Nasi na pudle

/ 4 zdjęć
Zdjęcia i foto: Nasi na pudle Badminton sochaczew

5 listopada 2016 r., w Pabianicach, odbył się pierwszy integracyjny turniej „Badminton dla wszystkich". Na hali powiatowej rywalizowali wspólnie amatorzy badmintona i zawodnicy niepełnosprawni.


16 parabadmintonistów i 73 amatorów rozegrało w sumie 158 zaciętych meczy, w 12 rożnych kategoriach. Wśród amatorów udział wzięło 4 zawodników, którzy na co dzień rywalizują w Indywidualnej Lidze Badmintona, oraz należą do Stowarzyszenia "Przez Sport w Przyszłość" Michał Adamkiewicz, Tadeusz Gala, Rafał Tomaszkiewicz, Dariusz Cierebiej. Panowie rywalizowali w 2 kategoriach: w grze deblowej oraz w grach singlowych. W grach deblowych swój udział zakończyli na rozgrywkach grupowych, zajmując w swoich grupach 2 miejsca, co eliminowało ich na udział w dalszym turnieju. Dużo lepiej poszło w grach singlowych w kat. B. Rafał, Tadeusz, oraz Darek wygrali swoje mecze w grupach, dzięki czemu zajęli 1 miejsca i awansowali do ćwierćfinału, w których doszło do bratobójczego pojedynku pomiędzy Rafałem i Tadeuszem, gdzie górą był Rafał, który awansował do półfinału. Dzięki dobrzej grze Darek i Rafał wygrali swoje mecze półfinałowe, gdzie spotkali się w meczu finałowym, Był to kolejny bratobójczy pojedynek tego dnia. Mecz był bardzo zacięty, choć pierwszy set tego nie zapowiadał. Rafał wygrał 21-7. W drugim secie role się odwróciły i set zakończył się zwycięstwem Darka 21-14. O zwycięstwie musiał zdecydować 3 set, który od samego początku był bardzo zacięty i wyrównany. Panowie zdobywali punkt za punkt. Po zaciętej grze set zakończył się wynikiem 21-15 dla Darka.


Wspaniała atmosfera, możliwość poznania nowych zawodników i rywalizacja sportowa spowodowała, że zawodnicy miło będą wspominać ten Turniej.


Stowarzyszenie "Przez Sport w Przyszłość" wyraża swoje ogromne zadowolenie, że nasi zawodnicy po raz kolejny mogli reprezentować. To był dzień pełen pozytywnej energii, wspaniałych ludzi i dobrej sportowej atmosfery.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy