Nasza Ziemia Ojczysta - 05.06.2013

Zdjęcia i foto: Nasza Ziemia Ojczysta - 05.06.2013 Edukacja sochaczew

W dniu 5 czerwca w Szkole Podstawowej im. Żołnierzy AK Cichociemnych w Brzozowie odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski skierowany do uczniów klas IV –VI szkół podstawowych z trenu gminy Iłów oraz szkół zaprzyjaźnionych. Patronat Honorowy nad konkursem objął Wójt Gminy Iłów.

          Jak wyjaśnił Andrzej Grabarek – konkurs w Brzozowie ma duże tradycje, gdyż w tym roku odbył się już po raz jedenasty. Finał międzyszkolny poprzedziły eliminacje szkolne, które wyłoniły po 3 finalistów z pięciu zaproszonych szkół. A zatem do finału przystąpiło 15 uczestników.

         Jak wyjaśnili organizatorzy – ideą konkursu  jest rozbudzanie zainteresowania uczniów poezją, doskonalenie ich umiejętności recytatorskich, rozwijanie szacunku do ziemi ojczystej i zbliżanie ludzi przez piękno słowa. Zgodnie z Regulaminem - kryteria oceny młodych mówców stanowiły: dobór repertuaru, interpretacja utworu i kultura mowy.

         Konkursowi tegorocznej edycji przyświecało hasło: „Nasza Ziemia Ojczysta”. Pośród recytowanych poezji nie zabrakło więc zarówno wierszy odwołujących się do piękna ziemi ojczystej, jak i wierszy patriotycznych.

Pośród nagrodzonych znaleźli się Kinga Pytkowska (Iłów) i Paulina Kucharska (Brzozów), które zajęły I miejsce, Beata Arkuszewska (Giżyce) i Artur Chojnacki (Kaptury), którym jury przyznało II miejsce oraz Emilia Kudarewko (Iłów) i Daria Kwiatkowska (Brzozów), które otrzymały III miejsce.

        

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy