Najwyższe harcerskie wyróżnienie dla Burmistrza Piotra Osieckiego

Zdjęcia i foto: Najwyższe harcerskie wyróżnienie dla Burmistrza Piotra Osieckiego    NGO lokalne sochaczew

Burmistrz Sochaczewa Piotr Osiecki otrzyma tytuł „Niezawodnego Przyjaciela” harcerstwa. Dyplom i laskę skautową potwierdzającą ten fakt wręczy Naczelnik ZHP hm. Anna Nowosad podczas Gali „Instruktor Godny Naśladowania”, która obędzie się 10 marca (sobota) w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. F. Chopina 101.  

To najwyższe odznaczenie Związku Harcerstwa Polskiego jest wyrazem największego uznania dla osób, które nie są członkami ZHP. Przyznaje je od ponad dwudziestu lat naczelnik ZHP osobom wybitnie zasłużonym, które doceniając dorobek ruchu harcerskiego, wspierają działalność ZHP i w różny sposób przyczyniają się do rozwoju harcerstwa. (Pierwszą laskę skautową otrzymał Ojciec Święty Jan Paweł II w 1997 roku w Gnieźnie.)

Przyznanie tego honorowego wyróżnienia panu Burmistrzowi jest podziękowaniem za wspieranie inicjatyw na rzecz umacniania harcerskiego modelu wychowania, budowanie pozytywnego wizerunku harcerstwa w społeczeństwie oraz promowanie harcerskiej idei, a przede wszystkim za nieustanną życzliwość i pomoc okazywaną sochaczewskim harcerzom.

Zorganizowana po raz drugi przez Chorągiew Mazowiecką ZHP Gala „Instruktor Godny Naśladowania” ma na celu promowanie instruktorów ze środowisk harcerskich działających na terenie województwa mazowieckiego i zasługujących na wyróżnienie za swoją służbę na rzecz Związku Harcerstwa Polskiego.

Imprezie będzie towarzyszyć koncert sochaczewskiej orkiestry kameralnej „Camerata Mazovia”, a wśród gości znajdzie się między innymi Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

Część oficjalna rozpocznie się o godzinie 9.30 i potrwa do godziny 12.00.

 


 1.7
Oceń
(6 głosów)

 

Autor tego artykułu: Komenda ZHP w Sochaczewie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy