Muzeum Sochaczewskiego Sportu - otwarte spotkanie 8 sierpnia

Zdjęcia i foto: Muzeum Sochaczewskiego Sportu - otwarte spotkanie 8 sierpnia Historia i tradycja sochaczew

Szanowni Państwo, Drodzy Sportowcy, Kibice, Działacze, Trenerzy - Ludzie i Miłośnicy Sportu,

 

w związku z niedawnym artykułem pt. "Historia sochaczewskiego sportu potrzebuje godnego miejsca"
(link: http://www.e-sochaczew.pl/sochaczew,historia-sochaczewskiego-sportu-potrzebuje-godnego-miejsca,48446.html ), a także nawiązując do złożonej pod nim serdecznej deklaracji Dyrektora Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą Pana Pawła Rozdżestwieńskiego, zwracam się do Was z uprzejmą prośbą o rozważenie wzięcia udziału w spotkaniu organizacyjnym dotyczącym powołania Muzeum Sochaczewskiego Sportu i/lub zorganizowania czasowej wystawy tematycznej w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą, które odbędzie się 8 sierpnia (sobota) o godzinie 11:00.

 

Trochę o idei Muzeum:


Muzeum miałoby być jednostką niezależną od jakiegokolwiek klubu miejskiego czy prywatnego, działające podobnie jak znane nam pozostałe muzea sochaczewskie.

Sochaczew jest niesamowicie usportowionym miastem - świadczą o tym liczne sukcesy zarówno indywidualne jak i zespołowe naszych mieszkańców. Wielu Sochaczewian posiada w swoim domu spore kolekcje medali, flag, szalików, pucharów, dyplomów, zdjęć i innych jakże cennych pamiątek.

Nowe miejsce na sochaczewskiej mapie muzeów (lub też czasowe wystawy w Muzeum ZSiPBNB)pozwoliłoby pogodzić często zwaśnione strony, które zabiegają lub w przeszłości zabiegały o własność tych "pamiątek" lub chętnie przekazałyby je społeczeństwu na jasnych zasadach.Pamiętajmy o wartościach jakie za sobą niesie powołanie do życia i znalezienie przestrzeni dla takiego Muzeum, a są to przede wszystkim wartości edukacyjne - pokazanie najmłodszym, że ciężką pracą można dojsć naprawdę daleko oraz, że sport to zdrowie.

Takie sochaczewskie kluby jak Bzura, Orkan, Unia, Siódemka, Szarak, SKTS, KM Aktywni Sochaczew i wiele, wiele innych, zasłużyły swoją wieloletnią pracą i wychowawaniem wielu wspaniałych sportowców i ludzi, aby znaleźć swoje miejsce na niejednej wystawie (podobnie inne sportowe wydarzenia, które miały miejsce na sochaczewskiej ziemi).

 

...

 

Jednocześnie, ponieważ spotkanie będzie otwarte dla wszystkich zainteresowanych, zachęcam do bycia częścią tego projektu wszystkich pozostałych reprezentantów stowarzyszeń o profilu sportowym lub historycznym, klubów, działaczy, trenerów i samych sportowców, a także pozostałych mieszkańców, dla których sport jest bliski sercu.

Niech połączy nas wspólny cel, lokalny patriotyzm i miłość do sportu, bez względu na barwy klubowe i dyscyplinę.

 

Spotkanie odbędzie się w sobotę 8 sierpnia w godzinach 11:00 - 14:00 w Kramnicach Miejskich (2 piętro)

Ze sportowymi pozdrowieniami,

Tomasz Flakowski, IMS

 

Informacje dodatkowe
  5
  Oceń
  (1 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy