Nie bądź chuliganem w lany poniedziałek

Sochaczewscy policjanci apelują przede wszystkim do młodych mieszkańców całego powiatu o zachowanie rozsądku w lany poniedziałek!

Oblewanie przechodniów jest zabronione. Jeżeli jednak ktoś zamierza „podtrzymać tradycję”, może to robić w grupie znajomych, którzy traktują ten zwyczaj jak zabawę i wyrażają na to zgodę. W przypadku oblewania wodą osób, które sobie tego nie życzą, a także przejeżdżających pojazdów, policjanci będą stosować postępowanie mandatowe, a nawet kierować sprawę do sądu. 


Nie wolno rzucać workami z wodą w przejeżdżające pojazdy, ponieważ takim zachowaniem stwarzamy zagrożenie w ruchu drogowym. Kierujący pojazdem, któremu spadnie na szybę worek z wodą może stracić panowanie nad pojazdem i doprowadzić do wypadku. 

Ponadto należy zwrócić swoim dzieciom uwagę, że oblanie drugiej osoby wodą jest naruszeniem jej nietykalności cielesnej – czyli przestępstwem z art. 217 KK. Jeśli dziecko zniszczy drugiej osobie w ten sposób odzież, torebkę lub telefon, to konsekwencje finansowe poniosą jego rodzice. 

Za co policjant może nas ukarać?

Wdzieranie się do czyjegoś mieszkania, domu, lokalu, lub ogrodzonego terenu, aby kogoś polać albo wbrew żądaniu uprawnionej osoby nieopuszczenie takiego miejsca jest przestępstwem naruszenia miru domowego. 

Oblanie szyb jadącego samochodu czy rowerzysty to wykroczenie. Takie zachowanie może spowodować niebezpieczeństwo w ruchu drogowym, a nawet doprowadzić do wypadku. 

Polanie osoby substancją, która zniszczy ubranie narazi nas na odpowiedzialność za wykroczenie, lub przestępstwo – w zależności od wartości zniszczonej odzieży.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Komenda Powiatowa Policji w Sochaczewie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy