Na wabia

Gdy 22 maja kierowca samochodu osobowego jadący ulicą 15 Sierpnia zobaczył na jezdni zataczającego się, kompletnie pijanego osobnika, kierując się ludzkim odruchem zatrzymał swój pojazd i wysiadł, aby przeprowadzić go na chodnik. Nie przypuszczał, że kompani „pijanego”, siedzący w pobliskich krzakach, tylko na to czekali. Gdy wziął pijanego pod ręce i szedł z nim na chodnik, oni w tym czasie ograbili mu pojazd z dokumentów i pieniędzy.
W trakcie pościgu jeden ze złodziei został zatrzymany i przekazany w ręce policji. Saszetkę z dokumentami i pieniędzmi kierowca odzyskał. Zatrzymany złodziej poddał się dobrowolnemu wykonaniu kary, nie wydając swoich kompanów. Z naszych informacji wynika, że nie była to jedyna taka kradzież. Kierowcy często nie chcieli ich zgłaszać, jeśli nie zginęło nic bardzo wartościowego.
Zwracamy się z apelem do kierowców, zwłaszcza tych jeżdżących często ulicą 15 Sierpnia, aby nie zatrzymywali się na widok pijanego i nie starali się mu pomagać. Lepiej fakt wałęsania się „pijaka” po jezdni zgłosić przez telefon komórkowy na policję, niż zostać okradzionym przez szajkę.
J.W.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy