Zaloguj się do konta

Na pielgrzymim szlaku w Suserzu

Dom Pomocy Społecznej w Młodzieszynie
2018-10-22
Rekreacja

Na pielgrzymim szlaku w Suserzu20 października 2018 roku na zaproszenie ks. Proboszcza Darka Kuźmińskiego z parafii pw. Narodzenia N.M.P w Młodzieszynie, delegacja pracowników DPS wraz z mieszkańcami wybrali się na pielgrzymkę do Suserza.

Pielgrzymka ta została zorganizowana po raz czwarty z inicjatywy Diecezjalnego Duszpasterstwa Służby zdrowia, podczas której wierni spotykają się w Sanktuarium Matki Bożej w Suserzu przed cudownym obrazem , który jest takze nazywany obrazem Matki Bożej Uzdrowienia Chorych.

Nasza grupa pielgrzymkowa liczyła 15 osób i była jedną z najliczniejszych. Pielgrzymka była dla nas darem, a otrzymane łaski pomogą nam w codziennej służbie naszym podopiecznym.

Podczas odsłonięcia jej cudownego obrazu Matki Bożej Suserskiej powitalismy ją pieśnią :

Witaj, witaj Matko Suserska

Witaj, witaj Królowo Anielska

Witaj, witaj Niepokalana

Witaj, witaj Matko kochana

Witaj, witaj bez grzechu poczęta

Witaj, witaj do nieba wzięta.

Spotkanie zainaugurowała Msza św. , której przewodniczył Ks. Biskup Wojciech Osial , biskup pomocniczy diecezji łowickiej, którą z nim współnie koncelebrowali : kustosz sanktuarium ks. Jerzy Czarnota, diecezjalny duszpasterz służby zdrowia ks. Roman Wójcik i kapelan szpitala w Żyrardowie ks. Andrzej Daniluk SDB. Mieszkańcy i pracownicy modllili się przed cudownym obrazem o zdrowie i łaski dla siebie, jak również wszystkich mieszkańców Domu i personelu placówki.

Po Mszy św. wszyscy pielgrzymi zostali zaproszeni na poczęstunek. Około godziny 13.00 w Sanktuarium wysłuchaliśmy niezwykłego świadectwa młodej matki na temat utraty dziecka poczętego. Po tym świadectwie odmówiony został różaniec we wszystkich wiadomych i osobistych intencjach pielgrzymów przybyłych tego dnia do Sanktuarium.


Szczęsć Boże.


Marcin Hugo-Bader.

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Czytaj więcej


e-Sochaczew Top 5

Sprawy urzędowo-administracyjne1

Kawiarnia ,,Przystań" już otwarta

Sprawy urzędowo-administracyjne

Znamy wyniki testów na koronawirusa zakonników z Niepokalanowa

Sprawy urzędowo-administracyjne

Koronawirus w Sochaczewie - COVID-19 w powiecie nie odpuszcza

Interwencje i pomoc

Boisko przy SP nr 2 - śmieci i brud

Partie polityczne1

Andrzej Duda ułaskawił pedofila

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc