Muzeum Ziemi Sochaczewskiej nieczynne dla zwiedzających

Zdjęcia i foto: Muzeum Ziemi Sochaczewskiej nieczynne dla zwiedzających Historia i tradycja sochaczew

Muzeum Ziemi Sochaczewskiej zamknięte dla zwiedzających

W związku z rozpoczęciem robót remontowych budynku Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą w Sochaczewie, pragniemy Państwa poinformować iż placówka pozostaje nieczynna dla zwiedzających. Wykonanie niezbędnych prac przewiduje się do końca roku 2013 r. W tym czasie muzeum przechodzić będzie gruntowny remont elewacji zewnętrznej oraz sal ekspozycji stałych. O wykonywanych przez muzeum imprezach  plenerowych, postępach remontu i ponownym udostępnieniu wystaw dla ruchu turystycznego będziemy informować Państwa na bieżąco. 


Za utrudnienia przepraszamy.


Dyrekcja Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzura w Sochaczewie

 

 

Warto przypomnieć, iż w ramach termomodernizacji, której koszt wyniesie niemal 150 tyś złotych przewidziano m.in. ▪ wymianę 29 okien, w tym 24 od frontu ▪ wymianę drzwi wejściowych ▪ montaż nowych parapetów zewnętrznych (blacha stalowa ocynkowana) ▪ naprawę istniejących parapetów wewnętrznych (oczyszczenie i pomalowanie) ▪ montaż nowych rynien (blacha stalowa ocynkowana) ▪ remont schodów wejściowych do budynku ▪ renowację i malowanie południowej elewacji (oczyszczeniu powierzchni z brudu i zwietrzałej warstwy tynku, naprawę rys i spękań) ▪ renowację krat okiennych ▪ odtworzenie brakujących detali architektonicznych na elewacji budynku to jest gzymsów, głowic i baz pilastrów, opasek wokół okien. Remont wykona firma „Hamilton” J. Śpiewakowskiej z Warszawy.


Ponieważ dawny ratusz od 1961 roku wpisany jest do rejestru zabytków, prace prowadzone będą w ścisłej współpracy z Mazowieckim Konserwatorem Zabytków, delegaturą w Płocku. W konsultacji z konserwatorem wybrana zostanie m.in. kolorystyka elewacji oraz stolarki okiennej i drzwiowej.


Dodatkowe 35 tyś zł na wkład własny do projektu „40 lat Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą - I etap modernizacji wystawy stałej Pole Bitwy 1939 – 1945”przekazali na wniosek burmistrza radni na sesji Rady Miejskiej dnia 21 czerwca.  Placówka zdobyła 70 tys. dotacji z Ministerstwa Kultury, a radni zabezpieczyli udział własny. Dodatkowo na malowanie sal wystawowych przeznaczono 18,2 tys. Łącznie tegoroczne prace remontowe pochłoną ponad 270 tys. zł.  

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy