Narkotyki na wielką skalę - antyterroryści w Sochaczewie

/ 1 komentarzy / 14 zdjęć
Zdjęcia i foto: Narkotyki na wielką skalę - antyterroryści w Sochaczewie Narkotyki, alkohol sochaczew
+9

Policjanci zlikwidowali jedną z największych w tym roku plantacji konopi indyjskich na Mazowszu. Odpowiedzialni za uprawę na szeroką skalę handlowali narkotykami. Zabezpieczono ponad pół tysiąca krzewów i przejęto blisko kilogram gotowych już środków odurzających.

 

Sochaczewscy policjanci, wspierani przez funkcjonariuszy z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową i antyterrorystów z KWP zs. w Radomiu, zatrzymali dwóch mężczyzn. 26 i 33-latek trudnili się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków oraz uprawą konopi indyjskich. Między innymi byli w posiadaniu narkotyku popularnego w Jemenie – katynonu, który znajduje się na liście nielegalnych środków w naszym kraju.

Według ustaleń funkcjonariuszy narkotyki mieli przechowywać w wynajmowanym przez siebie domu na terenie powiatu sochaczewskiego. Handel środkami odurzającymi stał się dla nich głównym źródłem utrzymania.

Wszystkie informacje kryminalnych potwierdziły się w ostatni weekend, kiedy policjanci przeszukali dom zajmowany przez  26 i 33-latka. Podczas przeszukania posesji policjanci zabezpieczyli blisko kilogram środków odurzających gotowych do użytku, w tym marihuanę i amfetaminę, a także szczególnie groźny dla zdrowia, bo bardzo szybko i silnie uzależniający katynon. Środek ten jest pozyskiwany z rośliny uprawianej głównie w Jemenie.

Policjanci przeszukując posesję ujawnili też dużą plantację konopi indyjskich. Rosło tam aż 515 krzaków tej rośliny. Z takiej uprawy do obrotu mogło trafić około 11 kg suszu marihuany o czarnorynkowej wartości ponad pół miliona złotych.

Jak się okazało mieszkańcy domu posiadali również nielegalnie broń gazową i amunicję do broni palnej. Policjanci zabezpieczyli też inne przedmioty mogące służyć do popełniania przestępstw.

W realizacji działań policjantów wspierał przewodnik z psem do wykrywania środków odurzających z warszawskiej Izby Celnej.

Starszy z zatrzymanych był już wcześniej karany za podobne czyny, a aktualnie był poszukiwany do odbycia kary w zakładzie karnym za popełnione przestępstwa narkotykowe. Wobec młodszego z mężczyzn Sąd Rejonowy w Sochaczewie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Zatrzymanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

 Autor: st.asp. Paweł Rynkiewicz/AC (Komenda Wojewódzka w Radomiu)


Komentarz KPP Sochaczew w tej sprawie:

W dniu 9 września o godzinie 6.00 rano Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KPP Sochaczew wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową KWP z/s w Radomiu i funkcjonariuszami SAT KWP z/s w Radomiu na terenie gminy Młodzieszyn dokonali siłowego wejścia do budynku mieszkalnego, gdzie zatrzymali Pawła B., 26-letniego mieszkańca powiatu sochaczewskiego, oraz Rafała S. 33-letniego mieszkańca Sochaczewa, którzy posiadali znaczną ilość narkotyków i zajmowali się uprawą krzaków konopi indyjskiej.

W toku przeprowadzonego przeszukania posesji i pomieszczeń mieszkalnych policjanci ujawnili  pochodną katynonu (substancję zawierającą 4 – chloro-&-PPP i 4 – metylometamfepramon) w ilości 689,29 grama, substancja ta jest bardzo uzależniająca, rok temu została wprowadzona na listę substancji zabronionych. Ujawniono również 128,979 grama marihuany, 2,376 grama amfetaminy, 515 krzaków ziela konopi, 27 sztuk amunicji do broni palnej kal. 7,62 mm bez wymaganego pozwolenia. Poza tym ujawniono broń gazową, kamizelki taktyczne, hełmy kevlarowe oraz środki pieniężne w kwocie 23960 zł. 

Zebrany materiał dowodowy na miejscu przez Policję pozwolił Prokuraturze wystąpić do Sądu Rejonowego z wnioskiem o tymczasowy areszt dla Pawła B., który został zaakceptowany przez Sąd . Rafał S. został zatrzymany w związku tym, iż był osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności. 

 5
Oceń
(2 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

agibagib
-1
Więcej takich akcji powinno być. Super. (2016-09-15 10:29)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy