Nagrody dla animatorów kultury i sportu

/ 13 zdjęć

9 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Chodakowie odbyła się gala z okazji Dnia Animatora Kultury i Sportu 2011. Nagrody pieniężne oraz statuetki odebrało kilkudziesięciu pracowników jednostek kultury i sportu, trenerów, zawodników, chórzystów, plastyków, wolontariuszy, harcerzy, szefów stowarzyszeń zaangażowanych w kulturalne i sportowe życie miasta


Na wstępie, specjalnie przygotowanymi prezentacjami, przypomniano najważniejsze wydarzenia kulturalne i sportowe kończącego się roku w tym Poland Bike Marathon, Wielki Teatr Historii, cykl imprez Sochaczewskie Lato, Sochaczewską Jesień Kulturalną, Europejskie Biegi Młodych Olimpijczyków, Rodziny Rajd Rowerowy, Rajd Niepodległości, koncerty chórów, orkiestr i zespołów promujących folklor.

Burmistrz Piotr Osiecki dziękując nagrodzonym i wyróżnionym podkreślił, że sam czynnie uprawiał sport i wie, że aby odnieść sukces trzeba wysiłku wielu ludzi poświęcających swój czas na odkrywanie talentów, ich szkolenie, pielęgnowanie pasji. Osoby te potrafią motywować do ciężkiej pracy wiedząc, że sukces nie przychodzi sam, wymaga determinacji, silnej woli. Burmistrz zaznaczył, że w Sochaczewie prężnie działa około 80 organizacji pozarządowych – klubów, chórów, UKS-ów, stowarzyszeń kulturalnych - i trudno przecenić ich dokonania.

O wyjątkową oprawę muzyczną spotkania zadbał Big-Band Państwowej Szkoły Muzycznej w Sochaczewie pod dyrekcją Bernarda Pacholskiego wraz z solistką Katarzyną Goszcz. W przerwie, pomiędzy prezentacjami, z krótkim recitalem wystąpiła Anna Tomaszewska ze studia piosenki prowadzonego w MOK przez Piotra Milczarka (utwory: „Gdybyś”, „Moje serce to jest muzyk”, „Brzydcy”, „Tylko mnie poproś do tańca”).


DZIEŃ ANIMATORA KULTURY I SPORTU 2011 – LISTA LAUREATÓW

NAGRODY PIENIĘŻNE - KULTURA
● Barbara Bronicz Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej
● Mariusz Cierpikowski - Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji
● Mirosław Hymon - - Miejski Ośrodek Kultury
● Renata Izydorek - Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji
● Andrzej Janiszewski - Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą
● Hanna Jażdżyk - Miejska Biblioteka Publiczna
● Marzena Kacprzak - Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji
● Romuald Kajak - Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji
● Irena Kalinowska - Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji
● Teresa Kalinowska - Uniwersytet Trzeciego Wieku
● Teresa Kłujszo - Dyrektor Klubu Nauczyciela.
● Marcin Materski - Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji
● Teresa Mazippus - Miejski Ośrodek Kultury
● Joanna Michalak - Miejski Ośrodek Kultury
● Piotr Milczarek - Klub Nauczyciela
● Eugenia Nalej - Uniwersytet Trzeciego Wieku
● Zbigniew Nasarzewski - Państwowa Szkoła Muzyczna w Sochaczewie
● Joanna Niewiadomska–Kocik – dyr. Państwowej Szkoły Muzycznej w Sochaczewie
● Alicja Ozimek – Uniwersytet Trzeciego Wieku
● Halina Pędziejewska Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury
● Marcin Prengowski - Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania nad Bzurą
● Izabela Pruszyńska - Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji
● Marcela Urbańska - Miejski Ośrodek Kultury
● Krzysztof Wasilewski – komendant hufca ZHP
● Jakub Wojewoda - Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą
● Maciej Wojewoda Dyrektor Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą
● Agnieszka Wolińska - Miejska Biblioteka Publiczna
● Anna Wróblewska - Państwowa Szkoła Muzyczna w Sochaczewie

STATUETKI - KULTURA
● Zespół Taneczny ABSTRAKT
● Orkiestra Kameralna Camerata Mazovia pod dyrekcją Artura Komorowskiego
● Czesław Cieślak- dyrygent chóru Towarzystwa Śpiewaczego Ziemi Sochaczewskiej
● Zdzisław Pakuła – współpracownik Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą
● Muzealna Grupa Rekonstrukcji Historycznej im. II batalionu 18 pułki piechoty
● Anna Kazimierska - Klub Nauczyciela
● Ewa Janiszewska - Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji
● Edward Glanc - SOCHACZEWSKA ORKIESTRA DĘTA
● Krzysztof Podczaski - SOCHACZEWSKA ORKIESTRA DĘTA
● Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku
● Stowarzyszenie L’ombelico Del Mondo - Jan Wierzchowski
● Sochaczewski Klub Filmowy - Robert Niemira
● Bożena Szeszel - ZHP HUFIEC SOCHACZEW
● Maciej Sikora - ZHP HUFIEC SOCHACZEW
● Jan Grabarek - Towarzystwo Śpiewacze Ziemi Sochaczewskiej
● Maria Borkowska - Towarzystwo Śpiewacze Ziemi Sochaczewskiej
● Bernard Pacholski – dyrygent orkiestry dętej i big-bandu Państwowej Szkoły Muzycznej
● Agnieszka Hejduk- Domańska – Państwowa Szkoła Muzyczna
● Daniel Zieliński - dyrygent orkiestry kameralnej Państwowej Szkoły Muzycznej
● Iwona Niemyjska - Państwowa Szkoła Muzyczna
● Marita Uhlig - Państwowa Szkoła Muzyczna
● Paweł Leszczyński - Państwowa Szkoła Muzyczna
● Jolanta Kamińska- Krawczewska - Państwowa Szkoła Muzyczna
● Łukasz Popowski - Stowarzyszenie „Nasz Zamek”
● Marcin Hugo-Bader - animator kultury
● Marcin Ryński - Prezes Stowarzyszenia e-Sochaczew.

NAGRODY PIENIĘŻNE - SPORT
● Marcin Stencel - Stowarzyszenie „RUGBY CLUB ORKAN SOCHACZEW”
● Marta Dybiec - Stowarzyszenie „RUGBY CLUB ORKAN SOCHACZEW”
● Bronisław Gawrylczyk - Sochaczewski Klub Tenisa Stołowego
● Artur Wrzesiński - Sochaczewski Klub Motorowy SZARAK
● Arkadiusz Sobieraj - UKS ,, ORKAN-JUDO”
● Łukasz Hatliński - UKS ,,ORKAN-JUDO”
● Maciej Cichocki UKS ,,ORKAN-JUDO”
● Józef Szajewski U.K.S. „Bzura Chodaków
● Emanuel Zimny Stowarzyszenie Klub Maratończyka „AKTYWNI”
● Jakub Bartosiewicz - UKS „Dwójka” Sochaczew
● Bartosz Ponichtera - UKS „Siódemka”
● Konrad Feliga - UKS „Siódemka”
● Katarzyna Kasza - UKS „Siódemka”
● Zuzanna Gajda - Stowarzyszenie Rodziców na Rzecz Pływania ”ORKA”
● Agnieszka Tlaga - Stowarzyszenie Rodziców na Rzecz Pływania ”ORKA”
● Sławomir Cypel - Uczniowski Klub Sportowy DRAGON FIGHT CLUB.

STATUETKI - SPORT
● Piotr Zarzeczny - Sochaczewski Klub Motorowy SZARAK
● Antoni Kodym - Sochaczewski Klub Motorowy SZARAK
● Dariusz Wendrychowicz - Uczniowski klub Sportowy TAEKWON-DO i GOJU-RYU
● Krzysztof Buczyński - Uczniowski klub Sportowy TAEKWON-DO i GOJU-RYU
● Grzegorz Szypszak UKS „Bzura Chodaków”
● UKS „Dwójka” Sochaczew
● Stowarzyszenie Klub Maratończyka „AKTYWNI”
● UKS ,,ORKAN-JUDO”-
● Klub Olimpijczyka „Jedynka'
● UKS „Siódemka”
● Stowarzyszenie Sportowo- Rehabilitacyjne Osób Niepełnosprawnych
● Stowarzyszenie Na Rzecz Sportu i Rekreacji „RAZEM I SPRAWNIE”
● Stowarzyszenie Europejskie Biegi Młodych Olimpijczyków
● Stowarzyszenie „RUGBY CLUB ORKAN SOCHACZEW” – sekcje męskie
● Stowarzyszenie „RUGBY CLUB ORKAN SOCHACZEW”- TYGRYSICE
● Uczniowski Klub Sportowy DRAGON FIGHT CLUB
● Miejski Klub Sportowy ORKAN SOCHACZEW
● K.S. „Bzura Chodaków”
● Sochaczewskie Towarzystwo Tenisowe
● Amatorska Liga Koszykówki
● Amatorska Liga Siatkówki
● Beata Brymora – konsultant firmy MARS POLSKA
● Sylwester Rozdżestwieński – Stow. Sportowo-Rehabilitacyjne Osób Niepełnosprawnych
● Rafał Milczarek – Klub Maratończyka AKTYWNI
● Mieczysław Głuchowski – Stowarzyszenie Europejskie Biegi Młodych Olimpijczyków
● Waldemar Duda – Stowarzyszenie na Rzecz Sportu i Rekreacji „Razem i Sprawnie”

Podczas gali przypomniano też, że w tym roku, lecz wcześniej, Nagrodami Burmistrza Miasta zostali uhonorowani również:
● Bogdan Wróbel – trener sekcji seniorów Rugby Club Orkan Sochaczew
● Jakub Seklecki – trener sekcji juniorów i kadetów Rugby Club Orkan Sochaczew
● Tomasz Malesa – trener drużyn młodzieżowych rugby
● Marek Kępski – trener sekcji pływackiej ORKA Sochaczew
● Monika Osiecka – Jaworska – instruktor tańca i trener zespołu ABSTRAKT
● Celina Osiecka - instruktor tańca i choreograf zespołu ABSTRAKT
● Marcin Niemiec - trener UKS Siódemka
● Janusz Piechna - trener UKS Siódemka
● Rafał Rączka – srebrny i brązowy medalista mistrzostw świata w sztukach walki
● Krzysztof Buczyński – trener kluby UKS Taekwon-do i Karate Goju-Ryu,
● Natalia Partyka, Natalia Gawrylczyk, Zhao Xia i Hana Bartosova – zawodniczki Sochaczewskiego Klubu Tenisa Stołowego.

 



0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy