Narada Burmistrzów 4.09.2003

Zdecydowano, że dodatki m.in. za wychowawstwo w przedszkolu, szkole podstawowej i gimnazjum; dla kierowników świetlic; opiekunów stażu; motywacyjne i funkcyjne dla doradców metodycznych pozostaną na tym samym poziomie, co w roku szkolnym 2002/2003. Ponadto burmistrz zaakceptował kandydaturę p. Krystyny Żylińskiej na stanowisko z-cy dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3.

Rozmawiano o dwóch wrześniowych imprezach, jakie będą organizowane na terenie Sochaczewa. 20 września przez miasto przejadą uczestnicy Wyścigu Kolarskiego Warszawa – Łódź. Na ulicy 600 Lecia, w pobliżu kolektury Lotto odbędzie się lotna premia. Zawodnicy spodziewani są w Sochaczewie około godziny 12.00. Burmistrz ufunduje puchar dla zwycięzcy lotnej premii oraz skromną nagrodę pieniężną.
Z kolei 27 i 28 września zawitają do nas kierowcy rajdowi. W Sochaczewie odbędzie się Rajd Samochodowy „RALLY SOCHACZEW 2003” o Puchar Burmistrza Miasta, który będzie stanowił VII eliminację Pucharu Polski Centrum. Oto szczegółowy program imprezy:
Sobota 27 września
godz. 9.15 - start pierwszej załogi z wyznaczonego miejsca w Warszawie
godz. 14.00 - wjazd do Sochaczewa, zakwaterowanie w internacie Zespołu Szkół Rolniczych CKU
Niedziela, 28 września
godz. 10.30 - ogłoszenie komunikatu o wynikach I etapu
godz. 11.30 - wyjazd kolumny samochodów spod internatu i parada na ulicach miasta
godz. 11.45 - złożenie wiązanki kwiatów na cmentarzu wojskowym w Trojanowie
godz. 12.00 - parking przed basenem ORKA – start pierwszej załogi do SUPERPRÓBY
godz. 13.30 - parking przed basenem ORKA – pokazowe przejazdy Mistrzów Polski, rywalizacja VIP-ów, pokazy, konkursy, wystawy.
godz. 15.30 - ogłoszenie ostatecznych wyników imprezy
godz. 16.00 - uroczyste zakończenie
W trakcie rajdu odbędzie się 14 prób sprawnościowych, oraz jedna Superpróba w centrum Sochaczewa. Ukończenie rajdu daje punkty do licencji 2R. Dla zwycięzców klasyfikacji generalnej i pozostałych klas przewidziano nagrody. Osoby zainteresowane startem w imprezie odsyłamy do Automobilklubu Centrum w Warszawie, tel. 620-82-28. Zgłoszenia przyjmowane są do godz. 16.00 w dniu 25 września.

Dyskutowano także o ostatnich przygotowaniach do zaplanowanych na 12-14 września obchodów 64 rocznicy wybuchu walk nad Bzurą – Rajdu Szlakami Walk, oraz XX Półmaratonu. W tym samym terminie na terenie MOSiR-u i pól czerwonkowskich odbędą się I Mazowieckie Mistrzostwa w Mikrolotach, I Festiwal Latawców – Sochaczew ‘2003, oraz Biesiada Tyska (szczegóły na plakatach). Powołano komisję konkursową, która wyłoni zwycięzców Festiwalu Latawców. Zasiądą w niej z-ca Burmistrza J. Żelichowski, radny J. Tasiecki, radny W. Antuszewicz, oraz dwie przedstawicielki Wydziału Oświaty UM.

Burmistrz zdecydował rekomendować radnym poprawioną wersję uchwały w sprawie przekształcenia lokali komunalnych na socjalne. Przed tygodniem B. Czubacki wyraził zgodę, by status komunalnych straciły mieszkania przy ulicach: 15 Sierpnia 81 (8), Okrzei 21 (11), Staszica 72 (2) i Staszica 72a (5) oraz Fabrycznej 1 (8). Dołączy do nich 46 mieszkań znajdujących się w budynku przy ulicy Grunwaldzkiej 10 (dawny hotel Chemitexu). Standard pomieszczeń pozwala na przekształcenie, a co za tym idzie, pobieranie kilka razy niższego czynszu.

Skarbnik Miasta Jolanta Brzóska zapoznała burmistrzów z uchwałą Regionalnej Izby Obrachunkowej, w sprawie wykonania budżetu miasta w I półroczu ‘2003. Opinia RIO jest pozytywna. Poinformowała także o poważnym problemie związanym z brakiem środków na wypłatę dodatków mieszkaniowych. Z zaplanowanych na cały rok 920.000 złotych, już wydano 875.000. Z analiz Wydziału Spraw Społecznych UM wynika, że do końca grudnia na dodatki potrzebne będzie jeszcze około 400.000 zł, a zatem i korekta budżetu.

Burmistrz zdecydował o uruchomieniu procedury przetargowej na wykonanie modernizacji ulicy Gwardyjskiej. Wkład finansowy i rzeczowy w naprawę drogi będą mieć miasto, Powiatowy Zarząd Dróg, GDDKiA oraz grupa przedsiębiorców mających przy Gwardyjskiej siedziby firm. Prace ruszą jeszcze w tym roku.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy