Nasz Zamek na OSK Bzura 2017

/ 14 zdjęć
Zdjęcia i foto: Nasz Zamek na OSK Bzura 2017 Rekreacja sochaczew
+9

2 i 3 września Stowarzyszenie „Nasz Zamek” po raz drugi uczestniczyło w Ogólnopolskim Spływie Kajakowym Bzura. Przypomnijmy, że organizatorami wydarzenia było Stowarzyszenie Nad Bzurą oraz Moto Przystań w Plecewicach. W tym roku aura nie dopisała, co miało też wpływ na frekwencję. Jednak - mimo niemal ciągle padającego deszczu oraz przenikliwego jak na tę porę roku zimna - w spływie udział wzięły aż 44 osoby z całej Polski. Niestety podobnie jak w ubiegłym roku mieszkańcy Sochaczewa i powiatu sochaczewskiego stanowili jedynie niewielki procent wszystkich uczestników wydarzenia. Miejmy nadzieję, że zmieni się to w przyszłości!

Ponad trzydziestokilometrowy spływ podzielony został na dwa odcinki. Pierwszego dnia reprezentacja naszej organizacji przebyła wraz z innymi uczestnikami ponad 20 km z Kozłowa Szlacheckiego do Moto Przystani w Plecewicach. Drugiego dnia do przepłynięcia w kajaku pozostał odcinek dziesięciokilometrowej długości z Plecewic do Witkowic. Pod koniec pierwszej części spływu, uczestników czekał wyścig na dystansie 3,5 km z pomiarem czasu i podziałem na odpowiednie kategorie. W efekcie reprezentacja naszego Stowarzyszenia w składzie Łukasz Popowski, Małgorzata Kazur, Karolina Boczkowska, Katarzyna Galas, Marta Przygoda-Stelmach i Tomasz Karolak w rywalizacji grupowej zajęła wysokie trzecie miejsce. Naturalnie znacznie bardziej liczyło się samo uczestnictwo, podziwianie piękna przyrody i dobra zabawa.

Podobnie jak rok temu szczególną uwagę podczas spływu poświęciliśmy Bzurze na wysokości ruin zamku książąt mazowieckich w Sochaczewie. Tu ponownie nie omieszkaliśmy przybić do brzegu i na tle, tak dla nas ważnego, historycznego obiektu, wykonać serię pamiątkowych fotografii. Pod koniec pierwszego dnia, w gościnnych progach Moto Przystani na uczestników czekał posiłek oraz koncert Artura "Zibiego" Zdanowicza. Wręczenie nagród i dyplomów odbyło się w niedzielę. Wspólny posiłek zakończył to udane krajoznawcze przedsięwzięcie.

Gratulujemy i czekamy na więcej!

Łukasz Popowski

Fot. Małgorzata Kazur, Łukasz Wojtczak, Sebastian Wiśniewski, Krzysztof Lewandowski


 5
Oceń
(2 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy