Najeżdżał na chodnik, jechał pod prąd: pijany kierowca zatrzymany

Zdjęcia i foto: Najeżdżał na chodnik, jechał pod prąd: pijany kierowca zatrzymany  Narkotyki, alkohol sochaczew

Prowadził auto pomimo braku uprawnień i mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Stwarzał zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu. W jego samochodzie znaleziono amfetaminę. Za popełnione przestępstwa grozi do 3 lat pozbawienia wolności.


23 maja, późnym wieczorem jeden z mieszkańców miasta zauważył na ul. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego samochód w którym spał mężczyzna. Auto zaparkowane było częściowo na jezdni mimo iż po drugiej stronie były miejsca parkingowe. Po nieudanej próbie dobudzenia mężczyzny na miejsce wezwano policję. Zanim przyjechała policja kierowca już nie spał i postanowił udać się na przejażdżkę. 


Jak relacjonuje KPP w Sochaczewie: 

- Mężczyzna za kierownicą próbował jechać prosto, lecz co jakiś czas najeżdżał na chodnik, próbował zawracać, a później pojechał pod prąd drogą jednokierunkową. Auto co chwila gasło, a styl jazdy wskazywał, że kierowca jest pod wpływem alkoholu. Policjanci zauważyli wskazany pojazd na ul. Traugutta. Mężczyzna stał volkswagenem na przejściu dla pieszych z wyłączonym silnikiem. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący ma ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Z policyjnego systemu wynikało również, że nie posiada uprawnień do kierowania. Dodatkowo funkcjonariusze znaleźli w aucie torebkę z amfetaminą. Auto zostało usunięte z drogi na koszt właściciela.


38 – latek został zatrzymany i doprowadzony do sochaczewskiej komendy. Jak wytrzeźwiał, usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz posiadania narkotyków. Za popełnione przestępstwo grozi do 3 lat pozbawienia wolności. źródło KPP Sochaczew 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy