Muzeum Kolei Wąskotorowej na targach "Na Styku Kultur" w Łodzi

/ 9 zdjęć
Zdjęcia i foto: Muzeum Kolei Wąskotorowej na targach "Na Styku Kultur" w Łodzi Imprezy cykliczne sochaczew
+4

W dniach od 22 do 24 marca br. reprezentanci Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie gościli w Łodzi, gdzie uczestniczyli w targach Regiony Turystyczne "Na Styku Kultur".  Impreza, organizowana w Hali Expo-Łódź przez Miejską Arenę Kultury i Sportu, jest jednym z ważniejszych wydarzeń tego typu na rynku turystycznym w Polsce. Jubileuszowej XXV edycji, która zbiegła się ze 100-leciem Województwa Łódzkiego, towarzyszył bogaty program.

Na licznych pasjonatów podróży przygotowano szereg spotkań z wybitnymi fotografami, autorami książek, podróżnikami, odkrywcami, sportowcami czy blogerami. W programie nie brakowało prelekcji, wykładów, konferencji, warsztatów, wycieczek, pokazów artystycznych, konkursów z nagrodami czy gier targowych. Wśród ponad dwustu wystawców, reprezentujących różne regiony turystyczne z kraju i z zagranicy, swoją ofertę prezentowała również nasza placówka. Stoisko, pod wspólnym patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego i Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, mieliśmy przyjemność dzielić wraz z Państwowym Zespołem Ludowym Pieśni i Tańca "Mazowsze" im. Tadeusza Sygietyńskiego w Karolinie, Zespołem Pałacowo-Parkowym w Sannikach, Lokalną Organizacją Turystyczną "Wielki Gościniec Litewski" z Sokołowa Podlaskiego i Lokalną Organizacją Turystyczną Trzech Rzek z Nowego Dworu Mazowieckiego. Na muzealnej części stoiska, oprócz wielu interesujących ulotek, folderów i innych materiałów promocyjnych, znalazły się również kolejowe atrakcje, wśród których największe zainteresowanie budziła makieta kolejowa.

U źródeł powstania targów Regiony Turystyczne "Na Styku Kultur" w Łodzi legło niezwykłe połączenie w jednym mieście wielu kultur i ich wzajemne przenikanie. Wystawcy, którzy uczestniczą w imprezie, prezentują atrakcyjną ofertę dla tych, którzy planują podróże we wszelkich możliwych wersjach: od standardowych ofert turystycznych, poprzez wszystkie usługi pomocne podróżnikom, kończąc na niekonwencjonalnych metodach wojażowania, bliskich indywidualnym turystom.

Cieszymy się, że mogliśmy w tak licznym i doborowym gronie propagować kolejnictwo oraz działalność naszego muzeum i jego jednostki nadrzędnej, czyli warszawskiej Stacji Muzeum. Jesteśmy przekonani, że wielu odwiedzających nasze stoisko już wkrótce będziemy mogli gościć na wąskotorowym szlaku w Sochaczewie.

Monika Szymańska
Tomasz Karolak

asystenci muzealni
Muzeum Kolei Wąskotorowej
w Sochaczewie

Fot. E. Chłystek, K. Chłystek

 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy