Msza Dożynkowa w Kątach – tradycja święcenia plonów

/ 7 zdjęć
Zdjęcia i foto: Msza Dożynkowa w Kątach – tradycja święcenia plonów  Życzenia, podziękowania, kondolencje sochaczew
+2

Dzień 8 września był szczególnie wyjątkowy w Gminie Sochaczew. Mieszkańcy podziękowali za plony oraz uczestniczyli w mszy świętej. Podczas wydarzenia chętni wzięli udział w koncercie Sochaczewskiej Orkiestry Dętej. 


Ważne wydarzenie dla mieszkańców Katów odbyło się 8 września. Mieszkańcy świętowali zakończenie żniw i dziękowali za tegoroczne plony. Tradycja towarzysząca mieszkańcom gmin, także i Kątach odbyła się w atmosferze wspólnego dziękczynienia. W wydarzeniu brali udział wspólnie z mieszkańcami Wójt Gminy Mirosław Orliński, Przewodniczący Rady Czesław Ćwikliński, radni, pracownicy urzędu oraz sołtysi.  


Jak mówi radna Agnieszka Malik - W dniu 8.09. w Parafii Jana Chrzciciela mieszkańcy podczas mszy Dożynkowej podziękowali za zebrane plony. Po uroczystej mszy parafianie posłuchali koncertu Sochaczewskiej  Orkiestry Dętej, która co roku pięknie gra podczas Dożynek. W tym dniu z mieszkańcami modlił się Wójt Gminy, Przewodniczący Rady, Radni Gminy oraz pracownicy. Sołtysi  w imieniu swoich  sołectw przynieśli do poświęcenia wieńce i kosze dożynkowe. Na zakończenie Wójt i Radni częstowali mieszkańców poświęconym chlebem. Po raz kolejny tradycja święcenia plonów została zachowana w naszej społeczności. Serdecznie dziękujemy za uczestnictwo. 


https://klinikapromedion.pl/implanty-piersi/

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy