Najlepsi w Polsce

/ 4 zdjęć
Zdjęcia i foto: Najlepsi w Polsce Rugby sochaczew

Kadeci Orkana jechali do Lublina na trzeci, finałowy turniej Mistrzostw Polski w Rugby „7” jako liderzy klasyfikacji generalnej. Mogli sobie pozwolić nawet na trzecie miejsce w zawodach, a i tak zostaliby Mistrzami Polski. Jednak jak na Mistrzów przystało, wygrali wszystkie swoje mecze. Tym samym byli najlepsi w lubelskim turnieju, a co za tym idzie – zostali Mistrzami Polski.

W pierwszym meczu eliminacji grupowych sochaczewianie łatwo ograli krakowską Juvenię. W drugim stoczyli zacięty bój z Pogonią Siedlce. Do przerwy prowadzili rywale. Dopiero w drugiej połowie Orkan złapał odpowiedni rytm gry i z boiska schodził w glorii zwycięstwa. Półfinałowe spotkanie z Budowlanymi Lublin też kosztowało sporo sił. Wynik był przez cały czas „na styku”. Ostatecznie jednym przyłożeniem wygrali nasi kadeci. Finał już nie był tak pasjonujący. Orkan ponownie starł się z Pogonią. Frontalny atak od pierwszego gwizdka dał Orkanowi trzy przyłożenia. W drugiej połowie sochaczewianie pilnowali wyniku. Tylko raz się dali oszukać i ostatecznie wygrali finał 21:7. Jeden z rugbistów Orkana – Igor Kocimski oprócz złotego medalu otrzymał nagrodę za tytuł Najlepszego Rugbisty Turnieju.

Nasi młodzi rugbiści wygrali trzeci turniej z rzędu i zasłużenie zdobyli najlepszej „siódemkowej” ekipy w Polsce. Nasza złota drużyna zagrała w składzie: Kamil Zieliński, Adam Szwarc, Patryk Romanowski, Filip Szufliński, Paweł Szwarc, Igor Kocimski, Łukasz Rogowski, Łukasz Łukaszyk, Wojciech Kryś, Kacper Wróbel, Kamil Miękus, Wojciech Budnik oraz Hubert Dzikowski i Patryk Jagodziński


Wyniki Orkana

Eliminacje grupowe

RC Orkan Sochaczew - Juvenia Kraków 22:0 (12:0)
punkty: Igor Kocimski 7, Filip Szufliński 5, Paweł Szwarc 5, Wojciech Kryś 5

RC Orkan Sochaczew - MKS Pogoń Siedlce 19:10 (7:10)
punkty: Igor Kocimski 9, Kamil Zieliński 5, Patryk Romanowski 5

Półfinał
RC Orkan Sochaczew - KS Budowlani Lublin 26:19 (12:7)
punkty: Igor Kocimski 16, Kamil Zieliński 5, Adam Szwarc 5

Finał
RC Orkan Sochaczew - MKS Pogoń Siedlce 21:7 (21:0)
punkty: Igor Kocimski 11, Kamil Zieliński 5, Filip Szufliński 5


Klasyfikacja końcowa Mistrzostw Polski
1.RC Orkan Sochaczew 124
2.MKS Pogoń Siedlce 108
3.KS Budowlani Łódź 104
4.KS Budowlani Lublin 94
5.RC Legia Warszawa 93
6.Juvenia Kraków 90
7.BBRC Łódź 63
8.Ogniwo Sopot 62
9.Arka Gdynia 55
10.Skra Warszawa 42
11.Husar Bolesławiec 38
12.Sparta Jarocin 16

Ale, to nie wszystko co się dzieje w rugbowym światku. W Sosnowcu trwa Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich. Swój pierwszy mecz podczas turnieju rugby rozegrali juniorzy Orkana. Wygrali 14:0 (7:0) z aktualnymi jeszcze Mistrzami Polski – Lechią Gdańsk.

Sporo ciekawego dzieje się także w gronie działaczy RC Orkan. Na stanowisko prezesa klubu został wybrany przez Walne Zgromadzenie Członków – Mieczysław Głuchowski. Do zarządu weszli jeszcze – Robert Dłutek oraz Robert Małolepszy. Menadżerem drużyny seniorów został Maciej Brażuk.


Foto: Krzysztof „Mudin” Lewandowski

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy