Na jakie zajęcia zapisać 6 latka?

/ 2 komentarzy
Zdjęcia i foto: Na jakie zajęcia zapisać 6 latka? Edukacja sochaczew

Rodzice często mają dylemat, jeśli chodzi o dodatkowe zajęcia dla swoich dzieci. Z jednej strony zdajemy sobie sprawę, że im wcześniej nasze dziecko zacznie uczyć się nowych rzeczy, tym lepiej. Natomiast z drugiej strony obawiamy się, że możemy przesadzić z ilością nadprogramowych zajęć i w efekcie odbierzemy dziecku cenny czas na zabawę. Na jakie zajęcia zapisać 6 latka? Co warto wybrać?


Jakie są dodatkowe zajęcia dla dzieci?

Zajęcia dla dzieci są w modzie. Rodzice zapisują swoje pociechy na zajęcia dodatkowe już od okresu niemowlęcego. Kilkulatkowie uczęszczają na zajęcia z języka obcego, chłopcy grają w piłkę nożną, a dziewczynki trenują balet. Dużą popularnością cieszy się także pływanie, sztuki walki czy taniec. Oczywiście są także zajęcia nie wymagające aktywności fizycznej, tylko umysłowej. Nauka gry w szachy, zajęcia plastyczne czy muzyczne są równie oblegane, jak zajęcia sportowe. Wybór mamy bardzo duży. Czym się kierować?


Jak wybrać zajęcia dodatkowe?

Przy wyborze zajęć dodatkowych dla naszego 6-latka, warto kierować się przede wszystkim obserwacją. Jeśli dziecko interesuje się zwierzętami i lubi konie, można wybrać naukę jazdy konnej dla najmłodszych. Nasze dziecko ma pełno energii, wszędzie go pełno i może biegać całymi dniami? Zajęcia sportowe będą idealne. Maluch spożytkuje nadmiar energii, nauczy się sportowej rywalizacji i będzie miał kontakt z rówieśnikami. Zawsze warto zapisać dziecko na zajęcia językowe. To bardzo dobry wiek na naukę języka obcego. Jeśli nasze dziecko wykazuje muzyczne zainteresowania, zapiszmy go na zajęcia muzyczne lub taneczne. Bardzo ważne jest, żeby porozmawiać z dzieckiem – może jest coś, co chciałoby robić? Obserwacja i rozmowa to podstawa przy wyborze dodatkowych aktywności.


Co jest najlepsze dla sześciolatka?

Wiek 6 lat to taki moment, kiedy dużo się dzieje. Część dzieci jest w zerówce, a część już siedzi w szkolnych ławkach. W zależności od tego, na jakim etapie jest dziecko, należy dopasować intensywność dodatkowych zajęć. Obowiązek szkolny to dla dziecka bardzo duże przeżycie. Pojawiają się nowe zadania, z którymi zmaga się nasze dziecko. Warto wtedy wybrać takie zajęcia, które pomogą wyładować stres. Odpowiednio dobrane dadzą maluchowi wiele radości. Dobrym pomysłem jest aktywność fizyczna. Zajęcia, w których dziecko będzie musiało spędzić kolejną godzinę w ciągu dnia przy biurku, mogą spotkać się z buntem. Wybierzmy takie zajęcia, które oprócz walorów edukacyjnych, przyniosą dziecku dużo radości. Równowaga między nauką a zabawą jest bardzo ważna


Wspierajmy malucha

Sześciolatek może nie mieć jeszcze określonych i stałych gustów, zatem jeżeli początkowo podobała mu się piłka nożna, nie znaczy, że będzie grał całe życie. Może za jakiś czas poczuje, że ma inne zainteresowania i będzie chciał zamienić zajęcia na inne. Musimy wtedy być wyrozumiali, a dziecko musi czuć nasze wsparcie. Pomóżmy mu znaleźć takie zajęcie, które będzie źródłem przyjemności. Pokażmy różne możliwości i wspólnie wybierzmy to, co będzie dla naszego malucha najlepsze. Dajmy dziecku wolność wyboru i nie zmuszajmy do niczego. bo przyniesie to więcej szkody niż pożytku. Stres przez każdymi zajęciami w niczym nie pomoże. 


Skąd wziąć pieniądze na finansowanie zajęć?

Comiesięczne opłaty za zajęcia dla dzieci mogą wahać się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Czasem jest to obciążenie dla naszego portfela, którego nie przewidzieliśmy. Jeśli chcemy zapisać naszego dziecko na zajęcia dodatkowe, warto zastanowić się nad tym, czy pożyczki przez Internet(więcej - https://proficredit.pl/pozyczki-przez-internet/) nie okażą się w tym pomocne. To popularne rozwiązanie, które pozwala na uzyskanie dodatkowych środków finansowych w bardzo krótkim czasie. Pożyczki przez Internet, jak każde inne, trzeba jednak spłacać regularnie. Przeanalizujmy nasza sytuacją finansową i zanim zdecydujemy się na zaciągnięcie pożyczki przez Internet sprawdźmy, czy nasz domowy budżet nie zostanie za bardzo obciążony.


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (2)

robroyrobroy
+1
nie róbcie szczęśliwych dzieci na siłę (i za pieniądze),chcecie aby wasze dziecko mówiło po chińsku? adoptujcie chińczyka.nie próbujcie na siłę żadnych przedsięwzięć,dziecko ma mieć ileś czasu zajęte nauką a ileś  czasu musi siedzieć z kumplami na trzepaku,rzucać kamieniami po stawie lub rzece,a teraz te rodzice zaprzęgają malucha w kierat kiedy ten NIE CHCE być męczony nauką czegoś co go nie interesuje,dzieciak musi dojrzeć i wtedy rozsądnie gopoprowadzić ,niech zaspokaja swoje potrzeby i marzenia a nie mamusi czy tatusia ,dziesięciolatki tańczą  (no to OK.) ,gotują,szyją,budują?!?!.po iluś godzinach w szkole  ,taki kierat "dobrowolnych" korepetycji z róznych dziedzin  stworzy za kilka lat smutasa który walnie wszystko-podstawówka z paskami na swiadectwach,a matura poooszła się yobać.no i najważniejsaze-te kursy,zajęcia szkolenia nie zrobią z waszych pociech Einsteinów,lekko batem a nie od razu wybiczować ! i płaćcie  ,płaćcie przedsiębiorczym,płaćcie,jest obniżka z 5.999 na 2.499,nie pchać się (2018-09-19 16:30)
OSheeOShee
+2
Próbuję już trzeci raz dodać post, więc mam nadzieję, że zaraz nie będzie zdublowanych postów :-) (2018-09-19 18:17)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy