Muzeum Kolei Wąskotorowej na II Żyrardowskich Spotkaniach Modelarzy Kolejowych

/ 9 zdjęć
Zdjęcia i foto: Muzeum Kolei Wąskotorowej na II Żyrardowskich Spotkaniach Modelarzy Kolejowych Promocja regionu sochaczew
+4

Od 1 do 2 czerwca br. w Muzeum Lniarstwa im. Filipa de Girarda w Żyrardowie odbyły się „II Żyrardowskie Spotkania Modelarzy Kolejowych”. Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie wraz ze Stacją Muzeum w Warszawie po raz drugi miały przyjemność uczestniczyć w tym interesującym przedsięwzięciu.

Główną atrakcją wydarzenia była wystawa makiet kolejowych, która podobnie jak w ubiegłym roku cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. W trakcie imprezy miłośnicy modelarstwa zaprezentowali ponad sto makiet modułowych w skali H0 (1:87). Wedle przyjętych reguł ruch kolejowy po nich odbywał się zgodnie z zasadami jakie obowiązują na prawdziwych szlakach kolejowych. Oprócz ekspozycji makiet, przewidziano wiele innych atrakcji w tym: przejazdy Kolejką Parkową „Pecna”, możliwość sterowania składem kolei ogrodowej w skali G, prezentacje kolejowych dioram oraz asortymentu największych w Polsce producentów modeli i akcesoriów modelarskich. Dla chętnych zaaranżowano również konsultacje modelarzy kolejowych.

W tak zacnym towarzystwie, w ramach zaaranżowanego stoiska, również nasza jednostka promowała swoją bogatą ofertę, a zwłaszcza będące największą atrakcją muzeum wycieczki pociągiem Retro z Sochaczewa do Puszczy Kampinoskiej.

Dziękujemy za miłe przyjęcie, okazane zainteresowanie i do zobaczenia w przyszłym roku!

Fot. Stacjamuzeum.pl

Zobacz więcej:
Muzeum Kolei Wąskotorowej na I Żyrardowskich Spotkaniach Modelarzy Kolejowych

 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy