Nagrodzeni za najpiękniejsze skarby: główna nagroda dla sochaczewianki

/ 4 zdjęć
Zdjęcia i foto: Nagrodzeni za najpiękniejsze skarby: główna nagroda dla sochaczewianki Sztuki plastyczne sochaczew

Kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu „Kocham Polskę…” za nami. Uroczysta gala wręczenia nagród zwycięzcom odbyła się w czwartek 8 czerwca. Jak zawsze Towarzystwo Miłośników Malarstwa Władysława Ślewińskiego, we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną, zadbało o podniosłą atmosferę i artystyczną oprawę wydarzenia. Nagrodę główną Prezydenta RP zdobyła sochaczewianka Monika Boruta-Sałacińska za „Chatę z Podlasia”.

 

Nie ulega wątpliwości, że konkurs „Kocham Polskę…” jest jednym z najważniejszych wydarzeń malarskich odbywających się w naszym mieście. Swoje rozmach i rangę zawdzięcza przede wszystkim charyzmie i wytrwałości Jarosława Miaśkiewicza, prezesa Towarzystwa Miłośników Malarstwa Władysława Ślewińskiego.

Kilka lat temu Jarosław Miaśkiewicz postawił sobie za cel organizowanie każdego roku konkursu malarskiego na najwyższym możliwym poziomie pod każdym względem. Udało mu się zainteresować tym wydarzeniem faktycznie całą Polskę. W tym roku, podejmując temat „Skarby Narodu”, o nagrody walczyło dziewięciuset małych i całkiem dużych autorów z najróżniejszych zakątków kraju. Wygrani mieli autentyczne poczucie sukcesu, a to m. in. dzięki patronatom udzielonym konkursowi przez polskie muzea narodowe, a także Prezydenta RP, Premiera RP i wreszcie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jarosław Miaśkiewicz, cierpliwie pukając do drzwi sponsorów, zadbał też jak zwykle o atrakcyjne nagrody.

Najważniejszym momentem każdej edycji konkursu „Kocham Polskę”, jest przyznanie Nagrody Prezydenta RP. W tym roku ten najwyższy laur zdobyła sochaczewska malarka i instruktor plastyczny Monika Boruta – Sałacińska za przepiękny, nastrojowy obraz „Chata z Podlasia”.

 

Szczegółowa relacja z gali wręczenia nagród zwycięzcom konkursu TUTAJ

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy