Nie chcemy pieców – kopciuchów

/ 60 komentarzy
Zdjęcia i foto: Nie chcemy pieców – kopciuchów Inwestycje sochaczew

Na terenie powiatu sochaczewskiego nie ma ani jednej stacji Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, która kontroluje jakość powietrza. Innymi słowy, nikt tak naprawdę nie wie, jak duże jest zanieczyszczenie powietrza w naszym regionie. Najbliższa stacja znajduje się w Żyrardowie. Wedle przepisów WIOŚ, ta stacja powinna być miarodajna, jeśli chodzi o badania jakości powietrza także u nas, ale czy to jest możliwe?

Charakterystyka obu miast jest przecież bardzo różna. Jak zatem Sochaczew powinien walczyć ze smogiem? Gdyby miasto chciało zakupić samodzielnie urządzenia do pomiaru, koszt instalacji jednego zestawu spełniającego normy Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska to wydatek około 100 000 zł. Dlaczego tak drogo? Chodzi o to, że taka stacja musi dokonywać pomiarów przy wykorzystaniu metod referencyjnych dopuszczonych przepisami prawa.

Niektórzy mieszkańcy naszego regionu, nie czekając za instalację urządzeń WIOŚ, sami kupują mierniki jakości powietrza. - Urządzenie kupiłem, by wiedzieć jak bardzo złe powietrze jest w okolicy. Sam opalam dom węglem, konkretnie ekogroszkiem. Dane z urządzenia są dla mnie bardzo pomocne - mówi pan Paweł, mieszkaniec Nowej Suchej. - Czujnik kosztuje około 600 zł. Z moich informacji wynika, że podobne urządzenia kupiło kilka samorządów w Polsce. Dla takiej gminy, jak Sochaczew to żaden koszt. Także instalacja w obiektach miejskich nie powinna być kosztowana. Zaś korzyści byłyby ogromne!

- Zakup tańszych urządzeń, które określają poziom stężenia pyłu w powietrzu, nie wykorzystujących metody referencyjnej, nie ma żadnego sensu. Miasto chce starać się jednak, by stację pomiarową postawił u nas WIOŚ. Wystosujemy w tej sprawie pismo – mówi Robert Małolepszy, rzecznik prasowy urzędu miasta.

Sochaczew nie realizuje obecnie żadnego programu, w ramach którego mieszkańcy mogli otrzymać dofinansowanie do wymiany pieców na bardziej ekologiczne. Jak się jednak dowiedzieliśmy, w zeszłym roku taki program był ogłoszony przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Dlaczego miasto do niego nie przystąpiło?

- Program został ogłoszony w lutym, nabór wniosków miał trwać do września. Tymczasem zakończył się po zaledwie dwóch tygodniach. Nie mieliśmy szans przygotować dokumentacji i zebrać chętnych w tak krótkim czasie. Obecnie nie ma żadnego innego programu, do którego miasto mogłoby się zgłosić, ale jeśli tylko się pojawi, spróbujemy podjąć wyzwanie. Mamy już co najmniej 40 chętnych – mówi Robert Małolepszy.

Jak się dowiedzieliśmy, przedstawiciele władz Sochaczewa 4 lutego wezmą udział w spotkaniu w urzędzie marszałkowskim, które ma dotyczyć między innymi gospodarki niskoemisyjnej.
- Jeśli pojawią się możliwości dofinansowania, burmistrz jest otwarty na aplikowanie do programu dotacji do wymiany pieców. Wszystko jednak zależy nie od nas, a od jednostek dzielących pieniądze na takie cele – dodał Robert Małolepszy.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (60)

szczypior87szczypior87
0

Na szybko i za mniejsze pieniądze można wyrywkować dostaców węgla. To co jest w tym roku sprzedawane, to dramat, a po zniesieniu limitu dotyczącego zasiarczenia węgla będzie tylko gorzej.

(2018-01-23 09:49)
ola-bartosiewicola-bartosiewic
-1
Nie ma żadnej kontroli, tak się pali na Malesinie. Zapewniam ,że to nie mgła......


(2018-01-23 09:56)
snilessniles
0

To skandal !! już dawno powinni zabronić palić takim syfem w piecach.. I kontrolować dostawców węgla oraz sprawdzać mieszkańców czym kotłują w piecach !

(2018-01-23 11:00)
robbo2krobbo2k
0

Zakup niereferncyjnych  dla Pana Roberta bezcelowy bo pokazał by ogrom syfu.   A pismo do WIOŚ pisać mozna i tak sie nie doczekają wieć nie ma pomiarów nie ma problemu?

 

Gratulacje

(2018-01-23 13:21)
robbo2krobbo2k
0

Panu rzecznikowi dedykuje liste gmin objetych projektem "niereferencyjnym" Airfly:

Kraków
Tarnów
Warszawa
Wrocław
Bochnia
Czernichów
Iwanowice
Kłaj
Krzeszowice
Lesznowola
Limanowa
Liszki
Lubień
Michałowice
Miechów
Mogilany
Niepołomice
Nysa
Skała
Sława
Sucha Beskidzka
Świątniki Górne
Wieliczka
Wielka Wieś
Zabierzów
Zielonki

(2018-01-23 13:24)
robbo2krobbo2k
0

Dodatkowo LookO2 kolejny niereferncyjny dla pana niedorzecznika ma wtyczke do systemu FIBARO.    Mozna sie czepiac zarówno AirFly jak i LookO2 ze "nie zaniżają jak GIOŚiowe"  ale niezależnie od wszystkie dają wskazania  które mozna porównywac i zestawiać z innymi. 

(2018-01-23 13:28)
bollobollo
+1

W różnych gminach/miastach i powiatach w Polsce dofinansowują przerobienie kotłowni na gazową. Dlaczego Sochaczewscy Radni nie pójdą tym sladem i nie wprowadzają dofinansowań na przeróbki kotłowni w Naszym mieście ??? Chyba Najwyższa pora !!!

(2018-01-23 13:37)
GrabiecGrabiec
0

Jak odbywa się pomiar w przyrządzie ( czy jest jakaś pompka  wpompująca powietrzedo wewnątrz przyrzadu a potem działanie lasera?)?

(2018-01-23 14:28)
robbo2krobbo2k
0

@grabiec

 

Look O2 v3  wyglada tak (sadze ze mój v2 wyglada tak samo tylko nie jest przezroczysty.

To niebieskie to zapewne laser

 

 

(2018-01-23 14:52)
CzarnaMambaCzarnaMamba
0
Nie ma odczytów, nie ma problemu. Przemyślana strategia. Dofinansowania? Ale do czego? Do wymiany starych kopciuchów na nowoczesne piece gazowe? A co z resztą instalacji CO? Nikt o zdrowych zmysłach nie wstawi sobie nowego pieca kiedy reszta instalacji jest stara, zakamieniona i skorodowana. A ile osób posiada jeszcze stare żeliwne grzejniki które mieszczą hektolitry wody? Na to dofinansowania nie będzie a koszt jest nie mały.
Zanim włodarze naszego grodu obmyślą plan działania, zanim go wdrożą upłyną lata. I wszyscy to wiedzą. Obywatele wezmą sprawy w swoje ręce (na co bardzo liczą włodarze) i zgłoszą do budżetu obywatelskiego zakup stacji pomiarowej. Projekt przejdzie głosami mieszkańców a władza ogłosi sukces. Swój sukces. A jak odczyty pokażą przekroczone normy pyłów to już będzie inna władza. Szkoda, że problem ten sam. (2018-01-23 22:56)
jerzyk2205jerzyk2205
0

Zamiast mamić mieszkańców drogimi urządzeniami WIOŚ i słać pisma proszę wybrać się do Płońska, gdzie funkcjonują dobre praktyki. Przekonuję od dawna sochaczewskich włodarzy, że podróże kształcą. Samorząd sfinansował zakup sensorów, które informują o bieżącej jakości powietrza. Stan powietrza w Płońsku i innych polskich miastach można na bieżąco obserwować na stronie internetowej: https://map.airly.eu/pl/…                                                            Informacja o możliwości sprawdzenia jakości powietrza i powyższy link znajdują się na stronie internetowej miasta. Płońsk już kilka razy pozyskiwał dotacje i pomagał chętnym mieszkańcom w wymianie starych kotłów węglowych i gazowych.

O kolejnych krokach burmistrz Płońska informował kilka dni temu: http://plonsk.pl/aktualnosci/332a9f5ee2896cdfa8fcd9d890d30d62.html

 

(2018-01-23 22:59)
okooko
0

ola-bartosiewic  przebiłaś tym zdjęciem wszystko.... Obecnie mgła = smog... Ale szczują Polaka na Polaka, dlaczego akurat gaz? dorabiać amerykanów i putina? A niemcy ogrzewają NASZYM węglem i jest ok!!!

(2018-01-24 04:50)
robbo2krobbo2k
0

@olo   jestes w dramatycznym błedzie

a) Polska importuje węgiel na dodatek marnej jakości.  

b)  polska importuje energie elektryczna z Niemiec i Szwecji (gdzie energia jestTAŃSZA niż w Polsce a pochodzi podobno z drogiego OZE)

c)  SMOG to nie tylko pyły zawieszone które czasami widać.

Argument ,że SMOG był zawsze i jakos ludzie dozywali do 60 lat  jest słaby bo mozna dożyć jednak do 80 w zdrowiu a nie umierac na raka płuc

 

(2018-01-24 08:25)
użytkownik8498użytkownik8498
+1

witam,

moze Panstwo z UM, moze zajma sie wreszcie czyms waznym dla mieszkancow , bo na razie na pierwszym planie rondo Kaczynskiego i sprowadzenie pominka JP2...

a Pan rzecznik moze sie skupi na komentowaniu rugby...

(2018-01-24 08:25)
robbo2krobbo2k
0

Polityka niskoemisyjna to w Sochaczewie nie istnieje.   Mamy 30 letnie  autobusy emitujace chmure trujacego dymu.  Preferowanie transportu samochodowego jako podstawy funkcjonowania tego miasta.  Do tego wspieranie węgla  bo rozkazy z Warszawy.   Tak to daleko nie zajedziemy.   Zresztą juz dzis widac wielką ewekuacje podatników z tego miasta.

(2018-01-24 08:35)
wespiwespi
0

Może na początek sensownym rozwiązaniem byłoby skojarzenie się blisko mieszkających i zainteresowanych tematem osób i zrobienie sąsiedzkiej zrzutki na czujnik 'obsługujący' dane osiedle/rejon - 600zł do podziału na kilka osób jest już całkiem strawne - to u kogo czujnik byłby zainstalowany jest już przecież drugorzędne. Gdyby tak uzbierało się kilkanaście osób i w mieście pojawiło się kilka czujników smogu, powstałby pierwszy realny środek nacisku na władze. A niestety obawiam się, że wyniki pomiarów w naszym mieście byłyby straszne..

(2018-01-24 08:53)
anette742anette742
-1

Tragedia!!!  Przy dworcu PKP, przy ul. Księcia Janusza i ul. Sienkiewicza jest kilku stałych trucicieli, którzy codziennie zatruwają powietrze paląc w "śmieciuchach". Efekt jest taki, że nie można przejść ulicą, nie dusząc się od dymu. I od lat nie ma mocnych, żeby ktoś zrobił z tym porządek??!  Co dadzą sensory jakości powietrza, skoro nie wyelimuje się źródeł zanieczyszczeń??!!   

(2018-01-24 11:46)
kerad6kerad6
0

Polecam stronę https://map.airly.eu/pl/ i myslę że z firmą Airly :

Airly sp. z o.o.
Aleja Pokoju 1a
31-548 Kraków
Polska

contact@airly.eu

mozna szybko nawiązac wsółparacę.

(2018-01-24 13:40)
GrabiecGrabiec
0

Smog to zbitka dwóch słów : smoke - dym i fog - mgła. Tendencje do tworzenia mgły są w ściśle określonych warunkach meteorologicznych :wyż ze słabymi wiatrmi, brak "cugu" czyli osiadanie powietrza,zanieczyszczenia z emitera (komina)  w warstwie najniższej.Stężenie zanieczyszczeń wzrasta i staje się niebezpieczne dla zdrowia ludzi. Poprawawarunków może nastąpić tylko przez przewietrzenie( zwiększenie prędkości wiatru)

(2018-01-24 22:02)
GrabiecGrabiec
0

Cena profesjonalnej stacji to 350 000zł. Cena czujnika monitorującego jakość atmosfery (powietrza) to 600zł. Policzcie ile można za taką sumę pieniędzy kupić czujników.Czujniki jako przyrządy monitorujące powietrze metodą lidarową są dobre, określają właściwie AQI (indeks jakości powietrza). W internecie można obserwować mapy smogowe w Europie,Azji itd poprzez podawanie wartości AQI.Należy założyć,że przyczyną smogu mogą być emitery dymu (kominy) oraz zanieczyszczenia motoryzacyjne.

(2018-01-24 22:13)
arekfarekf
0

http://czysteogrzewanie.pl/jak-palic-w-piecu/jak-palic-czysto-weglem/

(2018-01-25 00:17)
GrabiecGrabiec
0

Powinno się zacząć od inwentaryzacji emiterów zanieczysczeń powietrza w Sochaczewie. Można do tego zatrudnić drona.

 

(2018-01-25 09:57)
ola-bartosiewicola-bartosiewic
0

No i powiedzcie mi co wtedy..... co już pokupujemy sobie te czujniki, i zamontujemy te stacje, i będą wskazywały zły stan powietrza? Co wtedy? Zgłosimy to gdzieś? Ktoś coś z tym zrobi? Zaczną się kontrolę?  One same oczyszczą powietrze...........

 

Dla mnie nie potzrzebne żadne stację , na pierwszy rzut oka widać ,że nie ma czym oddychać i nikt nic z tym nie robi, ustawa ustawą, zakazy zakazami i co.....?

(2018-01-25 10:39)
Daniel5Daniel5
-1

Wymiana pieców to jedno, ale równiez ważne jest ocieplenie domów.

W 150 metrowym domu prawidłowo ocieplonym. zużycie ekogroszku. to około 1500 kg na sezon.

Niestety koszty ociepleń są coraz wyzsze.

(2018-01-25 12:44)
robbo2krobbo2k
0

1500kg na sezon chyba w kawalarce :)  przy 18 stopniach.

Drony walcza z trucicielami

 

http://antyweb.pl/dron-bada-powietrze-mandat/

 

(2018-01-25 13:27)
Daniel5Daniel5
0

Niesprecyzowałem że chodzi o domy niskoenergetyczne: poniżej kalkurator:

http://vaillant-partner.pl/kalkulatory-on-line/kalkulator-kosztow-ogrzewania-domu-i-podgrzewania-cieplej-wody-uzytkowej/

A tutaj trochę realniejsze koszty i porównanie domu ocieplonych i nieocieplonych.

http://www.cenapradu.strefa.pl/ogrzewanie.html

 

(2018-01-25 14:28)
kacperskyykacperskyy
0

stac na chate za 400 tysiecy ale na wegiel juz nie... tak samo jak pan audi za 300 tys przyjezdza na garaze wywalac worki ze smieciami.

barachlo zawsze w tym narodzie bedzie i nic tego nie zmieni, no chyba ze moze, moze po kilku pokoleniach i intensywnej edukacji.

(2018-01-25 14:35)
robbo2krobbo2k
0

Niektórzy domy mają w spadku i pochodzą  z lat 50dzisiatych  (o emerytach nie mówię nawet)  i nie mamy tutaj zużycia 90kWh/m2   a  200kWh/m2  co dla domu 150m2  daje 6000zł rocznie.

Ale pomijając ekonomię proszę dzisiaj udac sie do OBI i obserwowac jaki węgiel sie sprzedaje workowany.   Ponad połowa to brunantny z kopalni Kormorany w Czechach.

Dom "energooszczedny" to jest nadal jest 3tony węgla. Jesli dom potrzebuje 150kWh/m2  to mamy  dla domu 150m2   22500 kWh  (koszt 1kWh z węgla to 15-20 groszy, razem grubo ponad 3000zł) .  Ogrzewanie elektryczne  jest fajne ale   mamy tutaj x4  (dla gazu x2).   Nie zmienia to jednak faktu iż palenie gumiakami , meblami, smieciami powinno się karac dotkliwie  i natychmiastowo to tylko jeden miesiac zycia dlużej  by zarobic.   Skraca sobie zycie   o 5 lat  .....  by zaoszczedzic jeden miesiac pracy?

(2018-01-25 14:50)
GrabiecGrabiec
0

KE wszczęła postępowanie wobec Polski za pernmentne wysokie AQI.Grozi nam kara w wysokości około 4 mld zł.

(2018-01-25 19:29)
robbo2krobbo2k
0

Warto tez powiedziec iz poziomy alarmowe i informowania w Polsce sa celowo zawyzone ,bo inaczej mamy przekroczenia 180dni w roku

 

 

(2018-01-26 09:26)
robbo2krobbo2k
0

No i wreszcie co odpowiada za PM10.... co nie znaczy ze transport nie jest winny.  ten emituje glownie tlenki azotu i benzopireny

 

 

(2018-01-26 09:28)
GrabiecGrabiec
0

W Polsce na 1000 mieszkańców przypada 539 samochodów. W ciągu 10 lat przybyło 10 mln samochodów. Największy wzrost w Europie. W większości są toauta wiekowe,przekraczane są normy zanieczysczeń.

(2018-01-26 11:06)
wespiwespi
0

... którymi większość jeździ pokonując dystanse 1-2km po mieście czego typowym przykładem jest właśnie Sochaczew. Dodatkowo w okresie zimowym permanentnie zostawiając włączony silnik na postoju.

(2018-01-26 13:12)
robbo2krobbo2k
0

Oczywiscie,,, ale jaka alternatywa:

- drogi rowerowe..... dobry zart

-  komunikacja miejska ..... to juz lepiej dla miasta jechac Dieslem z wycietym DPFem niz 30 letnim trupem

 

Aczkolwiek podziwiam Pana śmigajacego na airwheelu w styczniu po sochaczewskich dziurach.

(2018-01-26 15:04)
robbo2krobbo2k
0

Własnie wróciłem z Sochaczewa.  Jest strasznie.  Gołym nosem czuć ten syf.

Nawet u mnie na wsi jest fatalnie

(2018-01-26 20:08)
okooko
0

Smog jest, był i będzie. To jest temat zastępczy, uświadamianie ludzi jaki zły jest Polski węgiel, ja palę ekogroszkiem i nawet dymu z komina nie ma, a to że ludzie palą śmieciami, ruskim węglem to efekty widać. Powinni wprowadzić normy i ten opał co nie spełnia  jest wycofany ze sprzedaży - proste nie i plus kontrole dymu z komina. No ale przecież trzeba promować GAZ!!!! a dlaczego nie pellet, pompy ciepła, gaz albo nic wybór jest - przymuszanie, dotacje (kredyty) Teraz wszyscy w koło gadają o smogu (zaraz wam będą wmawiać, że te wszystkie choroby biorą się ze smogu) poczytajcie o handlu dziećmi w polsce - cisza nie, albo o jakiejś kobiecie co zagineła i rok ją szykają, co chwila nowe ślady mają i ludzie tym żyją, zapominają o podatku od deszczu, o przymusowych szczepionkach, o tym jak premier liże du pe w brukseli. Nie dziwi was to jak w lesie nagrali paru nazistów i od tygodnia jest bicie piany w mediach w sejmie, nawet premier się z tego tłumaczy...    Sięgamy dna!!!    A co powiecie na to: https://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/nauka,2191/ocali-ziemie-lub-wywola-ekologiczny-armagedon,251229,1,0.html

(2018-01-27 09:07)
robbo2krobbo2k
0

@oko  Gadasz jest XIX wieczny chłop... "konie były sa i beda podstawa trasnportu"

Skoro jednak zeszlismy z drzewa to warto sobie uswiadomic iz zanieczyszczenie powietrza zabija 50razy więcej osób niz wypadki drogowe.  Jako cywilizacja chyba juz doroslismy by jednak przesta sie zabijac i zatruwac.   Czasami jest to trudne ekonomicznie ale wraz ze wzrostem technologii bedzie ona tanieć.   Gaz to tylko tymczasowe rozwiazanie jest takim samym wyczerpywalnym źródłem jak wegiel czy ropa.

Co do szczepionek to dzieki nim znikneły takie choryby odra.  dzieki antyszczepionkowcom  mamy w Polsce powrót odry, polio, błonnicy a nawet gruzlicy.   To jest dramat głupoty ludzkiej.  Cofamy sie do dramatycznych lat 50dzisiatych z powodu "ciemnoty"

 

 

 

(2018-01-27 10:46)
okooko
0

"Co do szczepionek to dzieki nim znikneły takie choryby odra.  dzieki antyszczepionkowcom  mamy w Polsce powrót odry, polio, błonnicy a nawet gruzlicy.   To jest dramat głupoty ludzkiej.  Cofamy sie do dramatycznych lat 50dzisiatych z powodu "ciemnoty" " Bzdury robbo2k piszesz!!! wpisz sobie w google "wykres szczepień a epidemie"   Właśnie to jest twój 21 wiek, przymusowe szczepienia, terroryzm, "pogodowe wojny", inwigilacja ludzi, masz pracować w korporacji, brać kredyty i chorować, masz być niewolnikiem, dzięki tej nowoczesności jaka przyszła z zachodu Polski już nie ma, kiedyś jaki był u nas przemysł... zostało właśnie górnictwo, ale jak widzisz już umiera po to by za własnością niemca będzie przynosić zyski. Chyba nie narzekasz jak wszystko idzie w górę (ceny) ?  Zobacz na wylresie kiedy została podana szczepionka...

(2018-01-27 16:09)
robbo2krobbo2k
-1

Ach te lewackie pierdololo antyszczepionkowców.

  • faktyczna liczba zachorowań wśród dzieci na krztusiec przed 1960 rokiem była zbliżona do faktycznej liczby powszechnych zachorowań na odrę, dane epidemiologiczne dotyczące liczby zarejestrowanych zachorowań w okresie przed masowymi szczepieniami były wielokrotnie zaniżone

Zapewne jaskiniowcy rzadziej umierli na krztusiec..  bo byli zjadani przez zwierzeta.  Jakim trzeba być jełopem by powoływac sie na dane z XIXwieku gdzie diagnozowanie tej choryby "było z czapki" .....  nawet czołowego pianisty z Żelazowej Woli nie potrafiono zdiagnozować


Ale z wielbicielem przemysłowej potegi PRL to chyba nie znajdziemy porozumienia. Gdybys jednak miał watpliwosci to cywilizowany kraj własnie sie tym wyróznia iz zyje z usług (wartosc dodana)  a nie  przemysłu i górnictwa.  

 

(2018-01-27 20:43)
okooko
0

Mam nadzieję że jak się pojawiają jakaieś nowe szczepionki to z rodziną chodzisz grzecznie się zaszczepić. Jak masz jakiegoś dobrega znajomego lekarza spytaj się czy się szczepi... co masz na myśli " Ach te lewackie pierdololo antyszczepionkowców. " co tu daleko szukać - autyzm - nop  " 24 września 2014 roku, włoska wersja National Vaccine Injury Compensation Program orzekła, że szczepionka korporacji „GSK” o nazwie „Infanrix hexa” przeciw: polio, błonice, tężec, wirusowe zapalenie wątroby typu B, krztusiec i Haemophilus influenza typu B, wywołała stały autyzm i uszkodzenie mózgu u zdrowego dziecka. "   wyłącz TV i poczytaj jak na forach rodzice piszą,  że zdrowe wesołe dziecko po szczepionce zwyczajnie się "popsuło" świat im wywrócił się do góry nogami, no ale w tv tego nie powiedzą i już burzy się konstrukcja życia... w szczepionkach jest rtęć, aluminium i ludzkie płody dziecka - ale pewnie Tobie to nicnie mówi...bo tv milczy. I kto tu jest lewakiem?

"przemysłowej potegi PRL "  a teraz jaką masz potęgę? biedronki, lidle, tesco, obi banki/parabanki i apteki...       " cywilizowany kraj własnie sie tym wyróznia iz zyje z usług " - jak możesz napisz jakie to usługi... w większości to korporacje co nie płacą podatków w PL, a Polski przedsiębiorca jest katowany podatkami, wysokim zusem. O czym ty piszesz człowieku? pomyśl choć trochę racjonalnie i samodzielnie... to nie boli

(2018-01-28 08:47)
gajgaj
+1

https://pl.wikipedia.org/wiki/Szczepionka

Oko - gdyby nie szczepionki, ludzie od epidemi padali by jak muchy. Jeśli sprawdzisz datę wynalezienia szczepionki na krztusiec, zrozumiesz dlaczego w latach pięćdziesiątych ta choroba przestała nękać ludzi. 

 

(2018-01-28 09:28)
okooko
0

Trochę wyżej jest wykres z krztuśca od 1838r  Naiwniacy...Ciekaw jestem czy choć jeden z was się szczepił przeciwko grypie?

(2018-01-28 10:31)
gajgaj
0

Olo zamiast komentarza; https://encyklopedia.pwn.pl/materialy-dodatkowe/haslo/Zarazy-XX-wieku;448856;448856.html

(2018-01-28 11:19)
okooko
0

Polecam wszytkim długi film, ale może otworzy oczy Dr Jerzy Jaśkowski   https://www.youtube.com/watch?v=P_yKwtbr_uw  Zacznijcie samodzielnie myśleć i doszukiwać się prawdy, Fluor, aluminium/glin, rtęć, bar to są toksyczne pierwiastki dla człowieka i nie tylko, nie wyjeżdżaj mi tu z encyklopedią, albo wikipedią. Lobby szczepionkowe już zadbało o wszystko... To jest biznes warty miliardy dolarów!!! Sam Bill Gates się zaangażował i produkuje szczepionki, a wiecie dlaczego?   Bill Gates: "Na świecie jest dziś 6.8 miliarda ludzi. Także populacja wzrasta w kierunku 9 miliardów. Teraz, jeśli wykonamy naprawdę dobrą prace jeśli chodzi o nowe szczepionki, opiekę zdrowotną, reproductive heath services, będziemy w stanie zmniejszyć to o 10 albo 15 procent." (źródło TED)  https://www.salon24.pl/u/moraine/160609,bill-gates-uzyjmy-szczepionek-aby-zmniejszyc-populacje  http://alexjones.pl/aj/aj-nwo/aj-informacje/item/12345-bill-gates-zamierza-za-pomoc%EF%BF%BD5-szczepionek-zredukowa%EF%BF%BD7-liczb%EF%BF%BD9-ludno%EF%BF%BDBci?ui=handheld  Jak widzićie wszystko w idealnym kierunku idzie... Wikipedia i mass media tego nie powiedzą...  Ale dla was to pewnie teoria spiskowa...

(2018-01-28 12:04)
robbo2krobbo2k
0

W płaska Ziemię tez wierzysz

Oczekuje wiec Oko od Ciebie publicznej deklarscjai  o rezygnacji z leczenia się ze środków NFZ. No bo skoro NFZ bierze udzial w spisku majacego na celu zabijanie ludzi to chyba do lekarza nie chodzisz?  ja zas sobie niezycze by dzieci antyszczepionkowców chodziły do szkół i przedszkoli niech ta sekta zrobi sobie swoje ospa party.

Moim zdaniem internet szkodzi bo niestety przyjmuje każda bzdurę  najlepiej przekręcajac cytaty i posługujac sie cytatami z blogów oszołomów.   Bill Gates powiedziałiz zredukuje smiertelność ale  po co siegnac do oryginalnych zrodeł lepiej podpierac sie oszołomami od płaskiej ziemi i spisku swiatowego.

A wracajac do SMOGu to kazdy normalny człowiek go wyczuwa instyktownie i widzi ze ciezej sie oddycha.  Ale jak rozumiem to spisek niemców i zydów by zniszczyc polski przemysl trucicieli.   Olo za duża kapieli w żółtej Pisi za młodu?

 

(2018-01-28 14:37)
gajgaj
0

Wiesz Oko. Temat szczepień ochronnych przeciwko chorobom nie wiąże się z antykoncepcją. Szczepienia nie wiążą się ze smogiem. Może tylko tym że po necie krążą na ich temat informacje które działają jak on - otumaniają ludzi. Właśnie dlatego lepiej opierać się w swoich sądach na sprawdzonych informacjach. Dlatego podałem te dwa adresy. Obrazują czym jest epidemia i w jaki sposób człowiek sobie z tym zagrożeniem poradził. Co wcale nie znaczy że to zagrożenie mineło. I tak sobie myślę że dobrze jest o tym pamiętać, 

W temacie wątku. Smog w Sochaczewie jest realnym problemem. Przekonałem się o tym w piątek, gdy czekałem na autobus. Ktoś akurat w okolicy dwoca podsypał węgla do pieca. Przy niskim ciśnieniu atmosferycznym dym z komina rozchodził się nisko nad ziemią. Nie dało się normalnie oddychać.

(2018-01-28 14:49)
RozumnyRozumny
0

Czujniki do monitoringu - wydanie pieniędzy i co dalej? Poza "wiem, że powietrze kiepskie".

Palę tzw. ekogroszkiem. Dlaczego nie gazem?

1. Taniej (palący w tzw. śmieciuchach pewnie mają jeszcze taniej). Nie każdego stać na wymianę pieca, podłączenie gazu (i płacenia słonych rachunków), założenie pompy ciepła albo grzanie energią elektryczną - ekonomia. Niemcy grzeją prądem (rozwiązanie sytemowe - inna taryfa, bardzo tanio). Może w rozwiązaniach sytemowch tkwi problem?

Jak był tani olej, powstawały kotłownie olejowe -potem tańszy był gaz i mamy kotłownie gazowe. Potem poszczególne bloki zaczęły budować własne kotłownie węglowe - czyste szaleństwo naszej władzy.

2. Czytałem gdzieś, że nagłośnienie smogu ma na celu (w dalszej perspektywie) doprowadzić do zamknięcia polskich kopalni i uzależnienia Polski od obcych źródeł energii. A jeśli to prawda - kto będzie dyktował nam warunki?

3. Jak problem byłby poważny - ludzie wyszliby na ulicę i domagali się od władzy opracowania programu udostępnienia wszystkim pieców do zagazowywania drewna lub węgla (nasi górnicy mają pracę, gaz z węla lub drewna jest czysty).

(2018-01-28 18:18)
robbo2krobbo2k
0

Co do wychodzenia ludzi na ulicę to niestety społeczeństwo ogólnie nie ma zielonego pojecia o SMOGu.  jakbysmy zaufali racjonalnym zachowaniom ludzi to Śmieci w lesie to tez żaden powazny problem, bo komu to przeszkadza, mozna tez zakopac bo nie widać?

SMOG jest problemem gdyz z jego powodu umieraja ludzie,  jest tez problemem społecznym.   Oczywiscie wszystko dzisiaj przeliczas sie na pieniadze.  Koszty walki ze smogiem sa ogromne i nalezy robic male kroki,  

Co do pieców zgazujacych to palenie "lasami" raczej przyszłosci nie ma,  do tego z drewnem jest ten problem ,ze musi byc sezonowane i suche.  Wtedy cały misterny plan idzie w ..... 

Napewno przyszłościowy jest prąd  wygoda niesamowita.  Pozostaje tylko kwestia taniego pozyskania i niewielkiego zuzycia.   Wrcaamy wiec do domow energooszczednych.   Zasadniczo optymalne dobranie taryfy i bufora ciepła powinno wyłaczyc piec  na 6 miesiecy w roku a tu juz jest cos.  

  

 

(2018-01-28 20:48)
okooko
0

robbo2k  w to co ja wierzę to moja prywatna sprawa... Do lekarza na szczęście nie chodzę bo nie mam takiej potrzeby nie szczepie się i spokojnie sobie żyje (ty widocznie żyjesz w wielkim strachu, bo myślisz że szczepionka wszystko załatwi... ),  płacę wysokie podatki należy mi się jak psu buda, a tak po za tym jest jeszcze ktoś wyżej nad NFZ kto rozdaje karty, a  światem rządzi pieniądz (chyba o tym zapomniałeś). Jeżeli tak bardzo wierzysz w idealne szczepionki to dlaczego tak panicznie boisz się ludzi którzy nie są szczepieni - jak widzisz siejesz propagandę, to powinien być wolny wybór chce, albo nie." Ale jak rozumiem to spisek niemców i zydów by zniszczyc polski przemysl trucicieli"  - Ty masz kontakt ze swoim mózgiem? Od 89 zaczęto niszczyć Polski przemysł, nic już prawie nie zostało, ale zapewne jesteś wielkim patriotą co popiera wszystko co nie Polskie, tak jak  poseł peło co donosi do unii na swój kraj... Pierwsze co, to powinni spakować wam walizki i wywiźć na zachód tam gdzie nie ma smogu, szczepią za darmo nawet od głupoty, a korytami rzek miód płynie...  Od smogu dałem wam parę dni przerwy (myślę że tak do czwartku)  - wietrzymy Polskę... O właśnie kolego Rozumny zapomniałem o gazowaniu węgla. JESTEM POLAKIEM POPIERAM CO POLSKIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  robbok2 wszystkie przemyślenia i sugestie zostaw dla siebie.... co do smogu to zaszczep (na smog oczywiście) się i po kłopocie

Pozdrawiam ludzi myślących samodzielnie, anie co wierzą we wszystkie banialuki co mass mediach powiedzą... TV kłamie.  A tu w PNŚ coś się propaganda szczepionkowa  nie udała... https://www.youtube.com/watch?v=ssiF0Dz49NE

(2018-01-29 09:59)
Daniel5Daniel5
0

21 wiek a tu ciemnota!

Sprawę szczepień można łatwo rozwiązać. Wszystkie koszty leczenia pokrywa osoba nie zaszczepiona.

Przedszkola też sa prywatne.

500+ też nie musi być obligatoryjne.

A wprzypadku smogu wystarczy zacząc egzekwować przez odpowiednie służby zakaz palenia smieci w piecach i nie tylko.

(2018-01-29 12:11)
okooko
0

Daniel5 Jakie koszty leczenia? O czym ty piszesz człowieku? W EU zachodniej nie ma obowiązku szczepień!!!!!!!!!!!!!!...      21 wiek, internet i nie sprawdziłeś?  Pała siadaj...

(2018-01-29 12:18)
Daniel5Daniel5
0

Nie wprowadzaj ludzi w błąd.

To jest artykuł o smogu a nie szczepionkach.

Co, Internet tez macie swój?

W USA i Australii nie ma obowiązku szczepień, ale nie można korzystać z państwowej edukacji, ani pobierać zasiłków społecznych etc. W większości krajach jest obowiązek szczepień

http://zaszczepsiewiedza.pl/aktualnosci/obowiazek-szczepien-przezytek-nowoczesnosc/

We Włoszech jest obowiązkowych 16 szczepień ,a nie zaszczepione dzieci nie mogą uczęszczać do państwowych przedszkoli.

W Niemczech podobnie, za brak szczepienia 2.5 tys. euro.  

https://parenting.pl/kraje-unii-europejskiej-wracaja-do-szczepien-obowiazkowych

 

(2018-01-29 13:20)
robbo2krobbo2k
0

oko  .... nie chce mi sie z Tobą gadać szkoda czasu.

A wracając do smogu  to wydaje sie  iż  egzekwowanie  palenia smieci  i   wycicnania DPFów  nie istnieje bo choć ludzie to robiacy to bandyci,    to jednak   moga oddac głos na władze.    Staczamy się wiec do sredniowiecza  tolerujac  zachowania szkodliwie społeczne  od wyrzucania smieci do lasu, przez nieszczepianie dzieci czy  palenia smieciami w piecach i kopcenie  starych diesli.  

(2018-01-29 14:56)
wespiwespi
0

Wszystko fajnie, ale czemu na zdjęciuilustrującym artykuł w piecu pali Morawiecki?:)

(2018-01-29 18:29)
robbo2krobbo2k
0

Taka ciekawostka....  Olsztyn zakupił i zamontował niereferencyjne urzadzenia do pomiaru PM, nawet w TV pokazywali , mieszkańcy zadowoleni koszt  pomijalny  a niedorzecznik  naszej władzy  "nie widzi potrzeby"  bo po co straszyć.... u nas jest pieknie.

(2018-01-30 09:32)
dragon36dragon36
0

piec kopciuch,tu nie piec winien a to co w nim palone,i nie wina tego co pali tylko tego co sprzedaje opał.Od lat biorę z jednego składu i co rok inaczej sie pali mimo zapewnień że wegiel z tej samej kopalni.

(2018-01-30 10:01)
okooko
0

robbo2k i Daniel5 udajecie takich wielce nowoczesnych, kwiaty 21 wieku...Nawet nie potraficie sprawdziś informacji jakie wam przekazuje TV i media, internet to śmienik... to co wy tu robicie? Co wy porównujecie szczepionki niemieckie,  włoskie, UK etc - to jest zupełnie inna szczepionka niż na nasz rynek, w polskich szczepionkach jest glin, rtęć (te pierwiastki są nawet zakazane w chemi niemieckiej - antyperspiranty, dezodoranty na przykład), płody ludzkie. A w dodatku w razie NOP pańswo płaci wielkie odszkodowanie, a u nas - o tym już chyba ktoś zapomniał. Jedna tabletka witaminy C to są 4 nasze. W niemieckich chipsach są prawdziwe przyprawy, a na PL rynek już nie, ciastak maślane w D są z prawdziwego masła a unas z tłuszczy roślinnych itd itd.... Tylko wasza wiedza jest taka co TV powie, wikipedia? Wejdzcie na forum rodziców z autyzmem dzieci  NOP - po co. Wy biadolicie o smogu, a NASA i amerykański rząd rozpyla nam nad głowami aerozole z chemią i już cisza bo TV milczy... Żal mi was, resztę informacji poszukajcie sami, wysilcie się. Ludzie 21 wieku, co nie umieją korzystać z tego co 21 wiek dał... Żałośni jesteście...

(2018-01-30 10:48)
robbo2krobbo2k
0

Spisek wszedzie spisek....  zamiast powielac bzdury ze stron dla fanów "płaskiej ziemi" 

Zasadniczo jestem za delgalizacja wszystkich stron "szalonych matek"  nie mjacych pojęcia o tiomersalu ....  które rtęc widziały... w termometrze w dzieciństwie.  Analogicznie jest z pozostałymi "sensacjami"  i spiskami.

Rtęć w szczepionkach

Na samą myśl o niej jeży się włos na głowie młodych matek. Czy faktycznie znajduje się w szczepionkach? Wielu rodziców nie daje się przekonać, że jest inaczej, mimo że substancja znajdująca się w mieszaninie immunizacyjnej to tiomersal-sól sodową kwasu etylortęciotiosalicylowego. Często mylona z metylortęcią, która faktycznie jest toksyczna dla ludzkiego organizmu, ale nie wchodzi w skład mieszaniny wakcynacyjnej. Czas półtrwania etylortęci w organizmie zamyka się poniżej tygodnia, jest aktywnie z niego, na bieżąco usuwany, nie kumuluje się. Co ciekawe szkodliwa metylortęć znajduje się w pokarmie szczególnie tuńczyku. 

(2018-01-30 11:29)
robbo2krobbo2k
0

Koniec dyskusji o spiskach i szczepionkach.  Prawa sa jasne  i sa ustawowe sposoby weryfikacji stanu dziecka przed szczepieniem zwłaszcza w pierwszej dobie.  Nalezy swiadomie korzystac z praw i pytać lekarzy a nie "szalone matki" z internetu.

 

Wracając do smogu to dzieki silnym wiatrom mamy idealne  powietrze KORZYSTAC póki mozna

(2018-01-30 11:36)
robbo2krobbo2k
0

Jak pięknie

 

 

(2018-01-30 11:38)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy