Najgorsze skrzyżowanie w Sochaczewie - które zwycięża?

/ 7 komentarzy
Zdjęcia i foto: Najgorsze skrzyżowanie w Sochaczewie - które zwycięża? Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Sochaczew to miasto o dużym ruchu samochodowym. Są godziny w których ulice stoją w ogromnych korkach. Z takimi przeciwnościami muszą mierzyć się kierowcy, szczególnie w godzinach porannych oraz po godzinie 16.00 w której to większość urzędów i zakładów pracy kończy pracę. 


I łatwo przewidzieć cykl dnia. Wyjeżdżamy z pracy, odbieramy dzieci ze szkół i przedszkoli. Jeszcze drobne zakupy w markecie. Jedziemy do domów. Każde skrzyżowanie w naszym mieście działa niezależnie od siebie. Kierowca ma wrażenie, że "zielona fala" to tylko wymysł, który nigdy nie wyjdzie poza ramy fantazji. 


Kiedy nadchodzi wiosna to jakoś nam łatwiej z korkami przy skrzyżowaniach. Prościej zrozumieć, że skręt przystosowany jest to przejazdu jednego auta. 


Właściwie wszystko jest w porządku, tylko czasem siedząc w aucie kolejne już minuty, zastanawiasz się czy można było rozwiązać ruch aut nieco lepiej. I czy skrzyżowania mogą być zgrane ze sobą, czy kierowcy muszą uparcie wjeżdżać na czerwonym...


I wtedy przypominasz sobie, że mieszkasz w Sochaczewie. I już wiesz, że nie jest tak źle. Ze inni w większych miastach mają gorzej. 


"I wracam i wracam i wracam se na chatę ..." uparcie brzmi w uszach wszechobecny hit. Zdjęcie absolutnie przypadkowe!

 4
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (7)

KStkuKStku
+3
To, że Sochaczew to miasto o dość sporym natężeniu ruchu to wiadomo nie od wczoraj, ale to jak niebezpieczne to wiedzą wszyscy także nie tylko od wczoraj, ale od dawna. W nocy jak się jedzie autem to jeżeli stoi człowiek normalnie ubrany na przejściu dla pieszych to w 95 %-ch przejść nie widać przechodnia. Przejścia są niedoświetlane, a przez to zamiast zapobiegać leczymy !

W „budżecie obywatelskim” widzimy pierdoły zamiast np. doświetlenie przejść dla pieszych, Myślę, że doświetlenie pieszego w momencie jak stanie przed przejściem tzw. detektor ruchu z diodami to w porównaniu z kosztami leczenia poła mań w wyniku wypadków niewielki wydatek dla miasta i powiatu. Doświetlenie tylko strony przejścia na której pieszy się znajduje a będzie go – pieszego widać z daleka. Takich przejść w Sochaczewie kilka jest. Do częściowego odkorkowania Sochaczewa ten planowany 1 most to raczej troszkę Malo , ale i on pomoże sporo. Pozdrawiam

  (2019-11-13 11:46)
wespiwespi
0
Nowy most tylko spotęguje ruch. Jak każda nowa ulica, każdy nowy parking, każdy dodatkowy pas. Na zachodzie Europy już o tym wiedzą, w Polsce, Białorusi i Rosji jeszcze o tym nie wiemy. (2019-11-13 12:15)
marcpromarcpro
0
Najgorsze skrzyżowanie to obok Kauflandu, gdzie światła działają 24/7.
Nieważne czy to piątek, świątek czy niedziela - one działają non-stop.
(2019-11-13 17:30)
pierwsza_krewpierwsza_krew
0
marcproPopieram. Warszawska i 600-Lecia też nie lepsza. Strzałka w prawo, na której może jeden samochód skręci. Bez wydzielonego pasa, to bezsens totalny.Powiedzcie mi proszę co się dzieje w godzinach popołudniowych?? Wszystko w kierunku centrum od strony Boryszewa stoi. Ani przez miasto, ani bokiem koło 80-tki nie da rady normalnie przejechać. Ostatnio autobusem ze Stacji do MediaExpert jechałem niecałe 20 min! (2019-11-14 09:06)
net-pointnet-point
0
no to warszawskiej z traugutta jest moim "ulubionym" jadac w strone kościoła skręcając w lewo światła są tak "pieknie" ustawione że zjezdza jedno auto na zmiane świateł ... no chyba ze ktos wymusi na czerwonym bo z przeciwka ci na zielonej strzalce skręcają nawet jak od strony warszawy zapala sie juz czerwone wiec nie wiem czy im sie ta zielona jescze pali czy wszyscy łamią przepisy i skrecaja nawet jak nie ma zielonej strzałki .... tragiczne jest to skrzyzowanie dla jadacych od warszawy skrecajacych w traugutta ... (2019-11-14 09:06)
robbo2krobbo2k
0
Wincyj samochodów...... czas na transport osobisty, drogi rowerowe, UTO i sprawna komunikacje miejska. To jednak Sochaczew to zascianek. Rower miejski ma i Łowicz i Zyrardów i Grodzisk Maz Drogi rowerowe w Sochaczewie buduje sie na odwal (bo UE wymaga) i takie sa skutki (2019-11-14 09:17)
robroyrobroy
0
najgorsze skrzyżowania?-wszystkie!! na każdym (zatrzymująca się przed światłami kobieta-(80%),wyciąga w tym momenicie telefon i melduje nie wiadomo komu co kupiła,gdzie jest,już jedzie,trzyma telefon lewym górnym odnóżem,kierownicę podpiera kolanami i biegi zmienia ,jedzie -( żeby nie było,znikoma część mężczyzn tak samo robi),zresztą szukajcie miejsca do zaparkowania-wsiada facet,odpala i jedzie-a baba?,siada,telefon,rozmowa ,a ja kufa stoję bo mam chęć na miejsce i blokuję innych (2019-11-14 14:43)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy