Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą – wakacyjny program

Zdjęcia i foto: Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą – wakacyjny program Historia i tradycja sochaczew

Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą – wakacyjny program

Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą zaprasza do spędzanie czasu wakacyjnego na szereg atrakcji jakie planuje. Będą warsztaty, wycieczki oraz zamkowe zwiedzanie na wzgórzu.
Jak zapowiada się program wakacyjny w Muzeum ?
Każda niedziela lipca oraz sierpnia będzie obfitować w akcję pt. „Przewodnik na zamku”. Na wzgórzu zamkowym od godziny 15.00 – 18.00 czekać będą muzealni historycy, którzy bezpłatnie będą wprowadzać zainteresowanych w przeszłość ruin zamkowych.  Dla chętnych organizowane będą wycieczki. Pierwsza z nich to „Pradzieje i średniowiecze” zaprosi na zwiedzanie grodziska wczesnośredniowiecznego w Drwałach i Muzeum Wisły w Wyszogrodzie. Druga wyprawa to zwiedzanie grodziska wczesnośredniowiecznego w Zamczysku i Muzeum Ziemi Błońskiej w Błoniu. Kolejna planowana wycieczka to temat „Szlakiem Wielkiej Wojny 1914 – 15r. Nad Bzurą i Rawką. Wówczas będzie można odwiedzić muzeum wojenne w Złotej, Huminie, Joachimowie Mogiły, cmentarz wojenny w Iłowie, Oborach, Młodzieszynie, Witkowicach a także kościół w Brochowie.
Trasy dla aktywnych.
Dla lubiących aktywne zwiedzanie, muzeum przygotowuje trasy na 5, 10, 15 km biegnące przez lasy, gminę Iłów, Młodzieszyn oraz do Puszczy Kampinoskiej. Wędrówki te będą nosić nazwę „Traktem Pamięci Bohaterów Bitwy nad Bzurą 1939 r.”
Kolonie dla młodzieży.
Muzeum planuje również organizację półkolonii. Pod hasłem „Młodzi żołnierze batalionu AK majora Korwina” od 27 lipca do 2 sierpnia będą organizowane warsztaty dla młodzieży od 12 do 16 roku życia. Młodzi żołnierze będą mogli nauczyć się jak poruszać się w terenie przy użyciu mapy, rozbijać namioty i budować obozowiska, rozpalać ogniska czy gotowanie w terenie. Na warsztatach będzie można poznać podstawy samoobrony, udzielanie pierwszej pomocy, zapoznać się historią regionu oraz technikami strzeleckimi. Wszelkich szczegółowych informacji można dowiedzieć się ze strony Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy