Nasi Mistrzowie nad morzem

Wakacje to dla większości sportowców czas wypoczynku i regeneracji przed nadchodzącym nowym sezonem. Niektórzy jednak czas ten postanawiają przeznaczyć na wzmożone budowanie formy i chętnie korzystają z każdej możliwości sprawdzenia swoich postępów. Dla takich właśnie zapaleńców 7 sierpnia zorganizowano zawody pod szyldem Amatorskiej Ligi MMA – w zdecydowanie wakacyjnej atmosferze i scenerii. II Mistrzostwa Krajów Nadbałtyckich - tym razem w Stegnie – rozgrywane były bowiem w octagonie ustawionym wprost na plaży, tuż nad brzegiem Bałtyku. Takiego wydarzenia nie mogli przegapić oczywiście sochaczewscy Dragoni – Kamil Piegat i Łukasz Kozłowski udali się zatem do Stegny, by bronić ubiegłorocznych mistrzowskich tytułów. Kapryśna ostatnimi tygodniami pogoda na szczęście sprzyjała zawodnikom walczącym na świeżym powietrzu. Łukaszowi, startującemu w kategorii Ograniczona Formuła Senior OPEN, w drodze po złoty medal przyszło zmierzyć się z dwoma przeciwnikami – każdy z nich był jeszcze cięższy niż nasz „ciężki”reprezentant. Mimo to obydwaj uznać musieli wyższy poziom umiejętności Dragona – jedną z walk Łukasz wygrał zdecydowaną przewagą punktową/wysokimi notami sędziowskimi, natomiast podczas drugiej umiejętnie założone duszenie zza pleców zmusiło jego przeciwnika do poddania walki. Tym samym „Koza” powtórzył sukces sprzed roku, ponownie zdobywając tytuł Mistrza Krajów Nadbałtyckich. Do Turnieju Junior w kategorii 66 kg, w której startował drugi z naszych reprezentantów, zgłosiło się zdecydowanie więcej zawodników, tym samym jego droga na podium była dłuższa. Kamil aż do walki finałowej był faworytem tego turnieju – w finale spotkał się jednak z bardziej doświadczonym zawodnikiem i musiał uznać wyższość rywala. Wywalczył jednak srebrny medal i tym samym zdobył tytuł Vicemistrza Krajów Nadbałtyckich.

Obaj mistrzowie, wraz z pozostałymi zawodnikami Dragona, wracają już powoli do zwykłego cyklu treningowego – sezon zawodniczy rozpoczyna się bowiem już w pierwszym tygodniu września. Również wraz z początkiem września uruchamiamy nabór do nowych sekcji klubu – dołączyć do nas może każdy już od 7 roku życia. Treningi prowadzone będą oddzielnie dla dwóch grup wiekowych – samoobrona dla dzieci w wieku 7 – 12 lat oraz grupa MMA dla osób powyżej 13 roku życia. Zachęcamy wszystkich do rozpoczęcia swojej przygody ze sportem :)

Szczegółowe informacje dotyczące treningów znajdują się na stronie dragonsochaczew.pl oraz na profilu klubu na Facebooku https://www.facebook.com/Dragon-Fight-Club-Sochaczew/


 

0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy