Napadli z bronią, trafili do aresztu

Zdjęcia i foto: Napadli z bronią, trafili do aresztu Rozboje, napady, przemoc sochaczew

Policjanci z Sochaczewa zatrzymali mężczyzn, którzy w 2008 roku dokonali napadu na pracowników skupu palet w Kuznocinie. Sąd tymczasowo aresztował ich na okres 3 miesięcy.

16 grudnia 2008 roku grupa zamaskowanych mężczyzn wtargnęła na teren skupu palet w Kuznocinie i przy użyciu broni długiej i krótkiej sterroryzowali jego pracowników. Napastnicy zabrali wtedy pieniądze w kwocie około 4000 złotych i 3 telefony komórkowe.
Prowadzone w tym czasie śledztwo pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Sochaczewie zostało umorzone z powodu niewykrycia sprawców. Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego dążyli jednak cały czas do wykrycia napastników.

W wyniku podjętych działań w dniach 10-12 lutego 2011 roku, sochaczewscy kryminalni dokonali zatrzymania 5 mieszkańców Sochaczewa, którzy mogli mieć związek z napadem z 2008 roku.
W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania u jednego z mężczyzn ujawniono telefon komórkowy pochodzący z napadu, u kolejnego nich zabezpieczono 1 sztukę broni palnej typu TT, 2 magazynki z amunicją i atrapę broni typu Glock.

Dzięki zebranemu materiałowi dowodowemu Prokurator Rejonowy w Sochaczewie wznowił śledztwo. Jeden z mężczyzn usłyszał zarzut dokonania rozboju z użyciem broni palnej oraz posiadanie broni palnej bez zezwolenia, drugiemu postawiono zarzut dokonania rozboju z użyciem broni palnej i paserstwa.

Sąd Rejonowy w Sochaczewie wobec nich zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. W chwili obecnej trwają dalsze czynności mające na celu ustalenie pozostałych sprawców napadu.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Komenda Powiatowa Policji w Sochaczewie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy