Muzyczne SCK

/ 22 zdjęć
Zdjęcia i foto: Muzyczne SCK Koncerty i muzyka sochaczew
+17

Początek roku w boryszewskim SCK upłynął pod znakiem muzyki. Jako pierwsza zaprezentowała się Camerata Mazovia, która pod kierunkiem Artura Komorowskiego była główną siłą napędową tradycyjnego Koncertu Noworocznego. Od wielu lat ma on wielkie wzięcie u publiczności, która szczelnie wypełnia salę.

W tym roku koncert rozpoczął dynamiczny pokaz zespołu Abstrakt, a potem była jak zwykle czyli … wspaniale. Cameratę wsparli – francuski wokalista Eric Folly (zaśpiewał m.in. Champs Elisee) oraz pianista Adam Manijak (Prząśniczka w jego wersji nabrała innego wymiaru). Podczas koncertu można było posłuchać wielu utworów, a wśród nich Hey Jude legendarnej grupy The Beatles oraz kompozycji Astora Piazzolli – Libertango. Oczywiście nie obyło się bez bisów.

Tydzień później około osiemdziesięciu osób przybyło do Klubu Kontrast żeby wysłuchać koncertu „Na swingową nutę”. Na scenie pojawił się kwartet w składzie: Justyna Sprawka (śpiew), Leszek Wypych (gitara), Jakub „Sista” Gawrych (kontrabas) oraz Gamid Ibadullayev (perkusja). Skład ten był gwarantem koncertu na wysokim poziomie. Podczas dwóch setów zaprezentowanych zostało kilkanaście piosenek z „Summertime” na czele. Każdy z muzyków miał szansę na solową prezentację swoich umiejętności. Szacunek wzbudziły także wokalizy Justyny. Zadowolona publiczność nie od razu wypuściła wykonawców. Nie obyło się bez bisów.


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy