Muzeum Ziemi Sochaczewskiej do rozbudowy

/ 8 komentarzy / 12 zdjęć
Zdjęcia i foto: Muzeum Ziemi Sochaczewskiej do rozbudowy Inwestycje sochaczew
+7


Takie są plany. Dyrektor Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą Paweł Rozdżestwieński chciałby rozbudować muzeum, zagospodarowując  działkę za siedzibą przy pl. Kościuszki, gdzie obecnie podziwiać możemy ekspozycję sprzętu wojskowego pod chmurką. Burmistrz Piotr Osiecki sprzyja planom dyrektora i na ostatniej czerwcowej sesji radni przyjęli przygotowaną przez niego uchwałę o przekazaniu 100 tysięcy złotych na opracowanie dokumentacji projektowej umożliwiającej ubieganie się ratusza o pozyskanie środków UE w ramach perspektywy finansowej na lata 2014 – 2020 na realizację tej inwestycji.

 

Inspiracją do zrodzenia się tego planu był tegoroczny konkurs studentów Wydziału Architektury i Politechniki Warszawskiej poświęcony rewitalizacji i zagospodarowaniu zabytkowych obiektów bądź stref Sochaczewa. II miejsce w tej edycji konkursu zajęli Jakub Korwin – Szymanowski oraz Piotr Grochowski za „Projekt rozbudowy Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą”. Wszystkie dołączone do niniejszego tekstu szkice i wizualizacje powstały w ramach tego projektu.

 

- Nie ma sensu przygotowywać nowej koncepcji, skoro powstał dobry projekt – mówi dyrektor Paweł Rozdżestweiński, który rozbudowę kierowanej przez siebie placówki chciałby oprzeć na pracy Jakuba Korwina – Szymanowskiego i Piotra Grochowskiego.

 

Jeśli udałoby się pozyskać środki z UE, cierpiące na brak miejsca Muzeum zyskałoby sporo nowej przestrzeni nie tylko wystawienniczej. Zwycięski projekt studentów zakłada stworzenie między innymi dużego miejsca na ekspozycje czasowe, strefy odpoczynku, wielofunkcyjnej, multimedialnej sali dla 72 osób, kawiarni utrzymanej w stylu 20-lecia międzywojennego czy symulacji Bitwy nad Bzurą. Sporo nowoczesności, ale architektonicznie z odwołaniem się do zabudowy a’la ciasne, przylegające do siebie, niewielkie kamieniczki (widok z zewnątrz).

 

Od planów do realizacji długa droga, tym bardziej, że finansowanie niepewne, ale mamy nadzieję, że się uda.

 

figa

 

 

 

 

 5
Oceń
(3 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (8)

użytkownik20684użytkownik20684
0
Komentarz usunięty ze względu na naruszenie regulaminu. (2015-08-20 11:18)
wbienkowbienko
0
To rzeczywiście ciekawy projekt - i pod względem architektonicznym i ideowym. Oby się udało. Też trzymam kciuki :) (2015-08-20 12:33)
Obywatel85Obywatel85
0
I to właśnie jest prawdziwy DYREKTOR :) uwielbiam patrzeć na miejsca które pod wpływem właściwych osób zaczynają się zmieniać na lepsze.
(2015-08-21 10:39)
tadeusztadeusz
0
Również z przyjemnością przyznam że projekt jest bardzo ciekawy... w mojej opinii ze względu na osobę nowego dyrektora któremu nie można zarzucić braku charyzmy w dążeniu do celu, projekt ten z tego względu jako jedyny ma szansę na sukces... którego bezwzględnie życzę... Mam nadzieję że dyrektor Paweł Rozdżestwieński pokarze burmistrzowi i jego współpracownikom jak powinno się skutecznie pracować i zdobywać pieniądze na inwestycje... Trzymam mocno kciuki...
''tadeusz'' (2015-08-22 14:46)
tadeusztadeusz
0
W sumie jestem całkowicie przekonany że Pawłowi się uda... tak czy inaczej to burmistrz bardzo żywo będzie zainteresowany ogrzewaniem kości w blasku sukcesu... (2015-08-22 17:12)
JazlowiakJazlowiak
0
Tryumfy odtrąbi się po, a nie przed. Jak na razie jest pomysł, teraz trzeba zdobyć zewnętrzne fundusze.
(2015-08-23 10:41)
iksiks
0
Wszystko fajnie tylko, że ta część z ekspozycją na powietrzu za muzeum jest bardzo fajna, szczególnie dla młodszych i szkoda by było gdyby zniknęła. (2015-08-23 19:43)
JazlowiakJazlowiak
0
Nie zniknie zostanie zadaszona, bo te eksponaty nie powinny stać na powietrzu. No chyba, że na stałe będziemy mieli taki pustynny klimat:-)
(2015-08-23 20:26)
Obywatel85Obywatel85
0
Pamiętam lata temu gdy rodzicie posadzili mnie na naszym Sochaczewskim czołgu :) fajnie że zostanie jak i reszta sprzętu. (2015-08-24 11:32)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy