Napad na kasjerkę muzuem

/ 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Napad na kasjerkę muzuem Kradzieże, oszustwa, korupcja sochaczew

Z taką postawą społeczną mamy do czynienia niezwykle rzadko. Kiedy trzy tygodnie temu na kasjerkę Muzeum Kolei Wąskotorowej napadło dwóch mężczyzn, zabrało jej torbę pełną pieniędzy i rzuciło się do ucieczki, w pościg za nimi ruszyli pracownicy firmy wykonującej termomodernizację pobliskiego bloku. Tylko dzięki nim łup udało się odzyskać. Jest to wspaniały dowód, że nie jesteśmy jeszcze tak znieczulonym społeczeństwem.

O całym zdarzeniu opowiedział nam kierownik Paweł Makara ekipy remontowej, która udała się w pościg za bandytami. - Wszystko zaczęło się w tym miejscu - mówi pan Paweł wskazując na pobliskie przejście prowadzące od muzeum do osiedla - Staliśmy tutaj, gdy nagle usłyszeliśmy krzyki dobiegające od muzeum „łapać złodzieja”, po chwili zobaczyliśmy uciekającego barczystego mężczyznę. Mężczyźni rzucili się za nim w pościg.

Po około 200 metrach ucieczki złodziej porzucił torbę z pieniędzmi. Ktoś podniósł torebkę, po czym została oddana dyrektorowi Muzeum. - Nasz kolega dogonił mimo to uciekającego i złapał go nawet za ramię, ale ten wyciągnął pistolet, by go przestraszyć, więc nie chcąc aż tak ryzykować puścił go - opowiada pan Paweł - międzyczasie, drugi kolega złapał wspólnika napadu i zaczął bić. Ten jednak zarzekał się, że on także goni złodzieja i go puścił. Później na zdjęciach przedstawionych przez policję, rozpoznaliśmy go jako wspólnika napadu.

Po chwili na miejscu zdarzenia pojawili się policjanci powiadomieni przez dyrektora Muzem KW. Od tej pory, w celu ujęcia sprawców napadu, policja utrzymują stały kontakt z pracownikami ekipy remontowej. Dyrektor Muzeum Kolei Wąskotorowej zwrócił się z podziękowaniami za tak obywatelską postawę do ekipy pana Pawła Makary. Wszyscy pracownicy firmy pochodzą z Podkarpacia, a do Sochaczewa sprowadziła ich praca. Większość termomodernizacji bloków w naszym mieście jest wykonana właśnie przez nich.
Dzień przed naszą rozmową, pan Paweł w okolicach sklepu widział sprawcę napadu, ale ten na jego widok znów rzucił się do ucieczki. Miejmy nadzieję, że już niedługo dzięki współpracy policji z ekipą z Podkarpacia złodzieje zostaną zatrzymani.

sylvia

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy