„Na pożytek czujących istot”

Zdjęcia i foto: „Na pożytek czujących istot” Film, fotografia sochaczew

Sochaczewski Klub Filmowy powraca po wakacyjnej przerwie rozpoczynając kolejny już sezon filmowy.

Startujemy 9 września o godz. 17.00 w Ostoi św. Dominika. Zapraszamy do klimatycznej salki na tyłach kościoła św. Wawrzyńca.

Nowy sezon otworzymy wraz z gościem, który przedstawi nam film pn. „Na pożytek czujących istot”. To dokument o Garchenie Rinpoche, buddyjskim nauczycielu, o którym mówi się, że jest żyjącym Buddą.

Garchen Rinpoche przeszedł przez piekło inwazji chińskiej na Tybet, brał udział w walkach, po czym spędził 20 lat w chińskim więzieniu. Najtrudniejsze doświadczenia i cierpienie stały się dla niego sposobnością do urzeczywistnienia siły dobroci, miłości i współczucia. Dziś jest nauczycielem duchowym. Założył Fundację, która działa na rzecz opieki i kształcenia dzieci w Tybecie.

Garchen Rinpoche posiada moc otwierania ludzkich serc. Poznanie jego osoby może być dla każdego początkiem nowego rozdziału w życiu. Uświadamiamy sobie moc duchowej praktyki, szansę na uwolnienie się od cierpienia, potencjał serca, który w każdym z nas czeka na urzeczywistnienie.

Reżyserii dokumentu podjęła się Szwedka Kristina Lundbreg.

Po projekcji będzie można porozmawiać z gościem, nie tylko na temat filmu, ale i tzw. dobrego życia.


Działamy już dwanaście lat. Zapraszamy wszystkich lubiących tzw. dobre kino, ale i poszukujących swojej pasji. Mile powitamy osoby chcące zaprezentować swój film.

Od tego sezonu zmieniamy nieco częstotliwość spotkań – nie rzadziej niż 2 razy w miesiącu. Informacje na podstronie skf.e-sochaczew.pl oraz plakatach usytuowanych w witrynie sklepu zabawkowego przy ulicy Warszawskiej oraz drzwiach wejściowych do Ostoi św. Dominika.

Wstęp jest darmowy. Jeśli chcesz natomiast wspomóc SKF w poprawie jakości filmowego sprzętu możesz przynieść drobne. Zapraszamy i dziękujemy!!

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Sochaczewski Klub Filmowy / św.Dominik wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy