Nadanie herbu Gminie Rybno - zaproszenie na uroczystość

/ 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Nadanie herbu Gminie Rybno - zaproszenie na uroczystość Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Wyjątkowe wydarzenie odbędzie się już 3 października w Gminie Rybno. Podczas uroczystej sesji Gmina Rybno stanie się oficjalnie posiadaczem herbu. 


Wójt Gminy Damian Jaworski wraz z radymi zaprasza mieszkańców do udziału w uroczystym nadaniu herbu Gminie Rybno. Podczas wydarzenia zaplanowano między innymi mszę świętą oraz akademię w Szkole Podstawowej w Rybnie, a także występy lokalnych zespołów. 


Program przedstawia się następująco:

9.00 - Uroczysta Sesja Rady Gminy, która odbędzie się w Sali Konferencyjnej Urzędu. Podczas sesji radni przyjmą uchwałę nadającą herb gminie oraz zostaną zaprezentowane symbole oraz insygnia. 


10.00 - Msza Święta w w Kościele Parafialnym pw. Bartłomieja Apostoła w Rybnie. podczas której herb zostanie poświęcony.


11.00 - Uroczysta Akademia na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi im. Zygmunta Pruskiego w Rybnie.


Po sesji rady gminy zaplanowano sadzenie dębów przed urzędem, które są symbolem długowieczności, siły i przezwyciężania przeciwności. 


Jak mówi wójt Damian Jaworski - Starania o herb trwały bardzo długo. Wiele zależało od pracy i zaangażowania. Przygotowanie herbu było poprzedzone wieloma spotkaniami i prowadzenia rozmów. Dużą rolę odgrywa komisja heraldyczna, która nadaje ton pracom nad herbem i opiniuje, weryfikuje cały projekt. Rok 2019 będzie dla naszej małej ojczyzny przełomowy i historyczny. Gmina Rybno była jedyna w powiecie sochaczewskim bez herbu. Rok 2019 to zmienia. Jesteśmy bardzo dumni z herbu. Będziemy otaczać go szacunkiem,a symbol ten będzie jednoczyć naszą społeczność. Jest to jedno z największych wydarzeń dla naszej gminy.  Zapraszamy wszystkich, którzy chcą dzielić z nami ten wyjątkowy moment do uczestnictwa w uroczystości.   0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy