Namiot przed szpitalem - dodatkowa ochrona dla pacjentów

Zdjęcia i foto: Namiot przed szpitalem - dodatkowa ochrona dla pacjentów  Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Przed szpitalem w Sochaczewie pojawił się namiot. Ma on za zadanie przede wszystkim zwiększenie ochrony dla przybywających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Stanowi dodatkową ochronę pacjentów oraz służyć będzie także jako poczekalnia, gdyby okazało się, iż pacjent wymaga transportu do innej jednostki.  


Pacjenci, którzy przybywają na Szpitalny Oddział Ratunkowy będą wstępnie weryfikowani w namiocie, który stanął przed wejściem na sochaczewski SOR. Władze szpitala oraz powiatu jako organu zarządzającego radykalnie zaostrzyły rygory sanitarne w szpitalu powiatowym. Dodatkowym środkiem jest namiot w którym będą weryfikowani pacjenci, gdyby któryś z nich wykazywał objawy mogące świadczyć o zarażeniu koronawirusem w namiocie będzie oczekiwał na transport do szpitala zakaźnego. 


Jak informuje Starostwo Powiatowe - Tym samym, pacjenci oczekujący na poradę będą mieli zapewnione zdecydowanie większe bezpieczeństwo epidemiologiczne, choćby z uwagi na zwiększone odległości między oczekującymi.  Tego typu namioty działają już w wielu innych szpitalach, zatem jest to pomysł sprawdzony. Robimy wszystko, co w naszej mocy, by zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa.


Źródło Starostwo Powiatowe Sochaczew. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy