Nakrętkowe szaleństwo

/ 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: Nakrętkowe szaleństwo Interwencje i pomoc sochaczew

Ludzie dobrej woli, Radio Fama Sochaczew i Tygodnik Echo Powiatu prowadzą akcję zbiórki plastikowych nakrętek. Jak już pisaliśmy mamy coś, co nas wyróżnia- skonkretyzowany cel zbiórki. Wasze nakrętki pomogą niepełnosprawnemu Michałowi Jasińskiemu- 27- latek z czterokończynowym porażeniem. Jak mówi jeden z organizatorów Jakub Gańko- „Włączając się w naszą akcję wiecie do kogo trafia Wasza nakrętka.”

Naszymi sztandarowymi działaniami była zbiórka organizowana 1 czerwca kierowana do dzieci w dniu ich święta. Najmłodsi przynosili nakrętki do Miejskiego Ośrodka Kultury, a my nagradzaliśmy ich upominkami, żadne dziecko nie wyszło bez choćby drobnostki. Działania te cieszyły się ogromnym powodzeniem - w piątkowe deszczowe popołudnie zebraliśmy pół tony nakrętek. Rekordzista przywiózł aż 87 kilogramów i otrzymał rower ufundowany przez Radio Fama i Tygodnik Echo Powiatu.

Wiele osób myślało, że to już koniec naszych działań. Stanowczo zaprzeczamy - my się dopiero nakręcamy. Do naszej zbiórki włączają się szkoły z okolic. W ubiegłą środę do naszej redakcji trafiło 8 worków nakrętek ze szkoły z Iłowa i 2 worki z Brzozowa. Jeszcze przed 1. czerwca odbieraliśmy także korki ze Śladowa i z Gimnazjum nr 2. Na chwilę obecną udział w akcji deklaruje Szkoła Podstawowa z Guzowa i Kampinosu, a od września także Szkoła Podstawowa nr 3 z Sochaczewa. Zachęcamy inne placówki, jak również osoby prywatne do włączenia się w nasze zbiórki.

Jak wszyscy wiemy, dużo płynów przyjmujemy podczas uprawiania sportu, stąd też pomysły zbierania nakrętek na sportowych imprezach. Zbieraliśmy już na XX Jubileuszowych Europejskich Biegach Młodych Olimpijczyków, Teście Coopera i Biegach Chopina. W najbliższy czwartek, 21 czerwca o godzinie 20.00 zapraszamy natomiast do Miejskiego Ośrodka Kultury przy ul. Chopina 101 na „Zakręcony fitness”. Wstęp to minimum 10 nakrętek, oczywiście większa ilość mile widziana. Drodzy Czytelnicy, razem możemy naprawdę wiele. Połączmy pomoc innym z dobrą zabawą.

Przypominamy także, że zbieramy nakrętki nie tylko po napojach. W naszych domach jest całe mnóstwo korków, wystarczy rozejrzeć się dookoła. Podpowiadamy: nakrętki po mleku, kremie, paście do zębów, płynie do mycia naczyń , płynie do płukania, dezodorancie, szamponie, kawie. Nakrętka musi spełniać jeden warunek - musi być plastikowa. Stały punkt zbiórki to redakcja Echa Powiatu u. Narutowicza 1.

Podajemy numery kontaktowe redakcja tygodnika: 46-862-59-20, radio – 46-863-22-22. Już wkrótce nasza zbiórka stanie się jeszcze bardziej widoczna. Szczegółów nie zdradzamy, ukażą się one na antenie Radia Fama i łamach tygodnika Echo Powiatu.

Żaneta Kowalska

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy