Najgłębszy na świecie basen do nurkowania

/ 3 komentarzy / 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: Najgłębszy na świecie basen do nurkowania  Rekreacja sochaczew

Najgłębszy na świecie basen dla nurkujących.

Sochaczew, mimo iż sam nie posiada w swoich granicach takich atrakcji jak Suntago Park Wodny czy Zalew Żyrardowski, nie mamy bezpośredniego udziału w Centralnym Porcie Komunikacyjnym, to jednak jego położenie znajduje swoje plusy. Mieszkańcy Sochaczewa będą w niedługim czasie mogli wybierać spośród atrakcyjnych miejsc tworzących się w naszych okolicach. Jednym z nich będzie basen nurkowy w Mszczonowie.

Co to za obiekt ?
Będzie to najgłębszy basen na świecie. Jego głębokość to 44 metry. Na zlecenie firmy Aerotunel z Warszawy powstał projekt, który będzie najnowocześniejszym oraz najgłębszym basenem na świecie. Miłośnicy nurkowania oraz free divingu będą mogli trenować oraz szkolić się.  Specjalna tuba pozwoli na treningi specjalistyczne ale i nurkowanie rekreacyjne. 

Kiedy otwarcie?
Wszyscy miłośnicy nurkowania mogą już zacząć gromadzić sprzęt, gdyż otwarcie planowane jest na październik 2019 roku.  Prace nad realizacją już się rozpoczęły, plac budowy ruszył.

Ciekawostką jest, iż pod Londynem również powstaje basen do nurkowania, o głębokości 50 m, natomiast zakończenie jego budowy planowane jest później niż mszczonowskiego obiektu.


Fot. mwm.pl


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (3)

NovJanNovJan
0
Kiedy w tym zapyziałym mieście powstanie coś z czego bedziemy mogli być dumni i ludzie z okolicznych miast bedą do nas przyjeżdzać, bo to sie zaczyna robić przykre ze na sochaczewskim portalu reklamowane sa atrakcję w sasiednich miastach a u nas jak zwykle............... (2018-06-19 12:47)
robroyrobroy
0
atrakcja dla zawodowych nurków,straż,wojsko ,treningi,szkolenia,szary człowiek nie będzie schodził na 40 metrów pod wodę,myślą dobrze,będą zarabiali (2018-06-19 17:53)
kacperskyykacperskyy
0
my mamy najgłębsze zadupie pośród lokalnych miejscowości :) reklamują się szopenem a żeby dojechać tam ze stacji to jedziesz po kocich łbach praktycznie - zajebi.... wizytówka miasta :) poza tym burmistrz osiagnął cel reklamując sie szopenem... kazdy kto wysiądzie na stacji jedzie do żelazowej wraca na stacje i jedzie do domu.. na pytanie co jest w tym miescie? odpowiada sobie zelzowal wola 7 km stad. (2018-06-20 11:04)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy