Zaloguj się do konta

Nauka języka angielskiego w wakacje - gdzie warto pojechać

Redakcja
2018-04-27
Edukacja

Po intensywnej nauce języka angielskiego w szkole, na kursie językowym, a nawet w domu często zastanawiamy się, jak kontynuować naukę języka podczas wakacji, tak aby połączyć przyjemne z pożytecznym. Zapewne nikt nie chciałby spędzić swojego urlopu na bezmyślnym wkuwaniu kolejnych słówek, czy regułek gramatycznych. Z drugiej strony jeżeli nie zachowamy ciągłości w nauce języka angielskiego, możemy po wakacjach nie pamiętać już niektórych rzeczy, których nauczyliśmy się w ciągu roku. Jak połączyć odpoczynek z nauką języka angielskiego czyli odmiana od typowej nauki w szkole w Polsce jak popularnie nazywane korepetycje angielski czy nawet nauka online.


Zagraniczny kurs językowy

Nauka języka angielskiego w zagranicznych szkołach językowych to coraz częstszy wybór na spędzenie swojego urlopu wśród osób, które chcą połączyć przyjemne z pożytecznym. W końcu kto nie chciałby spędzić efektywnie wakacji, przy jednoczesnym poprawieniu swoich umiejętności w posługiwaniu się językiem angielskim. Istnieje wiele mitów dotyczących zagranicznych kursów językowych. Często można spotkać się z opiniami, że dwutygodniowy pobyt w zagranicznej szkole językowej jest odpowiednikiem półrocznej nauki języka angielskiego w Polsce. Nie jest to niestety prawda. Standardowy kurs języka obcego trwa od jednego do czterech tygodni i oferuje kilkanaście lekcji w ciągu tygodnia. Taki okres czasu nie jest równoważny z półroczną nauką języka angielskiego w Polsce, czy to w szkole, czy na kursie językowym. Oczywiście można również zdecydować się na szkołę, w której będziemy uczyć się codziennie po osiem godzin języka angielskiego. Ale powstaje wówczas pytanie, ile z tych informacji zostanie w głowie kilka miesięcy po powrocie z kursu? 


Nasze mózgi nie są niestety gąbkami, które wchłaniają wiedzę na pstryknięcie palca. Poza tym warto jednak zdecydować się na taki kurs, który będzie oferował równowagę pomiędzy nauką, a zwiedzaniem. Dobra szkoła językowa oferuje poza nauką języka również różnorodne wycieczki do najciekawszych miejsc w danym kraju, aby kursanci mogli poznać jego walory przyrodnicze, czy kulturowe. Taki wyjazd to nie tylko szansa na otaczaniem się językiem obcym przez 24 godziny na dobę, ale również na zawarcie nowych znajomości i przyjaźni. Inną zaletą takiego kursu jest również przełamanie bariery językowej, czyli nabranie większej śmiałości w posługiwaniu się danym językiem w kontaktach z obcokrajowcami. Skoro taki kurs ma tyle pozytywnych stron, to gdzie warto się na niego wybrać?

-Słoneczna Malta

Malta to piękne i malutkie państwo położone między północną Afryką, a Włochami. Ten wyspiarski raj to świetne miejsce na podszkolenie swoich umiejętności w posługiwaniu się językiem angielskim, w końcu język ten jest tutaj obok maltańskiego językiem oficjalnym. Na Malcie nigdy nie brakuje słońca, co jest z całą pewnością plusem dla osób, które chcą połączyć naukę języka z wypoczynkiem na piaszczystej plaży. Szkoły językowe na tej malowniczej wyspie oferują kilkanaście ośrodków szkoleniowych między w St. Paul’s Bay oraz w St. Julian’s. Maltańskie kursy języka angielskiego stoją na niezwykle wysokim poziomie, ponieważ w większości przypadków nauczycielami na takich obozach są native speakerzy, a duża część zajęć odbywa się w plenerze, dzięki czemu możemy poczuć język na własnej skórze. Szkoły językowe w tym miejscu poza książkami i innymi materiałami dydaktycznymi zapewniają również świetną zabawę. Na jakim innym kursie będziemy mogli połączyć naukę języka angielskiego z nurkowaniem, imprezowaniem, czy żeglowaniem? Poza tym koszt kursu i zakwaterowania na Malcie to około 2500 zł (nie wliczając przelotu), czyli dosyć mało w porównaniu do tego ile musielibyśmy zapłacić za szkołę językową i pobyt np. w USA, czy Kanadzie.

-Popularna Anglia

Kiedy myślimy o zagranicznej wycieczce mającej na celu polepszenie naszych umiejętności w posługiwaniu się językiem angielskim to jako pierwsze zapewne przychodzą nam do głowy Wyspy Brytyjskie. W Anglii możemy znaleźć wiele popularnych i sprawdzonych szkół językowych oferujących kursy na różnych poziomach w zależności od potrzeb oraz możliwości danego kursanta. Największe firmy organizujące kursy języka angielskiego na Wyspach Brytyjskich to Sprachcaffe, Language Abroad, Atlas, Lektor, czy Glossa. Większość z nich oferuje zakwaterowanie u anglojęzycznych rodzin, czyli host families, dzięki czemu kursant jest niejako zmuszony do posługiwania się językiem angielskim przez 24 godziny na dobę. Takie obcowanie z językiem w codziennych sytuacjach pozwala na znacznie lepsze utrwalenie słówek i zwrotów niż ich tradycyjna nauka na pamięć. Wakacyjny kurs języka angielskiego nie musi mieć miejsca akurat w deszczowym Londynie. Zawsze możemy zdecydować się na szkołę językową w małym, prowincjonalnym miasteczku, czy na wybrzeżu w Devon albo Bringhton. Koszt wakacyjnego kursu języka angielskiego w Wielkiej Brytanii to około 3000 zł, bez wliczania kosztów dodatkowych, takich jak wyżywienie, czy bilet lotniczy.

-Wielokulturowe USA

Statua Wolności, Mount Rushmore, czy żółte taksówki to tylko niektóre z wielu znaków rozpoznawczych ogromnego i wielokulturowego państwa jakim są Stany Zjednoczone. Niestety z powodu ograniczeń wizowych i kosztów finansowych kurs języka angielskiego w USA raczej nigdy nie będzie tak łatwo osiągalny, jak obozy językowe w Anglii, czy na Malcie. Najpopularniejsze szkoły językowe w Stanach Zjednoczonych znajdują chociażby w Los Angeles, New Jorku, San Francisco, czy Fort Lauderdale. To również bardzo ciekawe miejsca pod względem turystycznym, których zwiedzenie na pewno przybliży kursantom kulturę, architekturę oraz historię Stanów Zjednoczonych. W USA szkoły językowe organizują nie tylko kursy przeznaczone dla osób dorosłych, ale i również dla młodzieży w wieku od 10 do 20 lat (np. Classic Campus, czy Classic Manhattan). Koszt dwutygodniowego kursu języka angielskiego z zakwaterowaniem to około 4000 zł.

-Mroźna Kanada

Kanada, czyli bliski sąsiad Stanów Zjednoczonych, większości ludziom kojarzy się zimnym klimatem, przyjaznymi ludźmi i niedźwiedziami Grizzly. Chociaż w czasie zimy temperatura spada tam nawet do – 40 stopni Celsjusza to lato w Kanadzie potrafi być naprawdę bardzo upalne. Naukę języka angielskiego w tym pięknym kraju możemy połączyć z odwiedzeniem takich miejsc jak: park Jasper, góry Stołowe, wyspa księcia Edwarda, czy wodospad Niagara. Jeżeli planujemy wybrać się na kurs języka angielskiego w Ameryce Północnej i nie możemy zdecydować się pomiędzy Stanami Zjednoczonymi, a Kanadą to prawdopodobnie ten drugi kraj będzie bardziej odpowiedni dla osób ceniących bezpieczeństwo oraz sporty zimowe. Firmy oferujące naukę angielskiego w Kanadzie to Sprachcaffe, Kaplan oraz Study Global. Koszt takiego kursu wraz z zakwaterowaniem to podobnie jak w Stanach Zjednoczonych około 4000 zł.


Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Czytaj więcej


e-Sochaczew Top 5

Sprawy urzędowo-administracyjne1

Kawiarnia ,,Przystań" już otwarta

Sprawy urzędowo-administracyjne

Znamy wyniki testów na koronawirusa zakonników z Niepokalanowa

Sprawy urzędowo-administracyjne

Koronawirus w Sochaczewie - COVID-19 w powiecie nie odpuszcza

Sprawy urzędowo-administracyjne2

Rośnie bezrobocie w powiecie sochaczewskim

Interwencje i pomoc

Boisko przy SP nr 2 - śmieci i brud

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc