Na kogo zagłosujesz? - wybory prezydenckie 2015 SONDA

/ 47 komentarzy
Zdjęcia i foto: Na kogo zagłosujesz? - wybory prezydenckie 2015 SONDA Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Wybory na urząd prezydenta RP już w najbliższą niedzielę 10 maja. Na kogo zagłosują sochaczewianie? Zachęcamy do udziału w naszej sondzie i publikacji komentarzy.

 

Grzegorz Braun – ur. 11 marca 1967 r. w Toruniu, absolwent studiów polonistycznych na Uniwersytecie Wrocławskim, reżyser i publicysta, zdeklarowany monarchista, bezpartyjny. W wyborach 10 maja 2015 startuje jako kandydat niezależny. Podstawowe założenia programu wyborczego:  wiara, rodzina, własność jako trzy wartości kardynalne zagwarantowane przez nową konstytucję, ochrona życia ludzkiego na wszystkich etapach, uproszczenie i obniżenie podatków, powrót kary śmierci dla morderców i zdrajców stanu, prawo do posiadania broni, modernizacja wojska, policji służb i sądownictwa, neutralność Polski wobec wojny na Ukrainie,

 

Andrzej Duda – ur. 16 maja 1972 r. w Krakowie, kandydat na prezydenta RP z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. W latach 2006 – 2007 podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, również podsekretarz stanu w kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego, obecnie deputowany do Parlamentu Europejskiego. Podstawowe założenia programu wyborczego: dbałość państwa o rodziny, w tym szczególne wsparcie dla seniorów, cofnięcie reformy podnoszącej wiek emerytalny, odbudowa polskiego przemysłu i więcej miejsc pracy, nie dla euro, powołanie Narodowej Rady Rozwoju wspierającej przedsiębiorczość.


Adam Jarubas – ur. 17 grudnia 1974 w Busku-Zdroju, absolwent Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach na kierunku historia, ukończył także studia podyplomowe, m. in. „Zarządzanie w warunkach Unii Europejskiej” w Wyższej Szkole Ekonomii i Administracji w Kielcach, „Zarządzanie administracją i rozwojem lokalnym” w Wyższej Szkole Handlowej. W wyborach prezydenckich 2015 jest kandydatem Polskiego Stronnictwa Ludowego. Od trzech kadencji Marszałek Województwa Świętokrzyskiego. Podstawowe założenia wyborcze: wzmocnienie polskiej armii, broń z polskich fabryk, zatrzymanie kryzysu demograficznego i wzrost dzietności polskich rodzin, ochrona polskiej ziemi, Służba zdrowia musi być dostępna dla każdego, a nie tylko dla tych z grubymi portfelami, których stać na wszystko, nie dla euro.

 

Bronisław Komorowski – ur. 4 czerwca 1952 roku w Obornikach Śląskich. Urzędujący Prezydent RP, magister historii po Uniwersytecie Warszawskim. Opozycjonista w czasach PRL. Doświadczenie: Minister Obrony Narodowej w rządzie Jerzego Buzka, marszałek Sejmu Rzeczpospolitej Polski VI kadencji 2007-2010. Kandydat na prezydenta RP popierany przez Platformę Obywatelską. Podstawowe założenia programu wyborczego: bezpieczeństwo - odchodzenie od tzw. polityki ekspedycyjnej – czyli udziału polskich wojsk w wielu misjach zagranicznych – na rzecz wzmocnienia obronności kraju, rodzina – kontynuacja programu „Dobry klimat dla rodziny”, dialog – prezydent gwarantem stabilności w polskim życiu publicznym, gospodarka – zmiany w ordynacji podatkowej, dobre prawo – system bezpłatnej pomocy prawnej dla najuboższych, duma z Polski – m. in. projekt ustawy o ochronie krajobrazu, która ma chronić przestrzeń publiczną przed zniszczeniem.

 

Janusz Korwin - Mikke – urodzony 27 października 1942 r. w Warszawie, magister filozofii po Uniwersytecie Warszawskim, publicysta, polityk. W wyborach prezydenckich 2015 startuje z ramienia partii KORWiN. Mistrz Polski w brydżu, studiował także prawo i matematykę. Deputowany do  Parlamentu Europejskiego. Podstawowe założenia programu wyborczego: całkowita wolność dla przedsiębiorców, kara śmierci dla morderców, zniesienie podatku dochodowego, obniżenie podatków, powszechny dostęp do broni, reforma prawa z założeniem zwiększenia wolności osobistej i gospodarczej.

 

Marian Kowalski – ur. 15 sierpnia 1964 w Lublinie. Kulturysta i polityk. W wyborach prezydencji 2015 startuje z ramienia Ruchu Narodowego, którego jest wiceprezesem. działacz polityczny, kulturysta. Wiceprezes Ruchu Narodowego. Założyciel Komitetu Obrony Kupców i Rzemieślników. Główne założenia programowe: realna władza prezydencka – system prezydencki, prymat interesu narodowego, suwerenność państwa polskiego, jeden naród polski ponad granicami, Polska zbrojna i bezpieczna.

 

Paweł Kukiz – ur. 24 czerwca 1963 w Paczkowie, studiował administrację na Uniwersytecie Wrocławskim, a następnie prawo i nauki polityczne na Uniwersytecie Warszawskim, ale nie ukończył tych kierunków. Wokalista, autor tekstów i piosenek, a także aktor i polityk. W latach 1984 – 2013  lider zespołu Piersi. W wyborach prezydenckich 2015 kandydat bezpartyjny.  Główne założenia wyborcze: jednomandatowe okręgi wyborcze, większy wpływ obywateli na państwo polskie, reforma wymiaru sprawiedliwości, społeczna kontrola nad sądami i prokuraturą.

 

Magdalena Ogórek – ur. 23 lutego 1979 r., doktor nauk humanistycznych, absolwentka Wydziału Historii na Uniwersytecie Opolskim oraz studiów podyplomowych na kierunku integracja europejska UW. W wyborach prezydenckich 2015 startuje z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Podstawowe założenia programowe: przejrzyste, zrozumiałe dla obywateli, polskie prawo napisane od nowa, uproszczenie podatków.

 

Janusz Palikot – ur. 26 października 1964 w Biłgoraju, filozof po Uniwersytecie Warszawskim, przedsiębiorca, obecnie poseł na Sejm RP. Kandydat na prezydenta partii Twój Ruch, główne założenia programu wyborczego: podwyższenie kwoty wolnej od podatku dochodowego do poziomu 6500 zł, rozdział Państwa od Kościoła -  lekcje religii nie mogą być finansowane z budżetu państwa, zlikwidowanie ZUS-u i KRUS-u, wprowadzenie emerytury obywatelskiej, świecka Polska, rozwój kultury.

 

Paweł Tanajno – ur. 17 grudnia 1975 w Warszawie. Studiował prawo na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Posiada wykształcenie wyższe w zakresie zarządzania. Przedsiębiorca. W wyborach prezydenckich 2015 kandydat partii Demokracja Bezpośrednia. Główne założenia programowe: świecka Polska, jednomandatowe okręgi wyborcze, duża rola prezydenta w zakresie budowy państwa przyjaznego rodzinom, połączenie ZUS i Urzędu Skarbowego, zniesienie bankowego tytułu egzekucyjnego.  

 

Jacek Wilk – ur. 17 sierpnia 1974 r., magister międzynarodowych stosunków gospodarczych i politycznych oraz finansów i bankowości na warszawskiej SGH. Ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji UW. Adwokat i ekonomista, ukończył m. in. podyplomowe studia prawnicze w ramach stypendium holenderskiego Uniwersytetu Erazma w Rotterdamie. Główne założenia programu wyborczego: obniżka podatków, wolność gospodarcza, likwidacja ZUS-u, zmiany systemowe, uproszczenie prawa.

 

 

Na kogo zagłosujesz? - wybory prezydenckie 2015 SONDA

 • Grzegorz Braun
  1.55%

 • Andrzej Duda
  13.95%

 • Adam Jarubas
  0.78%

 • Janusz Korwin-Mikke
  5.43%

 • Bronisław Komorowski
  24.03%

 • Marian Kowalski
  0%

 • Paweł Kukiz
  45.74%

 • Magdalena Ogórek
  3.88%

 • Janusz Palikot
  3.1%

 • Paweł Tanajno
  0.78%

 • Jacek Wilk
  0.78%

Informacje dodatkowe
  5
  Oceń
  (2 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (47)

  bartosz9bartosz9
  0
  Akcję schowaj babci dowód uważam za rozpoczętą (2015-05-04 11:46)
  KIJSKIJS
  0
  Jeśli babcie mają zagłosować na Komorowskiego to rzeczywiście trzeba schować. (2015-05-04 12:27)
  SieciechSieciech
  0
  zaznaczyłem na kukiza - jego poparcie w tej sondzie spadło a skoczyło w góre komorowi .. a to ciekawe :D (2015-05-04 12:37)
  redakcjaredakcja
  0
  Niemożliwe, może w tym czasie inni głosowali na Komorowskiego. Sonda działa prawidłowo.

  Pozdrawiamy
  redakcja (2015-05-04 13:00)
  bartosz9bartosz9
  0
  KIJS, byłeś blisko, trzeba zabrać, żeby nie głosowały na Dudę i Komorowskiego. (2015-05-04 13:01)
  KIJSKIJS
  0
  bartosz9 Dudy akurat się nie boję bo nie jest pod protekcją mediów, nie był związany z WSI i nie jest obciachowy. A to wszystko Komorowski przecież. (2015-05-04 13:14)
  MelonMelon
  0
  Będę głosował na obecnego Prezydenta bo przynajmniej daje to szansę na spokój i odrobinę normalności na tle tego oszołomstwa które się wokół panoszy. Jak w przeszłości kończyły się rządy narodowo socjalistyczne w Europie to już wiadomo, jak też ilu ludzi straciło życie. Zło i dziadostwo, zwykle zaczyna się dość niewinnie, a później robi się już nie fajnie. (2015-05-04 13:55)
  acidol666acidol666
  0
  idziemy głosować na Pawła Kukiza kochani może on wytępi te złodziejstwo i patologię...
  (2015-05-04 14:22)
  cobelhocobelho
  0
  @Melon. Spokój i normalność?Nazywasz oszołomstwem ludzi,którzy mają dość grabienia naszej ojczyzny?Policz sobie ofiary fundacji Pro Civili za,którą stoi obecny władca.Proponuję także wyniesienie telewizora na śmietnik. (2015-05-04 14:33)
  kacperskyykacperskyy
  0
  komorowski i duda to obłuda. jedyny kandydat ktory na prawde jest za zmianami w tym posranym kraju to p.kukiz jesli zostanie prezydentem moze to duzo jeszcze nie zmieni ale na pewno wejdziemy na droge zmian, ktore sa potrzebne jak choremu jak... nie to juz nie choroba to agonia... - potrzebne jak defibrylator.. ostatnia szansa. chcecie zeby wasze dzieci mieszkaly 50km od was czy 2000km? chcecie widziec wasze wnuki raz na rok w wigilie czy miec szanse obserwowac jak dorastaja? kukiz na prezydenta to pierwszy krok do pozytywnych zmian, pozamiatania tej partiokracji. (2015-05-04 14:47)
  KIJSKIJS
  0
  Do wszystkich, którzy uważają kogokolwiek za oszołomów!!! Obecny prezydent wyznaje hasło Zgoda i Bezpieczeństwo! a jednocześnie nie przeszkadza mu to dzielić Polskę na Racjonalną (czyli swoją ) oraz radykalną (czyli oszołomów). Tak ja jestem oszołomem , który próbuje utrzymać się w naszym kraju. Teraz trochę merytoryki: 1. Obecny prezydent chwali się ile to ulg dla rodzin wprowadził i mówi o karcie dużej rodziny - super , tylko niech policzy ile polskie rodziny mające dzieci szczególnie 3+ straciły po podpisaniu przez niego ustawy o podniesieniu VAT z 8 na 23 na artykuły dziecięce. 2. Wiek emerytalny - nie wiem czy ktoś z tych nie oszołomów wyobraża sobie pracę do 67 roku, i niech mi nikt nie pieprzy że taka była konieczność jakoś w niemczech się z tego wycofali. 3. GMO - każdy mówi co my jemy coraz więcej chemi , żywności modyfikowanej - jakoś Komoruskiemu to nie przeszkadza. 4. Mam dość wstydu jaki przynosi ten człowiek na arenie między narodowej . Poczytajcie sobie również o fundacji PROCIVILI oraz jego kontaktach z WSI. Dziękuję za przeczytanie tego wpisu. Dla mnie pierwszym kandydatem jest KUKIZ a w drugij turze DUDA no chyba że wejdzie Kukiz. Jedno jest pewne - nie KOMORUSEK (2015-05-04 14:51)
  tadeusztadeusz
  0
  Bez wątpliwości Komoroski dla naszego kraju jest jak Osiecki dla Sochaczewa... Duda również teraz pięknie gada a jak PiSkałki rządzą i jaka tym rządom towarzyszyła mroczna atmosfera mogliśmy się przekonać kiedy dwa kaczory się dorwały do koryta... Kukiz ma jaja, sensownie gada, jest rzeczowy, i nie leje wody na uszy dziennikarzom... Tak Kukiz to dobry wybór!!! (2015-05-04 15:02)
  tadeusztadeusz
  0
  PiSkałki poPiSują się na całej linii rządami w Sochaczewie... wieloetatowe zatrudnianie... zadłużenie nas wszystkich na 52mln zł... astronomiczne podatki i ceny wody... przedwyborcze zbiegi okoliczności... przysługi notabli za poparcie wyborcze.... jak dla mnie takie referencje wystarczą aby PiSowi powiedzieć NIE!!! Kukiz na Prezydenta... (2015-05-04 15:07)
  KIJSKIJS
  0
  Do Tadeusz: Nie polemizuje na temat zadłużenia o którym piszesz i o wieloetatowym zatrudnieniu i kosmicznych podatkach bo nie znam tematu bic o tym nie słyszałem ... ale napisz może co takiego zrobił Czubacki i Ciura i o aferach tego drugiego w poprzednich kadencjach (2015-05-04 15:21)
  robroyrobroy
  0
  tylko Komorowski i Duda się liczą mają zaplecze polityczne,jakie zaplecze ma Kukiz?Ogórek? i reszta? dlatego olewam wybory gorącym moczem,żebyście spuchli i tak nic nie zrobicie aby Prezydent działał na rzecz Rzeczypospolitej (2015-05-04 18:55)
  agnieszka11agnieszka11
  0
  jestem za Kukizem, ponieważ to jedyny bezpartyjny kandydat. Komorowski wiele błędów popełnił, ale podwyższenie wieku emerytalnego to kropka nad i. (2015-05-04 19:55)
  użytkownik22011użytkownik22011
  0
  Głos i poparcie dla Dudy! Tylko Duda godny stanowiska! (2015-05-04 20:24)
  Daniel5Daniel5
  0
  Kukiz.
  (2015-05-04 22:58)
  zabczynski227zabczynski227
  0
  Na tym polega demokracja , że każdy może oddać głos na jakiego chce kandydata. Chciałbym tylko wspomnieć , ale oczywiście każdy tutaj doskonale to wie , że Prezydent to raczej funkcja reprezentacyjna i bez zaplecza jakim jest partia z której się wywodzi , nie znaczy nic lub prawie nic . Jeżeli ktoś myśli i liczy ,że Prezydent może sam obniżyć wiek emerytalny , to w/g mnie wielka pomyłka.A obniżenie go dzisiaj to już nawet nie głodowe emerytury tylko już bardzo poniżej .Ja osobiście mam swojego kandydata i nie chciałbym aby moim przedstawicielem był człowiek - klon byłego elektryka.Jego sztandarowe hasło to okręgi jednomandatowe . Nie wszyscy wiedzą , że wtedy to mieć będziemy tylko dwie partie PO i PiS , reszta przestanie istnieć.Ale mamy demokrację i korzystajmy z niej , ale mądrze , czego wszystkim życzę. (2015-05-05 08:33)
  tadeusztadeusz
  0
  Szanowny ''KIJS'' uprzejmie wspomniałeś dwóch samorządowców którzy pełniąc swoje obowiązki pozyskali dla mieszkańców kilkadziesiąt milionów złotych POZYSKALI co pozwoliło i dalej pozwala obecnym novoosieckim puszyć się sukcesami wypracowanymi WCZEŚNIEJ przez obecną opozycję ... Aferą można nazwać 52miliony zadłużających obligacji które to większość zawdzięczamy PiSowym radnym (na forum trwa plebiscyt na JUDASZA roku 2015)... PiSkałki wypłynęły i kreowali się medialnie za sprawą Małolepszego-''GENIUSZA'' bezwzględnego brutalnego marketingu z koneksjami prasowo-telewizyjnymi... Obecna PiSowska władza tylko marnotrawi i zadłuża nasze miasto można śmiało przyrównać ją do nieudolnego działania PO.PiSu w skali całego naszego kraju... Szanowny ''KIJS'' musisz mieszkać gdzieś daleko nie zauważając tego co sochaczewskie POPiSki z Posłem Małeckim.... Burmistrzem... na czele wyrabiają w naszym mieście... Budzi to same negatywne skojarzenia choćby kilka dni temu poparcie naszego Posła udzielone mieszkańcom Żyrardowa w walce o Plac Zabaw NIVEA!!! (Wymagał bym więcej lokalnego patriotyzmu od mężczyzny który kiedyś był twardym kibolem) A tak Jak tu takiemu PiSkowi ufać!? ......... więc głosuje na Kukiza !!! ( :-)
  (2015-05-05 09:14)
  JacekJacek
  0
  Duda... Tiaaa, jasne. Potrzebna nam taka marionetka tańcząca na sznurkach sterownych przez Kaczyńskiego, Rydzyka i episkopat. Wiele obiecuje tylko jakoś nie chce powiedzieć skąd na to wszystko weźmie pieniądze... może pożyczy od SKOK'u? ;) (2015-05-05 09:18)
  JacekJacek
  0
  Co do Kukiza to też jakoś nie przemawia do mnie. Chce obalać system ale chyba nie zdaje sobie sprawy, że jako prezydent nie za bardzo będzie miał możliwości do tego. Mydli ludziom oczy jednookręgowymi obwodami wyborczymi a przecież taki system w wyborach do senatu spowodował to, że na 100 senatorów 93 jest z PO i PiS. Prezydent pełni funkcję reprezentacyjną... a jak będzie nas reprezentował koleś o wyglądzie żula spod monopolowego? Kolejna sprawa, która w moich oczach ostatecznie skreśla go jako kandydata na prezydenta to zbieżność poglądów w wielu kwestiach z episkopatem. (2015-05-05 09:26)
  kacperskyykacperskyy
  0
  kukiz powiedzial krotko: wierzy w boga a nie w proboszcza i szacun dla niego! najwnym jest myslec ze sam cos zrobi... ale jesli zacznie dzialac jako prezydent, przez cztery lata zdobedzie zaplecze polityczne a wybieral nie bedzie lapowkarzy i zlodziei bo chlop sie tym brzydzi - wtedy cos ruszy sie w tym kraju. wybor kukiza na prezydenta to szansa dla naszych dzieci.... co do prezencji... zle nie mowi sie o zmarlych i jego bliskich i w tym momencie koncze na temat prezencji posrod naszych prezydentow. poza tym kukiz nagle nie stworzyl swoich pogladow na potrzeby prezydentury tak jak tamte patalachy. gosc nie jest skarzony tym syfem politycznym, ta mafia bo inaczej tego nazwac nie mozna. (2015-05-05 10:25)
  tadeusztadeusz
  0
  Palikot- zlikwidowanie ZUSu i KRUSu hehehe może jeszcze U.S.u hehehe on sam nawet w to nie wierzy hehehe LISEK jeden hehehe (2015-05-05 10:26)
  Obywatel85Obywatel85
  0
  Wiecie co jest najsmutniejsze ??? Ludzie narzekający ludzie jak jest zle i nie dobrze a mimo to idący na wybory i wciąż głosujący na tego samego [ Komora ] albo tą samą partię.W większości głosujący to starsi ludzie którzy nie maja bladego pojęcia ile taki Komorowski odrzucił ustaw a ile i jakie podpisał.Zagłosując wciąż na ten sam układ i te same gęby w myśl zasady jest źle ale może być gorzej wiec nie zagłosuje na coś innego.
  Albo co gorsza......bo sąsiadka też na niego głosuje :) chciałbym aby wygrał Kukiz ale patrząc realnie czy on coś zdziała poza zdobyciem stołka ? na ile on jest człowiekiem wiarygodnym a na ile pragnącym po prostu koryta ???

  (2015-05-05 11:30)
  dragon36dragon36
  0
  czytam wpisy o kandydatach i z ręką na sercu powiem nie ma na kogo głosować ,każdy dobry,ludzie ci powinni zacząc pisac książki z ich fantazjami. (2015-05-05 11:32)
  użytkownik21609użytkownik21609
  0
  Komentarz usunięty ze względu na naruszenie regulaminu. (2015-05-05 12:25)
  wbienkowbienko
  0
  Ludzie!!!! Tak bezsensownych igrzysk to jeszcze nie było. Sorki, ale dokąd Prezydenta nie będzie wybierało Zgromadzenie Narodowe będziemy mieli jeszcze bardziej żenujące spektakle głupoty. 80% tych kandydatów nie ma pojęcia jakie są realne uprawnienia i zadania Prezydenta. Wciskają bzdury tyle chwytliwe co nierealne, w bzdurzeniu się wzajemnie prześcigając. Mnie dziwi jak tym ludziom udało się zebrać powyżej 100 tys. podpisów. Polacy, durniejmy???
  Może najpierw kandydaci powinni przedstawiać programy (czyt. pokłady swojej ignorancji), a potem zbierać podpisy? Może to by ograniczyło "wysyp" ich talentów.
  To jeszcze demokracja, czy już jej patologia, w której zwycięża konkurs na największego głupka, aby na złość zrobić ..... no właśnie komu?

  Dzisiaj w TV "debata". Nie wiem ile głupoty się wyleje, ale konkretów nie ma się co spodziewać? A może zamiast wydawać pieniądze na słuchanie ich idiotycznych "programów" udeptaną ziemię im przygotować i niech się tam eliminują nawzajem - do zera.

  Szkoda publicznych środków na takie wybory. Polityka stała się zabawą partii i mediów proponowaną Obywatelom, a nie braniem odpowiedzialności za Państwo i Naród. Najgorsze, że Obywatele w dużej części zaakceptowali warunki tej gry, co słychać, widać i czuć. Patrzę na tych kandydatów i myślę: nie masz Polsko mądrych ludzi? (2015-05-05 13:13)
  robroyrobroy
  0
  praszam.. ep.... mnie się zagubiło ep .. .Grodzike , takie cóś -- hybryda-spalinowo elektryczna , a miałem ..ep.. na toto głosować ...ep (2015-05-05 17:09)
  JacekJacek
  0
  Tutaj mamy świetną perełkę z obecnej kampanii wyborczej :D
  https://youtu.be/bYRYHLUNEs4
  Hasła wyborcze jej bohatera należą do moich ulubionych :) "Szkoła, Kościół, Strzelnica", "Intronizacja Jezusa Chrystusa na króla Polski"
  Czy nie uważacie, że kandydaci na prezydenta powinni przechodzić obowiązkowe badania psychiatryczne? (2015-05-05 19:13)
  użytkownik22011użytkownik22011
  0
  Na Dude głosy oddajemy wspierajmy PiS ! (2015-05-05 19:27)
  JacekJacek
  0
  Ja na pewno nie zagłosuję na Pawła Kukiza z następujących powodów:

  1. Paweł Kukiz jest zwolennikiem JOWów w wyborach do Sejmu – (Jednomandatowych Okręgów Wyborczych), które obowiązują już w wyborach m.in. do Senatu, dzięki czemu w Senacie mamy 93 na 100 senatorów z PO i PiS.
  http://www.senat.gov.pl/sklad/senatorowie/kluby-i-kolo/

  2. Paweł Kukiz to przyszła krypto przybudówka PO lub PiSu, ale raczej PO, stąd umizgi do frondy, TV Trwam itp. żeby kosztem PiS wzmocnić PO
  http://ewaegejska.natemat.pl/53965,kto-ci-placi-kukiz

  3. Paweł Kukiz jest radykalnym fundamentalistą katolickim, a takich mamy w Polsce w Sejmie pod dostatkiem
  http://www.rp.pl/artykul/1184705.html

  4. Paweł Kukiz jest najprawdopodobniej leniem – jako radny sejmiku województwa dolnośląskiego przez pół roku najprawdopodobniej nie zrobił nic (przynajmniej milczą o tym media i oficjalna strona urzędu marszałkowskiego) zero interpelacji, zero zapytań.
  http://bip.umwd.dolnyslask.pl/index.php?idmp=486&r=r


  http://www.umwd.dolnyslask.pl/sejmik/radni-wojewodztwa/?radni%5Baction%5D=single&radni%5Buid%5D=90&cHash=0829f26c6d485930f87de45839e4d507

  5. Paweł Kukiz za kołnierz nie wylewa, a ja nie chcę kolejnego prezydenta, który będzie chodził nachlany i kompromitował Polskę.
  http://muzyka.onet.pl/rock/wrocilem-z-tamtego-swiata/q12hk

  6. Paweł Kukiz nie ma skończonych studiów, a ja chcę prezydenta wykształconego i mającego ogładę, żeby się za niego nie wstydzić tak jak wstydziłem się za Wałęsę, Kaczyńskiego czy dzisiaj za Komorowskiego, a do tego jest leniem
  http://natemat.pl/141495,radny-kukiz-przez-pol-roku-w-dolnoslaskim-sejmiku-nie-zlozyl-zadnej-interpelacji-a-jego-wypowiedzi-to-politykierstwo

  7. Paweł Kukiz zna się na polityce i Państwie jak przysłowiowe świnki na gwiazdach.

  8. Paweł Kukiz oszukuje wyborców głosząc sprzeczne ze sobą hasła – z jednej strony obiecując JOWy, z drugiej rozbicie politycznego betonu, a jak wiadomo wprowadzenie JOWów na dobre zabetonowało by politykę Polską przez PiS i PO na długie lata.

  9. Paweł Kukiz realizuje plan Grzegorza Schetyny osłabienia PiSu i bycia przyszłym koalicjantem PO, nie jest więc jak obiecuje tym, który chce walczyć z betonem, tylko chce go umocnić, a później sprzedać więcej płyt
  http://wiadomosci.dziennik.pl/wybory-prezydenckie/artykuly/489247,grzegorz-schetyna-o-przyjazni-z-kukizem-moze-wejsc-do-sejmu-kosztem-pis.html

  10. Paweł Kukiz nie jest wiarygodny popierał w wyborach fundamentalistę Andrzeja Derę z PiS, kandydata z Kongresu Prawicy, a także był w komitecie honorowym wspierającym Donalda Tuska, wspierał też kampanię samorządową Hanny Gronkiewicz Waltz i parlamentarną Platformy Obywatelskiej. Popierał też górników i ich protesty po czym umawia się na spotkanie celem współpracy z Januszem Korwin Mikke, który uważa, że do protestujących górników należy strzelać.
  http://wpolityce.pl/polityka/243191-korwin-pojdzie-razem-z-kukizem-wipler-zrobimy-wszystko-by-zbudowac-wspolna-liste-do-parlamentu (2015-05-05 19:34)
  dzasti222dzasti222
  0
  Kukiz! :) (2015-05-05 21:10)
  JacekJacek
  0
  Właśnie oglądam debatę... fajnie widzieć jak się pan Duda jąka i miesza. Chyba nie dokładnie nauczył się na pamięć tekstu, który mu napisał pan prezes razem z biskupami... (2015-05-05 21:20)
  markochmarkoch
  0
  Ja na pewno nie zagłosuję na Pawła Kukiza z następujących powodów:

  1. Paweł Kukiz jest zwolennikiem JOWów w wyborach do Sejmu – (Jednomandatowych Okręgów Wyborczych), które obowiązują już w wyborach m.in. do Senatu, dzięki czemu w Senacie mamy 93 na 100 senatorów z PO i PiS.
  http://www.senat.gov.pl/sklad/senatorowie/kluby-i-kolo/

  2. Paweł Kukiz to przyszła krypto przybudówka PO lub PiSu, ale raczej PO, stąd umizgi do frondy, TV Trwam itp. żeby kosztem PiS wzmocnić PO
  http://ewaegejska.natemat.pl/53965,kto-ci-placi-kukiz

  3. Paweł Kukiz jest radykalnym fundamentalistą katolickim, a takich mamy w Polsce w Sejmie pod dostatkiem
  http://www.rp.pl/artykul/1184705.html

  4. Paweł Kukiz jest najprawdopodobniej leniem – jako radny sejmiku województwa dolnośląskiego przez pół roku najprawdopodobniej nie zrobił nic (przynajmniej milczą o tym media i oficjalna strona urzędu marszałkowskiego) zero interpelacji, zero zapytań.
  http://bip.umwd.dolnyslask.pl/index.php?idmp=486&r=r


  http://www.umwd.dolnyslask.pl/sejmik/radni-wojewodztwa/?radni%5Baction%5D=single&radni%5Buid%5D=90&cHash=0829f26c6d485930f87de45839e4d507

  5. Paweł Kukiz za kołnierz nie wylewa, a ja nie chcę kolejnego prezydenta, który będzie chodził nachlany i kompromitował Polskę.
  http://muzyka.onet.pl/rock/wrocilem-z-tamtego-swiata/q12hk

  6. Paweł Kukiz nie ma skończonych studiów, a ja chcę prezydenta wykształconego i mającego ogładę, żeby się za niego nie wstydzić tak jak wstydziłem się za Wałęsę, Kaczyńskiego czy dzisiaj za Komorowskiego, a do tego jest leniem
  http://natemat.pl/141495,radny-kukiz-przez-pol-roku-w-dolnoslaskim-sejmiku-nie-zlozyl-zadnej-interpelacji-a-jego-wypowiedzi-to-politykierstwo

  7. Paweł Kukiz zna się na polityce i Państwie jak przysłowiowe świnki na gwiazdach.

  8. Paweł Kukiz oszukuje wyborców głosząc sprzeczne ze sobą hasła – z jednej strony obiecując JOWy, z drugiej rozbicie politycznego betonu, a jak wiadomo wprowadzenie JOWów na dobre zabetonowało by politykę Polską przez PiS i PO na długie lata.

  9. Paweł Kukiz realizuje plan Grzegorza Schetyny osłabienia PiSu i bycia przyszłym koalicjantem PO, nie jest więc jak obiecuje tym, który chce walczyć z betonem, tylko chce go umocnić, a później sprzedać więcej płyt
  http://wiadomosci.dziennik.pl/wybory-prezydenckie/artykuly/489247,grzegorz-schetyna-o-przyjazni-z-kukizem-moze-wejsc-do-sejmu-kosztem-pis.html

  10. Paweł Kukiz nie jest wiarygodny popierał w wyborach fundamentalistę Andrzeja Derę z PiS, kandydata z Kongresu Prawicy, a także był w komitecie honorowym wspierającym Donalda Tuska, wspierał też kampanię samorządową Hanny Gronkiewicz Waltz i parlamentarną Platformy Obywatelskiej. Popierał też górników i ich protesty po czym umawia się na spotkanie celem współpracy z Januszem Korwin Mikke, który uważa, że do protestujących górników należy strzelać.
  http://wpolityce.pl/polityka/243191-korwin-pojdzie-razem-z-kukizem-wipler-zrobimy-wszystko-by-zbudowac-wspolna-liste-do-parlamentu [2015-05-05 19:34]


  Jacku,

  W większości się z Tobą zgadzam. Co więcej, uważam, że Kukiz tak naprawdę robi dla PO i jest przez nich podstawiony, bo to oni się umocnią po jego wyborze, a wiedzą, że Bronek jest spalony i nikt bezpośrednio na PO nie zagłosuje. On tylko gra i udaje, że jest ich przeciwnikiem...
  Nie zgadzam się co do Twojego stwierdzenia, że Korwin będzie strzelał do górników. To pochodząca z TV manipulacja - polecam dotrzeć do całości jego wypowiedzi i zrozumieć co miał na myśłi, a nie opierać swoje poglądy na wyrwanych z kontekstu przykładach... Gwarantuję, że każdy zmieni na jego temat zdanie jak zapozna się z materiałami na YT z jego udziałem. (2015-05-05 23:29)
  kacperskyykacperskyy
  0
  "uważam, że Kukiz tak naprawdę robi dla PO i jest przez nich podstawiony, bo to oni się umocnią po jego wyborze, a wiedzą, że Bronek jest spalony i nikt bezpośrednio na PO nie zagłosuje. On tylko gra i udaje, że jest ich przeciwnikiem... "

  PO chce miec swojego prezydenta i wystawia dwoch kandydatow???? po co? zeby rozdzielic glosy na jednego i drugiego? glupi tok myslenia. teraz do jacka: slabo to wyglada w komentarzach wiec nie chce duzo tu wrzucac ale wierz mi ze taka litanie jaka ty o kukizie napisales to jestem w stanie od reki wkleic na dude, ogorkowa, komorosia to juz wogole... i na reszte bandy kandydujacej na prezydenta... poza tym chcecie oceniac goscia po tym co robil? jak sie zachowywal?? dajcie spokoj.. TUSK byl kominiorzem z mazur.. wiesniakiem w gumiakach... jak zostal politykiem chlopcy od wizerunku odpowiednio go ustawili... nie dajcie sie omamic propagandzie TVN, TVP i tym zasranym politykom... a wiesz ze komoros na kampanie wydaje z twoich pieniedzy grube dziesiati tysiecy jak nie milionik juz wskoczyl? (2015-05-06 08:14)
  użytkownik21609użytkownik21609
  0
  Komentarz usunięty ze względu na naruszenie regulaminu. (2015-05-06 10:28)
  dysydentdysydent
  0
  Jowy nie są idealnym rozwiązaniem ale w obecnej sytuacji są lepsze niż aktualnie obowiązująca ordynacja.Partyjne listy i lokowanie kandydatów na pierwszym miejscu dawało im właściwie pewna wygraną.Myślę że przy jowach zmniejszy się narzucanie dyscypliny klubowej partii,bo poseł będzie odpowiadał przed wyborcami, a przede wszystkim bedzie to osoba znana lokalnej społeczności a nie jakiś spadochroniarz z drugiego końca Polski.Poza tym ten system działa w krajach w których demokracja ma dłuższy rodowód niż nasza ,i jak na razie możemy te kraje stawiać za wzór państw obywatelskich.
  Wybór Kukiza ma sens .Musi tylko iść za tym powstanie ruchu społecznego ludzi mających dość nepotyzmu,afer,braku odpowiedzialności,korupcji.Wierzę że tak się stanie ,patrząc chociażby na wynik sondy.
  Jacku -prezydent ma funkcję nie tylko reprezentacyjną-tak nas przyzwyczaili poprzednicy, a jeśli przeszkadza ci prezencja Kukiza głosuj na Magdę Ogórek.

  (2015-05-06 11:04)
  markochmarkoch
  0
  Panowie, nie chodzi o kłótnie tylko spojrzenie na sprawę. Wstawię Wam teraz dzisiejszy wpis Korwina, który dobitnie świadczy o tym jak jest. Napisał tam również o JOWach i wyborach w UK, które za dwa dni się odbędą. Tym daje nam przykład - zobaczmy czym one się zakończą i tyle. Jeśli wiecie co mówicie to przeczytajcie ten wpis i pogadamy po wynikach wyborów w UK, kto miał rację, ok? Jeśli ktoś nie chce sobie zadać trudu i z tym się zapoznać, niech nie zabiera więcej głosu... Mnie nie obchodzi czy ktoś się nazywa Korwin czy Kukiz, tylko co za nim stoi, jakie będą realne jego zmiany. I dlatego popieram Korwina.

  Wklejam wpis JKM z jego strony (https://pl-pl.facebook.com/janusz.korwin.mikke/posts/10152820321382060):

  Przeczytałem dziś pełen emocji wpis p.Pawła Kukiza. W związku z tym oświadczam:
  1) Pawła Kukiza bardzo cenię i szanuję, a w sprawach oceny sytuacji w Polsce i planu naprawy naszego państwa zgadzam się z nim w 90%. Dlatego zawarłem z nim pod koniec marca porozumienie o wzajemnym przekazaniu głosów w wyborach prezydenckich, które powinno było być dotrzymane. kontynuowana podczas
  2) Pan Paweł zerwał to porozumienie na początku kwietnia wysyłając wiadomość SMS do mojego syna. Moim zdaniem zrobił to z błahej przyczyny, ale treść tej wiadomości nie pozostawiała pola do interpretacji. Porozumienie o wycofywaniu się zerwane – część o wspólnym starcie na jesieni pozostaje w mocy.
  3) Nadzieja na realne zmiany w Polsce po wyborach prezydenckich i wyborach do Sejmu nie pozwala nam na emocjonalne reakcje. Nie obrażałem się na drobne docinki p.Pawła – ani na to, że chcial wciągać w porozumienie siły centrowe i lewicowe. Nadal uważam, że najlepsze dla Polski i Polaków to nasz wspólny start do sejmu. Dla dobra Polski powinniśmy pójść razem.
  4) Wielokrotnie mówiłem, że zagłosuję za jednomandatowymi okręgami wyborczymi, bo jest to o wiele lepsze rozwiązanie od obecnej ordynacji wyborczej. JOWy figurują nawet w moim projekcie Konstytucji – tylko tam Sejm pełni inną rolę. Jednak wbrew temu na co ma nadzieję Paweł Kukiz i wielu jego sympatyków, wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych może ostatecznie podzielić Polskę między PO i PIS - spoza tych dwóch partii będzie tylko kilku posłów.
  5) Uwzględniając powyższe, postanowiłem zrobić panu Pawłowi zrobić niespodziankę - i zaoferowałem (jednostronnie!), że wycofam się z wyborów jeśli JOWy zadziałają w Anglii tak, jak pan Paweł sądzi. Może i powinienem Go o tym uprzedzić przed programem - ale twierdził, że jest u kresu sił i bałem się, że może to spowodować, że źle wypadnie w debacie TVP. Nie musiałem tego uzgadniać – bo to moja jednostronna deklaracja, bardzo korzystna dla Pana Pawła.
  6) Jest oczywiste, że powinniśmy razem obalić ten system. Jednak pan Paweł Kukiz jest porządnym, uczciwym, prostodusznym człowiekiem – tyle, że bez żadnego doświadczenia politycznego. Dlatego jego reakcje przyjmuję ze zrozumieniem. To jest bardzo ciężka kampania.
  7) Poczekajmy na wyniki wyborów w Anglii. Być może Paweł Kukiz ma rację. Jeśli jednak nie ma, to efekt sukcesu (wynik ponad 10%) p. Pawła mógłby być następujący: Sejm i Senat, gdzie PO i PiS mają większość konstytucyjną, zbiera się i w dwa miesiące uchwalają ordynację większościową - powołując się na wolę narodu (wyborcy panów Dudy, Komorowskiego i Kukiza stanowić mogą i 3/4 elektoratu!!). Po czym PO i PiS rządzą tak, jak w Zjednoczonym Królestwie konserwatyści z labourzystami.
  8) Amicus Plato - sed magis amica veritas. Prawda i dobro Polski są dla mnie ważniejsze, niż to, że Pan Paweł się na mnie obrazi. Oczywiście podtrzymuję złożoną w debacie ofertę: jeśli Torysi lub labourzyści dostaną mniej, niż 200 mandatów lub UKIP dostanie więcej niż 20 mandatów (w wyborach proporcjonalnych dostałby ok 90!!) - wycofuję się z wyborów prosząc moich wyborców o poparcie Pawła Kukiza.
  9) Jeśli jednak mam rację, jeśli te dwie wielkie partie uzyskają w UK miażdżącą przewagę, proszę Pawła Kukiza jego słowami: „Panie Pawle! »Polska jedyna na świecie. To zbyt wielki skarb« - by ryzykować, że wpadnie nieodwracalnie w ręce PO i PiSu. Elektorat Pana, mój, pp.Brauna, Kowalskiego i Wilka jest już porównywalny z elektoratem PO lub PiSu. Bez wprowadzenia JOWów potrafimy obalić ten system legalnie i konstytucyjnie. Przy ordynacji jednomandatowej może to być niemożliwe.
  10) Poczekajmy więc jeszcze niecałe dwa dni - i wszystko się okaże. Rozumiem, że jest Pan skrajnie wyczerpany nerwowo - ale przyszły Prezydent nie powinien tak reagować tylko dlatego, że jest po bezsennej nocy.
  Serdecznie pozdrawiam – życzę zdrowia i wspólnego sukcesu w jesiennych wyborach”. (2015-05-06 16:25)
  GRZECHGRZECH
  0
  A gdzie jest sarna z krzesłem na głowie? (2015-05-07 00:13)
  kacperskyykacperskyy
  0
  "Jednak pan Paweł Kukiz jest porządnym, uczciwym, prostodusznym człowiekiem – tyle, że bez żadnego doświadczenia politycznego."

  ahhaha a co to jest polityczne doswiadczenie? po pierwsze nikt nie rodzi sie z doswiadczeniem politycznym co kolwiek to nie jest: kominiorz z mazur jest teraz prezydentem unii europejskiej. po drugie: bardzo dobrze ze nie ma "doswiadczenia politycznego" bo musial by krasc, oszukiwac ludzi a mowic ze dziala dla dobra spoleczenstwa. po trzecie doswiadczenie w polityce to doradcy za plecami i kilka szkolen z negocjacji, psychologii ktore przechodzi kazdy handlowiec czy zakupowiec. po czwarte jesli zostanie prezydentem to bedzie mial sztab ludzi ktorzy beda pracowac na jego PR. z calym szacunkiem walesa byl, kaczynski byl a gdzie im do kukiza. po piate mimo ze w wiekszosci zagadzam sie z pogladami korwina to wyobrazcie sobie jego na prezydenta a wyobrazcie sobie kukiza... sorry korwin.. (2015-05-07 09:42)
  plastekplastek
  0
  Tylko Palikot stworzył coś własną inwencją i prowadził firmę w pokręconych realiach polskiej ustawodawczości. (2015-05-07 12:51)
  markochmarkoch
  0
  Tylko, że Kukiz sam otwarcie mówił, że nie chce być Prezydentem, tylko wrócić do muzyki... Że po zdobyciu władzy chce ją oddać "właściwym" ludziom ha ha. Pewnie koledze Schetynie... On już mówi, że jest zmęczony... On jest tylko po to, żeby odebrać głosy Korwinowi i innym z prawicy ( bo i tak prezydentem nie zostanie!!!! ), przez co PO z PiS i jego ludźmi , jako wolę ludu wprowadzą jego JOWy w życie, co zabetonuje PO i PiS na wieki... Nie bądźcie naiwni!!! Ludzie!!! Korwin jest najlepszym kandydatem bo jest genialnym strategiem, intelektualistą i prawdziwym przywódcą, który nie da sobą sterować!!! Ma też najlepszy program uzdrowienia sytuacji w Polsce - zauważcie, że Kukiza pomysły to pomysły wzięte od Korwina, tylko z Korwina media reżimowe prze lata robiły oszołoma, bo najłatwiej pozbyć się groźnego konkurenta, robiąc z niego wariata (a jak ma się władzę i media w rękach to żaden problem!!! ) kim ze 100% pewnością Wam mówię nie jest!!! Obejrzyjcie, jeszcze raz mówię wystąpienia i wywiady z Korwinem na YT w całości, to się przekonacie. Tylko na to potrzeba poświęcić czas, nie? To wymaga poświęcenia i skupienia uwagi, a ponadto trzeba umieć myśleć i rozumieć co ktoś chcę nam przekazać... Łatwiej jest opierać się na newsach, zdaniach wyrwanych z kontekstu serwowanych przez TVN, TVP i resztę mediów... Teraz jak podczas debaty jego JOWy i on zostały skompromitowane przez Korwina, zawiesza kampanię, żeby nie musieć odpowiadać na pytania i nie dać się zdemaskować... Ta choroba ojca Kukiza to zagranie, ucieczka wymyślona przez speców z PO... Skoro Kukiz mówi, że Polska jest najważniejsza to przez chorobę ojca odpuszcza w takim momencie przekonywanie ludzi do swoich racji? To nie trzyma się kupy, i każdy nawet średnio myślący człowiek się zorientuje, że coś tu nie gra... Oni wiedzą, że Kukiz stracie poparcie jak nadal będzie musieć odpowiadać na pytania, bo teraz mogą być już niewygodne, ponadto, wybory w UK, pokażą dobitnie, że jego pomysł, który ma rozbić "Partiokrację" tylko ją umocni!!!! Nie bądźcie głupi!!! Bądźcie czujni i sprawdźcie wyniki - zresztą Korwin na pewno je udostępni i udowodni swoje racje!!! Jeśli tak bardzo boicie się Korwina, to już lepiej zamiast na Kukiza, głosujcie na Brauna czy Kowalskiego. Nie dajcie się zwieść PO i zrobić w konia po raz kolejny!!! (2015-05-07 12:51)
  wbienkowbienko
  0
  Tak gadacie i gadacie. Tylko nie zapomnijcie o udziale w wyborach :) (2015-05-07 14:02)
  markochmarkoch
  0
  Ktoś już sprawdza wyniki wyborów w UK??? To macie poniżej artykuł z Onetu (na stronie głównej go nie znajdziecie...) Kukizowe JOWy w UK zabetonowały dwie największe partie dając im pełną władzę, czyli u nas będzie to samo! Głosując na Kukiza, głosujecie za władzą absolutną dla PO i PIS... Czy teraz do Was już to dotarło, że Kukiz pomaga PO???

  Idźcie na wybory i głosujcie na Korwina, chyba, że chcecie być do końca życia niewolnikami PO i PiS... Tylko nie płaczcie więcej, że Wam źle...

  http://wiadomosci.onet.pl/wielka-brytania-i-irlandia/wielka-brytania-konserwatysci-wygrali-wybory-laburzysci-na-drugim-miejscu/j7ex1k?fb_action_ids=919803478062242&fb_action_types=og.shares (2015-05-08 16:43)
  wbienkowbienko
  0
  @markoch

  Dla mnie KORWIN nie jest alternatywą dla PO i PIS. Chyba, że zależy nam na tym aby było jeszcze głupiej :)))
  W zasadzie w obecnym układzie sądzę, że najbardziej sensowny głos w wyborach do sejmu to głos "nieważny" ale oddany. (2015-05-08 17:59)
  GrabiecGrabiec
  0
  @wbienko
  Najlepiej gdyby w jesiennych wyborach Korwin i Kukiz dostali się do Sejmu. Ożywiłby to tę instytucję. Od śmierci Lepera same nudy.
  W sprawie Twojego nieważnego głosu to według komentarza posłanki Muchy należy iść na wybory z własnym długopisem. Stwierdziła, że używanie państwowego długopisu grozi tym, że krzyżyk po kilku godzinach wyblaknie i głos będzie nieważny.. (2015-05-08 22:10)
  wbienkowbienko
  0
  @Grabiec
  Wiem, że zmiana jest konieczna. Korwin to dla mnie abstrakcja, odlot do nikąd z szalonym pilotem. Kukiz to jeszcze nie partia i już widać, że już go to przerasta, Coraz częściej wychodzi jego ignorancja, bo oprócz kontestacji nie ma niczego do zaproponowania. Po wyborach w najlepszym przypadku zostanie tylko symbolem walki "antysystemowej", w gorszym zostanie instrumentem w rękach jakiś cwaniaków, którzy zechcą wypłynąć na jego sukcesie.
  Ja jeszcze poczekam, ale głosować będę zawsze. (2015-05-09 00:01)
  jarljarl
  0
  Według sond portalu w wyborach samorządowych miał wygrać pan G., potem pani Pawlak, a w drugiej turze wyborów na burmistrza pan Czubacki :)
  Sondaże tego portalu sprawdzają się niemalże w 0,01 % :) (2015-05-09 09:33)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy