Najlepsi w Polsce

/ 4 zdjęć
Zdjęcia i foto: Najlepsi w Polsce Rugby sochaczew

Kadeci Orkana jechali do Lublina na trzeci, finałowy turniej Mistrzostw Polski w Rugby „7” jako liderzy klasyfikacji generalnej. Mogli sobie pozwolić nawet na trzecie miejsce w zawodach, a i tak zostaliby Mistrzami Polski. Jednak jak na Mistrzów przystało, wygrali wszystkie swoje mecze. Tym samym byli najlepsi w lubelskim turnieju, a co za tym idzie – zostali Mistrzami Polski.

W pierwszym meczu eliminacji grupowych sochaczewianie łatwo ograli krakowską Juvenię. W drugim stoczyli zacięty bój z Pogonią Siedlce. Do przerwy prowadzili rywale. Dopiero w drugiej połowie Orkan złapał odpowiedni rytm gry i z boiska schodził w glorii zwycięstwa. Półfinałowe spotkanie z Budowlanymi Lublin też kosztowało sporo sił. Wynik był przez cały czas „na styku”. Ostatecznie jednym przyłożeniem wygrali nasi kadeci. Finał już nie był tak pasjonujący. Orkan ponownie starł się z Pogonią. Frontalny atak od pierwszego gwizdka dał Orkanowi trzy przyłożenia. W drugiej połowie sochaczewianie pilnowali wyniku. Tylko raz się dali oszukać i ostatecznie wygrali finał 21:7. Jeden z rugbistów Orkana – Igor Kocimski oprócz złotego medalu otrzymał nagrodę za tytuł Najlepszego Rugbisty Turnieju.

Nasi młodzi rugbiści wygrali trzeci turniej z rzędu i zasłużenie zdobyli najlepszej „siódemkowej” ekipy w Polsce. Nasza złota drużyna zagrała w składzie: Kamil Zieliński, Adam Szwarc, Patryk Romanowski, Filip Szufliński, Paweł Szwarc, Igor Kocimski, Łukasz Rogowski, Łukasz Łukaszyk, Wojciech Kryś, Kacper Wróbel, Kamil Miękus, Wojciech Budnik oraz Hubert Dzikowski i Patryk Jagodziński

Wyniki Orkana

Eliminacje grupowe

RC Orkan Sochaczew - Juvenia Kraków 22:0 (12:0)
punkty: Igor Kocimski 7, Filip Szufliński 5, Paweł Szwarc 5, Wojciech Kryś 5

RC Orkan Sochaczew - MKS Pogoń Siedlce 19:10 (7:10)
punkty: Igor Kocimski 9, Kamil Zieliński 5, Patryk Romanowski 5

Półfinał
RC Orkan Sochaczew - KS Budowlani Lublin 26:19 (12:7)
punkty: Igor Kocimski 16, Kamil Zieliński 5, Adam Szwarc 5

Finał
RC Orkan Sochaczew - MKS Pogoń Siedlce 21:7 (21:0)

12.Sparta Jarocin 16

Ale, to nie wszystko co się dzieje w rugbowym światku. W Sosnowcu trwa Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich. Swój pierwszy mecz podczas turnieju rugby rozegrali juniorzy Orkana. Wygrali 14:0 (7:0) z aktualnymi jeszcze Mistrzami Polski – Lechią Gdańsk.

Sporo ciekawego dzieje się także w gronie działaczy RC Orkan. Na stanowisko prezesa klubu został wybrany przez Walne Zgromadzenie Członków – Mieczysław Głuchowski. Do zarządu weszli jeszcze – Robert Dłutek oraz Robert Małolepszy. Menadżerem drużyny seniorów został Maciej Brażuk.