NAKRĘCAMY CHODZENIE!! Masz nakrętkę - oddaj dla Zuzi:) - 13.08.2013

Zdjęcia i foto: NAKRĘCAMY CHODZENIE!! Masz nakrętkę - oddaj dla Zuzi:) - 13.08.2013 Zdrowie sochaczew

Zuzia to mała dzielna dziewczynka, która poruszyła serca wielu osób. To pięcioletnie dziś dziecko urodziło się z licznymi wadami centralnego układu nerwowego. Duże problemy rozwojowe spowodowane są zmianami w mózgu, co opóźnia jej prawidłowy rozwój. Jednak rodzice Zuzi nie podają się i szukają pomocy u każdego, komu nie jest obojętny los dzieci chorych. Dlatego pracownicy Szpitala Powiatowego w Sochaczewie wraz z dyrektorem szkoły w Brzozowie panem Andrzejem Grabarek postanowili wspólnie pomóc małej Zuzannie.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy AK Cichociemnych w Brzozowie, która jest placówką biorącą udział w programie Mazowieckiego Kuratora Oświaty pod nazwą „Szkoła Promująca Zdrowie” odpowiedzieli na apel rodziców Zuzi pod nazwą „Nakręcamy chodzenie”. Akcja pomocy polega na zebraniu jak największej ilości plastikowych nakrętek. Dzięki nim rodzice Zuzi opłacą turnus, na którym ich córeczka będzie ćwiczyć na lokomacie - specjalnym urządzeniu do nauki chodzenia. 10-dniowa sesja w lokomacie kosztuje 2200 zł. Żeby przyniosła skutek, trzeba ją powtarzać co trzy miesiące. Dzieciaki ze szkoły w Brzozowie przekazały na ten cel kilkadziesiąt kilogramów nakrętek zebranych w poprzednim roku szkolnym.

Ratowanie zdrowia dziecka to sprawa priorytetowa dla wszystkich. Dlatego pracownicy szpitala jako placówki ratującej życie i zdrowie pacjentów nie tylko w murach szpitalnych ale i poza jego terenem postanowili po raz pierwszy, także wziąć udział w takiej AKCJI. Na pierwszym piętrze szpitala pojawił się plastikowy, ogromny, który od pierwszej chwili zapełniany jest po brzegi kolorowymi nakrętkami. Przynajmniej dwa razy dziennie jest opróżniany, a kolorowy skarb przesypywany jest do specjalnych worków, które przekazywane są do redakcji Ziemi Sochaczewskiej. Cieszy nas fakt że nie tylko pracownicy szpitala oddają zużyte nakrętki ale także pacjenci naszego szpitala mają swój udział w tej akcji. Oni przecież najlepiej wiedzą jak ważna jest bezinteresowna pomoc w walce z chorobą. Szczególnie małego dziecka. Dlatego wszystkim „zbieraczą nakrętek” serdecznie dziękujemy i czekamy na dalszy udział ponieważ akcja trwa do końca września.


Aneta Ligner

Sekcja Promocji i Rozwoju

Szpitala Powiatowego w Sochaczewie

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy