Najbliższy weekend w teresińskim Kinie za Rogiem

/ 6 zdjęć
Zdjęcia i foto: Najbliższy weekend w teresińskim Kinie za Rogiem Film, fotografia sochaczew
+1

W kolejnym kinowym weekendzie dwa filmy pokazujące rzeczywistość na dwa skrajnie różne sposoby. Z jednej strony Wojciech Smarzowski i jego do bólu pesymistyczny obraz rzeczywistości a z drugiej - bolesna rzeczywistość pokazana w ciepły, pogodny sposób w filmie "Anioł".
Jak zawsze zapraszamy również najmłodszych widzów. Tym razem bajki, które są odrobinę w chłodnej, zimowej tonacji ale z pewnością rozpalą waszą wyobraźnię.

11 CZERWCA (sobota)
16.30 – Królowa Śniegu cz.2
film animowany, reż. Alexey Tsitsilin, Rosja 2014,  75 min. – od 5 r.ż, bilet: 5 zł
Po pokonaniu złej Królowej Śniegu gadatliwy troll Orm powraca w rodzinne strony. Pracuje w kopalni, spłaca kredyt za dom, ale ponieważ wciąż jest wielkim pechowcem, traci i pracę, i mieszkanie.
I wtedy pojawia się wielka szansa - król ogłasza historyczny turniej. Ten, kto zostanie zwycięzcą, otrzyma, jak to w bajkach bywa, połowę królestwa i rękę pięknej księżniczki. Orm czuje, że nadeszła jego chwila - bez trudu wygra turniej i zacznie wygodne życie bohatera! A że przy okazji trzeba będzie troszkę nakłamać, cóż…  Orm nie wie, że za jego przyczyną w Krainie Lodu odrodzi się zło. Jego odbicie w magicznym zwierciadle - zrodzona z kłamstw gorsza część jego natury - przejmuje władzę nad zastępami lodowej armii. Trolla czeka teraz wielka próba - złego Orma może pokonać tylko Orm dobry.
Mądra bajka, który uczy, że łatwiej zwyciężyć okrutne królowe, demony i potwory niż własne słabości.
18.30 – Drogówka
thriller, reż. Wojciech Smarzowski, Polska 2013, 117 min. – od 18 r.ż., bilet: 5 zł
Mocny film Wojciecha Smarzowskiego, opowiadający o życiu siedmiu policjantów, których oprócz pracy łączy przyjaźń oraz dość kontrowersyjny styl życia – zakrapiane alkoholem imprezy,  zamiłowanie do pieniędzy, szybkich samochodów i wyuzdanych pań. Jednak ten z pozoru idealny świat zupełnie się zmienia, kiedy jeden z mężczyzn ginie w tajemniczych okolicznościach, a o morderstwo zostaje oskarżony jego kolega sierżant Ryszard Król.
Znakomita obsada aktorska i świetne zdjęcia Piotra Sobocińskiego jr.: mix ujęć z kamer filmowych, przemysłowych, wideorejestratorów i telefonów komórkowych.
Dzieło jednego z najwybitniejszych polskich reżyserów, utrzymane w charakterystycznym dla twórcy stylu. Łączy w sobie gatunki kryminału, thrillera i filmu obyczajowego. Odkrywa szokującą prawdę na temat funkcjonowania policji oraz świata polityki i biznesu na początku XXI wieku.
Nagrodzony Orłem za najlepszy scenariusz (Wojciech Smarzowski) i najlepszą drugoplanową rolę męską (Arkadiusz Jakóbik) oraz Złotym Lwem za najlepszy montaż (Paweł Laskowski).

12 CZERWCA (niedziela)
16.30 – Goryl Śnieżek w Barcelonie
film animowany, reż. Andreas G. Schaer, Hiszpania 2011,  86 min. – od 7 r.ż. bilet 5 zł
Aktorsko-animowany film o przygodach małego goryla, który był inny od wszystkich innych goryli na świecie - był śnieżnobiały... Po śmierci matki Śnieżek trafia do ogrodu zoologicznego w Barcelonie, gdzie znajduje kilkoro przyjaciół, ale też potężnego wroga goryla Konga, który nie lubi odmieńców. I mimo że jest ulubieńcem dzieci, Śnieżek postanawia zmienić się w zwykłego czarnego goryla i przestać się odróżniać od innych. Wyrusza zatem w niebezpieczną podróż, na której końcu dowie się, że wprawdzie jest inny, ale nie bardziej niż każdy z nas.
Ciepła, pouczająca opowieść o przyjaźni, odwadze i tolerancji.
18.30 – Anioł
reż. Amin Dora, Liban 2013,  97 min. – od 12 r.ż., bilet 5 zł
Akcja rozgrywa się w niewielkim miasteczku w Libii, w którym wszyscy nawzajem się znają. Mieszkańcy są niezwykle religijni, wierzą w demony i... anioły.
Twórcy przedstawiają nam historię szczęśliwej, kochającej się rodziny, która wkrótce ma się powiększyć. Niestety chłopiec przychodzi na świat z zespołem Downa. Dla rodziców nie stanowi to problemu, w pełni akceptują chorobę syna. Po latach jednak zachowanie małego Ghadiego zaczyna przeszkadzać sąsiadom, którzy usiłują zmusić rodzinę, by oddała chłopca do zakładu opiekuńczego. Zrozpaczony ojciec postanawia uczynić wszystko, by zatrzymać dziecko przy sobie. Próbuje wmówić mieszkańcom miasteczka, że jego syn tak naprawdę jest aniołem, który zstąpił z nieba, by spełniać ich wszelkie pragnienia.
Anioł to niezwykle piękna i mądra opowieść o sile miłości, wprowadzająca w ciepły i pogodny klimat.
W 2015 roku film zdobył Nagrodę Publiczności na festiwalu „Wiosna Filmów”, w tym samym roku był też kandydatem Libanu do Oscara w kategorii najlepszego filmu nieanglojęzycznego.

Ilość miejsc w kinie ograniczona do 20 osób. Rezerwacja w ciągu tygodnia pod numerem tel. 516 367 900 (w weekendy tylko na godzinę przed każdym seansem) lub mailowo kinotok@tok.art.pl od poniedziałku do piątku. Istnieje możliwość wcześniejszego zakupu biletów w  sekretariacie TOK (pon.-pt. w godz. 8.00-16.00).
Bilety dostępne również tuż przed seansem (pierwszeństwo mają rezerwacje)


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy