Mundurówka na poligonie w Ustce

/ 6 zdjęć
Zdjęcia i foto: Mundurówka na poligonie w Ustce Edukacja sochaczew
+1

W dniach 25-27.09.2018 r. uczniowie klasy 2B oraz 3B LO służb mundurowych w Zespole Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sochaczewie wraz z opiekunami panią Agnieszką Piątkiewicz i panem Arkadiuszem Cybulskim uczestniczyli w ćwiczeniach wojskowych pod kryptonimem KANIA-18 na Centralnym Poligonie Sił Powietrznych w Ustce. Na początku przedstawiono nam zestaw artyleryjski PSR-A Pilica, który służy m.in. do zwalczania bezzałogowych statków latających, śmigłowców, samolotów i pocisków manewrujących. Następnym elementem szkolenia było poznanie rakiety dalekiego zasięgu S-200 Wega. Zwieńczeniem intensywnego dnia po kolacji była musztra zespołowa. Następnego dnia uczniowie obserwowali skuteczne strzelania bojowe pododdziałów artyleryjsko – rakietowych kierowane na bezzałogowe statki latające. Po powrocie odbyła się wycieczka o charakterze geograficzno – historycznym do Ustki.

Wyjazd miał na celu połączenie przyjemnego z pożytecznym i poznanie specyfiki pracy żołnierza. Wracaliśmy do domów z pozytywną energią i poczuciem humoru.

Szczególne podziękowania przekazujemy dla Dowódcy 3. Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej płk Andrzeja Dąbrowskiego, szefa sekcji szkolenia ppłk.  Marka Błaszczaka oraz st. sierż. Marcina Wajdy.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Zespół Szkół im. J. Iwaszkiewicza w Sochaczewie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy