Namiot przy szpitalu - czy na pewno spełnia swoją funkcję?

Zdjęcia i foto: Namiot przy szpitalu - czy na pewno spełnia swoją funkcję? Zdrowie sochaczew

Namiot, który od kilku tygodni znajduje się przy Szpitalu Powiatowym ma za zadanie zwiększyć bezpieczeństwo. Mieszkańcy zgłaszają naszej redakcji swoje obawy w związku z funkcją jaką ma spełniać namiot. 


Rygory sanitarne jakie zostały wdrożone w sochaczewskim szpitalu mają za zadanie w jeszcze bardziej restrykcyjny sposób zwiększać bezpieczeństwo personelu oraz pacjentów. 


Jak informowano na stronie starostwa - Ma on za zadanie zapewnić funkcję dodatkowego pomieszczenia w formie poczekalni dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Odbywać się tu będzie wstępna weryfikacja zdrowotna osób, którą przeprowadzać będą pracownicy SOR-u. Jeśli chory będzie wykazywał objawy np. zakażenia koronawirusem, w namiocie poczeka na transport do szpitala zakaźnego. Tym samym, pacjenci oczekujący na poradę będą mieli zapewnione zdecydowanie większe bezpieczeństwo epidemiologiczne, choćby z uwagi na zwiększone odległości między oczekującymi. 


Jednak nasi czytelnicy zgłaszają pewne obawy co do stanu w jakim znajduje się namiot i czy na pewno w pełni spełnia swoją funkcję dodatkowego zabezpieczenia?

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy