Nasz Zamek na II Powiatowym Jarmarku Pozarządowym

/ 15 zdjęć
Zdjęcia i foto: Nasz Zamek na II Powiatowym Jarmarku Pozarządowym Historia i tradycja sochaczew
+10

W niedzielę 20 września na Placu Kościuszki w Sochaczewie odbył się II Powiatowy Jarmark Pozarządowy. Impreza organizowana jest przez Porozumienie Organizacji Pozarządowych Powiatu Sochaczewskiego (POPPS), zrzeszające kilkanaście lokalnych stowarzyszeń i fundacji. W 2014 r. również Stowarzyszenie „Nasz Zamek” stało się członkiem Porozumienia, a zatem już po raz drugi mieliśmy możliwość uczestniczenia w Jarmarku. Przypomnijmy, że jego pierwsza edycja odbywała się w zeszłym roku na Wzgórzu Zamkowym, w charakterze imprezy towarzyszącej dla czwartej edycji Zawiszy Czarnego nad Bzurą. Głównymi celami Jarmarku jest cykliczne przybliżanie dorobku lokalnych organizacji pozarządowych. Niestety podobnie jak w zeszłym roku aura nie rozpieszczała organizatorów. Nie przeszkodziło to jednak dotrzeć z naszym przekazem do wielu sochaczewian.

Stowarzyszenie „Nasz Zamek” posiadało na Jarmarku stoisko, na którym zaprezentowane zostały materiały promocyjne związane z działalnością naszej organizacji, w tym prezentacja multimedialna 10 lat działalności Stowarzyszenia "Nasz Zamek"  2005 - 2015. Obejrzeć można było również publikacje związane z historią Sochaczewa i ziemi sochaczewskiej z wydanymi przez nas monografiami sochaczewskich klasztorów dominikanek i dominikanów na czele. Oprócz tego zaaranżowaliśmy niewielką grę animacyjną dla najmłodszych, podczas której można było zdobywać sprawności rycerskie. Poza tym pod namiotem dostępna była ekspozycja plenerowa podsumowująca 5 sezonów badań archeologicznych na Wzgórzu Zamkowym, za które w latach 2006 – 2013 odpowiedzialna była nasza organizacja. Zaproponowane atrakcje cieszyły się dużym zainteresowaniem. Przygotowany specjalnie na Jarmark komplet 30 rycerskich dyplomów dla uczestników gry wyczerpał się przed końcem imprezy.

Na Jarmarku działo się oczywiście o wiele więcej. Wystawiły się organizacje członkowskie POPPS czyli: Fundacja Autonomia, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Nad Bzurą, AMNIS Stowarzyszenie na Rzecz Mieszkańców Sochaczewa i Okolic, Stowarzyszenie Przyjaciół Mieszkańców Gminy Teresin IMPULS, Fundacja Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera, Stowarzyszenie na Rzecz Szkoły i Rozwoju Społeczności Lokalnej „Mała Ojczyzna”, Fundacja Amigo, Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Adamowa Góra, Stowarzyszenie Miłośników Wsi Topołowa oraz Stowarzyszenie Działamy Sprawnie-Tworzymy Lepiej „Przez Sport W Przyszłość”. Do zapoznania się z pełną relacją z Jarmarku zapraszamy na stronie internetowej POPPS-u popps.org.pl.

Rozwijająca się formuła Jarmarku pozwala z nadzieją przystąpić do planowania trzeciej edycji imprezy w przyszłym roku.

Łukasz Popowski


Zapraszamy do wysłuchania materiału reporterskiego Radia Sochaczew o Jarmarku.

Foto: M. Kazur

Więcej zdjęć z imprezy w naszej galerii!

 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy