Zaloguj się do konta

Narutowicza - zablokują i obiją zderzak

Redakcja
2020-02-20
Sprawy urzędowo-administracyjne
Kierowcy w Sochaczewie mają coraz większy problem z parkowaniem. Szczególnie sochaczewianie, którzy mieszkają przy osiedlach budowanych wiele lat wstecz, gdzie nie było ani tylu aut, ani wytycznych dla deweloperów, którzy muszą zapewnić miejsca parkingowe. Na ulicy Narutowicza parkowanie szczególnie daje w kość. Często kierowcy blokują wyjazd i obijają sobie zderzaki.


Mieszkańcy ulicy Narutowicza zwracają uwagę na problem z którym muszą sobie radzić na co dzień. Jest to mianowicie obijanie zderzaków oraz zablokowanie przez innych kierowców możliwości wyjazdu z miejsca parkingowego. Dużym  problemem jest również brak miejsc postojowych na osiedlach. 


W mieście pojawia się coraz więcej aut, natomiast nie przybywa miejsc parkingowych. Mieszkańcy bloków, szczególnie w centrum miasta muszą długo szukać miejsc, aby zaparkować auto. Ten problem łatwo zauważyć na ulicach takich jak Senatorska, Reymonta czy właśnie Narutowicza. Dużym problemem są dni targowe w których osiedlowe parkingi, na przykład na ulicy Żeromskiego są zastawione przez osoby przyjeżdżające na zakupy. 


Miasto ma niemały problem do rozwiązania. Być może warto rozważyć poprawę rozkładów jazdy, bo to one motywują do pozostawienia auta przy domu. Komunikacja miejska, która proponuje częste przyjazdy autobusów, dobry dojazd do każdego miejsca w mieście, nie nastawiona na uczniów i szpital, medialne akcje promocyjne jazdy autobusami to być może recepta na zmniejszenie problemu. Tymczasem pozostaje nam szacunek o innego uczestnika drogi i użytkownika parkingów. 

Opinie (1)

robroy

trochę do przodu i mocno do tyłu,jemu poduszki strzelą [2020-02-20 15:53]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc