Zaproszenie na Dożynki. Na Wiśle śpiewają oryle - zaproszenie na spektakl

Zdjęcia i foto: Zaproszenie na Dożynki. Na Wiśle śpiewają oryle - zaproszenie na spektakl Historia i tradycja sochaczew

3 września na boisku szkolnym w Brzozowie Starym odbędą się Dożynki Gminne. W programie Dożynek znajduje się spektakl plenerowy pt. Na Wiśle śpiewają oryle. Szlakiem nadwiślańskich gmin Północnego Mazowsza w reżyserii Marka Mokrowieckiego. Wstęp wolny.

Projekt obejmujący cykl przedstawień, które w sezonie letnim 2017 r. realizuje Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku wiąże się z faktem, iż Rok 2017 został ogłoszony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej „Rokiem Rzeki Wisły”.

Spektakl przypomni ludzi związanych z Wisłą i przybliży dzisiejszym mieszkańcom Mazowsza zanikającą kulturę rzeczną gmin. Scenariusz, przedstawienia oparty jest na materiałach archiwalnych - edyktach królewskich, dawnych rozporządzeniach władz miejscowych, wydarzeniach zapisanych w kronikach i innych materiałach źródłowych oraz wspomnieniach mieszkańców nadwiślańskich gmin – m.in. historiach przesłanych do Teatru w ramach konkursu „Opowiedz nam o Wiśle”. Honorowy patronat nad projektem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy