Na Staszica popłoch! Poniedziałkowe otwarcie odwołane?

/ 23 komentarzy / 15 zdjęć
Zdjęcia i foto: Na Staszica popłoch! Poniedziałkowe otwarcie odwołane? Inwestycje sochaczew
+10

Jeszcze dwa dni temu Starostwo zapewniało, że zostały tylko kosmetyczne poprawki. Żaden urzędnik zapewne nie raczył pofatygować się na plac budowy. Gdyby się tam pojawił, to zobaczyłby, że do zakończenia prac nie wystarczy tylko wymalować pasy, bo 3/4 ulicy Staszica wygląda, jakby doszło tam do bombardowania. Chociaż mam wrażenie, że zbombardowana Warszawa prezentowała się o wiele lepiej.

Chaos to mało powiedziane, bo nie ma tam praktycznie elementu, który byłby dokończony. Kostka jest ułożona prawie na całości, ale brakuje jej na IV etapie. Prawie wszędzie wylany jest asfalt, ale „prawie” robi wielką różnicę, bo brakuje go na zjazdach w boczne uliczki. Braki występują też w oznakowaniu, którego nie ma wcale, ale jak wiemy znaki drogowe, to kwestia, którą Starostwo przejmuje się najmniej. Zapewne nie zauważyliby różnicy, gdyby wykonawca po prostu nie zamontował znaków. Na budowie nie brakuje jednego – balustrad. Tego cholerstwa jest od groma.

Jakość wykonania
Można kombinować i spróbować powiedzieć, że robili wolno, ale dokładnie. Niestety ani wolno, ani dokładnie. Wykonawca nie grzeszy szybkością prac. Zazwyczaj, gdy byłem na miejscu, pracowało tam tylko max. 4 brukarzy, co nie wróży zawrotnego tempa prac. Nagle doszło do zrywu i zaczął się wyścig, którego skutki widzimy. Praca w szaleńczym tempie spowodowała, że ulica wygląda, jak szaleństwo jakieś zdesperowanej grupy budowlańców, którzy postawili sobie za zadanie zrobić robotę bez względu na jakość i skutki uboczne.

Ze złota nie budowali… bardziej z „amelinium”
Jakość materiałów nie urywa… głowy. Najlepszym przykładem jest kostka brukowa, która z terminem „pasujące elementy” nie ma nic wspólnego. Jak widać na zdjęciu, szczeliny są z duuużym zapasem. Zdarzają się też kostki ułożone – tak jak cała budowa – do góry nogami. Są też zakręty i próby zaokrąglenia kąta prostego, co jak wiadomo, z góry skazane jest na niepowodzenie. Problem stanowią też krawężniki, które po ułożeniu kostki, zaczęły złośliwie odsuwać się od chodnika, tworząc tym samym spore szpary.

Cel uświęca środki
Jak na każdej budowie, tak i tu pojawiły się rozwiązania niekonwencjonalne. Przykładem może być dostosowywanie obiektów zielonych do planowanego przebiegu chodnika. Na zdjęciu widać nowoczesną metodę podcinania drzew i umieszczania niemal w ich pniu krawężnika. Oczywiście drzewa odrosną i wypchną krawężnik, ale jakie będzie to miało znaczenie, gdy wystrzelą szampany, a pierwsi kierowcy oficjalnie przejadą po nowej drodze.

Bałagan, jakiego powiat nie widział
Wszędzie walają się palety i plastikowe paski zabezpieczające kostkę przy transporcie. Co moment można natknąć się na porozrzucany wszędzie asfalt. Znalazłem go nawet przyklejonego do drzewa! Studzienki wystają z chodnika. Część nie ma dekli. Co kilka metrów z ziemi wystają kable albo można wpaść w jakieś niezasypane doły. Jedna z latarń umieszczona jest w drzewie!

Wisienka na tej kupie nawozu
Gdzieś pośród tego bałaganu i zbioru budowlanych niedoróbek jest malutka rzecz, ale jak bardzo cieszy. Raduje moje serce jeden ze zjazdów na boczną posesję, który powstał w ramach IV etapu (tzn. na ostatnich 200 metrach). Zjazd ten wykonany jest w sposób, w jaki powinny zostać wybudowane wszystkie zjazdy, które przecina ścieżka rowerowa. Jak widać na fotografii, ścieżki nikt tam nie przerwał. Dumny rowerzysta może mknąć bezpiecznie (nie liczy się teraz, że tylko w jedną stronę). Prawnie sprawa, choć na tych kilku metrach jest jasna, bo to rowerzysta ma pierwszeństwo na tej nieprzerywanej ścieżce.

To kiedy otwarcie?
Trzeba być szaleńcem, żeby sądzić, że przez 16 godzin da się dokończyć Staszica, a jeżeli nawet ktoś to zrobi, to będzie to „domek z kart”. Dobrze będzie, kiedy pojedziemy tą ulicą 1 stycznia. Ta inwestycja od początku ma pod górę, więc może pora zakończyć tę farsę. Niech wykonawca wydrukuje znaki pionowe i przyklei je na drzewach, poziome można pociągnąć plakatówkami, a ubytki w kostce wypełni się cementem. Wyglądać będzie znośnie, a najważniejsza część inwestycji – balustrady, została już przecież z sukcesem zrealizowana. Reszta się nie liczy.

 3.4
Oceń
(5 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (23)

NastroNastro
-1
To nie rów, to odnoga Bzury płynąca pod górkę, aż do "strumyka" na Trojanowie. To przez zakrzywioną rzeczywistość, widoczną na załączonych zdjęciach. Obecnie priorytetem są rowy, chodników może nie być. Rowy, rowy, rowy im głębsze, tym lepsze. O mój rowie !!! (2015-12-13 21:17)
nokautsochaczewanokautsochaczewa
-1
Patrzmy róbmy dokumentację , filmujmy a potem jak to naucza Nas PiS po zmianie władzy do prokuratury , nie bacząc czy ktoś tylko chciał a nie wyszło . Ta władza oprócz przygotowania pielęgniarskiego nie ma żadnych podstaw aby rządzić powiatem i miastem . Jako przykład niech posłużą te zdjęcia z ulicy Staszica, to marnotrastwo naszych podatków.A może by tak już tak na poważnie pomyśleć o zmianie władzy, byłoby taniej. (2015-12-13 23:07)
kacperskyykacperskyy
0
powtarzam pytanie czy ktos za to beknie? pewne jest ze za rok, poltorej wejdzie tu z powrotem firma budowlana i bedzie poprawiac te fuszerki dokladnie jak w przypadku "wiaduktu pana orlinskiego" znow wydamy kolejne miliony bo poprzednia ekipa spier.. sprawe.

drugie pytanie. jaka jest zasadnosc wstawienie "zasiek" na zakrecie? kolo szkoly nr 4 maja one uniemozliwiac wtargniecie pieszego na jezdnie. pomijajac fakt ze przez nie nic nie widac to ma to jakis sens. ale co z tym rowem? wykopaliscie go chyba tylko po to zeby postawic tam te barierki? przeciez to jest jakis zart mało smieszny :/ ile na to wydaliscie kasy? a wrecz smiem twierdzic ze to zagraza zyciu pieszych!!! wyobrazce sobie ze samochod zjezdzajacy z gory wpada w poslizg i wiezdza na chodnik. pieszy jest po prostu wbity w te barierki. nie ma szans przezyc. KTO TO ZATWIERDZIL???
(2015-12-14 08:20)
GRZECHGRZECH
+1
W tym rowie podczas dużych ulew zbiera się woda spływająca z góry.
Można było oczywiście podczas remontu drogi zrobić tu inny sposób melioracji i porobić przepusty pod drogą. (2015-12-14 08:57)
Reage77Reage77
0
Zdjęcie kostka nierówna...bezcenne! ;) (2015-12-14 09:09)
DystopiaDystopia
+2
Mam pytanie - przed czym chronią te wszystkie (!) barierki ustawione po wewnętrznej stronie chodnika? Rów? Jest tylko w małym odcinku (to widać nawet na zdjęciu - zaraz za barierką jest ogrodzenie...), a reszta? A barierki po drugiej stronie - tuż przed posesjami? Druga rzecz, serdecznie współczuję kierowcom, który będą usiłowali wyjechać z ulicy, która jest tuż przed zakrętem patrząc od strony miasta, tam dzięki barierkom widoczność równa się 0, tym bardziej, że samochody wyjeżdżają zza zakrętu, barierki przy 4, to pikuś w porównaniu do tego miejsca... (2015-12-14 09:44)
robroyrobroy
-1
przecież można zrobić ponowne otwarcie na odcinku,Warszawska-Pokoju,po jakie cholere tam głębiej w Staszica zaglądać? (2015-12-14 10:02)
Obywatel85Obywatel85
+1
100 lat 100 lat niech żyje burmistrz nam :-) oczywiście z wielką niecierpliwością czekamy na zapowiadany remont mostu ;-) . (2015-12-14 10:54)
DystopiaDystopia
+1
Niedawno sprawdziłam, Staszica niestety nie jest nawet przejezdna... Komunikat o nieprzejezdności chyba dotyczył dni 9-13.12? Przed 4 stoi zapora, nawet zawrócić w Niemcewicza się nie da - panowie ustawili na wjeździe palety z kostką brukową... (2015-12-14 11:10)
RotorRotor
+1
Koniecznie trzeba robić dokumentacje, zdjęcia i inne nośniki, tak żeby udokumentować ewentualne brakoróbstwo czy marnotrawstwo publicznych pieniędzy. A już jak ta władza w powiecie przeminie, trzeba będzie sprawą zainteresować właściwe służby, bo na razie na jakąkolwiek reakcję czy inspekcję chyba nie ma co liczyć ?

(2015-12-14 12:05)
DystopiaDystopia
0
Na służby nie ma co liczyć, nasi powiatowi i miejscy służą jedynie słusznemu, więc trzeba poczekać (oby jak najkrócej!). (2015-12-14 12:20)
nokautsochaczewanokautsochaczewa
0
kacperskyy ( popieram całkowicie Twoją wypowiedź . Dodam tylko , że zadziwia mnie fakt ,że nikt ze starostwa nie zabrał głosu i nie poinformował Nas mieszkańców o sytuacji na tej ulicy . Żadnego poszanowania , tylko przed wyborami się łaszą i biadolą o głosy . Nawet adam1111 jakoś umilkł, a może On coś wie o tym brakoróbstwie i o dacie oddania (2015-12-14 12:57)
Michał1989Michał1989
0
Otworzyli już, czy nie? (2015-12-14 13:00)
marcpromarcpro
0
Jeszcze nie.
Dzisiaj rano jak jechałem Staszica to na ulicy ciągle leżała kostka, palety, taśmy, grudki asfaltu na chodniku.

Generalnie ten cały remont to:
- narząd rozrodczy,
- tylny odwłok
- i kamieni kupa. (2015-12-14 13:47)
RotorRotor
-1
Słowem jak pisy mówiły tak zrobiły w realu .

(2015-12-14 14:58)
BotoksBotoks
0
Ha ha ale śmieszne, ta władza i jej bufonada jest śmieszna. Rzeczywistość strasznie skrzeczy, dziwne że miasto wyłożyło 2 bańki na Staszica i jakoś nie specjalnie się interesuje tym co się tam wyrabia. Żadnego zaniepokojenia czy kontroli ? dziwne . (2015-12-15 15:04)
adam11111adam11111
0
Ale was boli, że mamy kolejną piękną ulicę w naszym mieście i boli, że po raz pierwszy od roku 1999 Miasto i Powiat ze sobą współpracują. Gratulacje Pani Starosto i Panie Burmistrzu tak trzymać dalej. Pozdrawiam. (2015-12-16 08:00)
RotorRotor
0
Jak na razie to widać tylko rozkopane chodniki,fatalnie położoną kostkę, bałagan i rozgardiasz oraz motanie się wykonawcy i kładzenie asfaltu przy minusowych temperaturach co zapewne odbije się na jakości. Jak całkiem niedawno firma w Teresinie kładła asfalt w grudniu to pan radny miejscowy strasznie piał z oburzenia że zima, że jak tak można asfalt zimą ? i jazgot wielki robił. Tymczasem jak już się jest u władzy i robi się podobnie to już sza, bo teraz my kładziemy asfalt w grudniu to można . Oto hipokryzja tej pisowskiej władzy, jakoś nie przeszkadza że na ostatnią chwilę i że zimą tak ważne prace się robi, może to zaszkodzić inwestycji. Teraz nie może bo to my, my a nasza mojsza jest najmojsza .
(2015-12-16 10:29)
GRZECHGRZECH
0
Wczoraj już ktoś ucierpiał na Staszica. Wyjeżdzając z królowej jadwigi ktoś najechał na palete ustawioną tuż przy wyjeździe (w ślepym punkcie który zasłania słupek i lusterko).
Co za baran ustawia tak palety i nie zabezpiecza ich? (2015-12-16 11:58)
wbienkowbienko
+1
@adam11111 Buster Keaton ziemi sochaczewskiej. Niby poważnie, a śmieszy :)

To kiedy otwarcie tego CUDA(KA)??? (2015-12-16 12:35)
brukarzbrukarz
0
witam,pracowałem przy kostce na staszica..... .proponuje zapytać kierownictwa jakie doświadczenie mają pseudo brukarze z jednej z firm ... .niestety żadne.. pierwszy raz mają do czynienia z kostką brukową gdyż do tej pory zajmowali się obsadzaniem,regulacją studni i kopaniem dołów pod rury ..... (2015-12-16 17:19)
wbienkowbienko
0
O, i wszystko jasne!!!
Ale zdobędą doświadczenie na inwestycji wszechczasów realizowanej przez DreamTeam samorządowy wszechczasów i świat stanie przed nimi otworem.
Kurcze, kto to nadzoruje w imieniu inwestora? (2015-12-16 20:48)
RotorRotor
0
Bardzo dobrze się dzieje że ludzie zaczynają widzieć zło i zaczynają pisać co tam się dzieje. Dalej drodzy obywatele .
(2015-12-17 10:46)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy