Nie dla niszczenia Ogrodnika – PROTEST

/ 69 komentarzy
Zdjęcia i foto: Nie dla niszczenia Ogrodnika – PROTEST Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie chce wprowadzić się ze swoimi wydziałami na drugie piętro byłego internatu należącego do Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego, czyli tzw. Ogrodnika. Społeczność szkolna, rodzice uczniów i nauczyciele, są mocno zaniepokojeni nieruchomościowym apetytem powiatowych władz. Uważają, że decyzja może dyskredytować placówkę w oczach opinii publicznej, a tym samym wpływać na zmniejszenie liczby potencjalnych uczniów. Że współistnienie w jednym budynku sal dydaktycznych i powiatowych gabinetów rodzi obawy o komfort pracy uczniów. W tle komentatorzy dostrzegają wątpliwości innej natury: problemy finansowe starostwa i chęć politycznego uderzenia w dyrektora Ogrodnika przez nowe władze powiatowe.

 

„Nie zgadzamy się na zabieranie przez starostwo pomieszczeń, w których uczą się nasze dzieci. Nie zgadzamy się na działania, które godzą w aktualnych i przyszłych uczniów. Nie zgadzamy się na działania, które dyskredytują szkołę z 60-letnią tradycją. Nie zgadzamy się na krótkowzroczną politykę starostwa, które nie chce widzieć, że za 3 lata do szkół ponadgimnazjalnych przyjdzie młodzież z wyżu demograficznego. Nie zgadzamy się na osłabianie pozycji Ogrodnika. Nie będziemy milczeć! Udostępniajcie ten post, niech jak najwięcej ludzi nas wesprze. Bądźmy SIŁĄ!” – tak na FB opisane jest wydarzenie NIE DLA NISZCZENIA OGRODNIKA, do którego przyłącza się z godziny na godzinę coraz większa liczba protestujących.

Temat poruszyli wczoraj, 18 listopada, podczas sesji powiatowej radni Urszula Pawlak oraz Przemysław Gaik. Starostwo tłumaczy decyzję potrzebami lokalowymi. Nie widzi kolizji w tym, że w budynku byłego internatu pojawią się wydziały powiatowe, gdyż również dziś pomieszczenia na drugim piętrze wykorzystywane są przez osoby z zewnątrz (pokoje wynajmują przeważnie policjanci i lekarze). Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, wynajmowane pomieszczenia miałby przejąć przede wszystkim wydział Geodezji, który obecnie mieści na ul. Ziemowita. Również z nieoficjalnych źródeł wiemy, że budynek na Ziemowita starostwo chce sprzedać prokuraturze, stąd potrzeba opuszczenia go przez powiatowe wydziały – być może więc to chęć zasilenia powiatowego budżetu dodatkowymi pieniędzmi  podyktowała pomysł zajęcia części mienia szkoły.

- Nie zamierzam być biernym wobec bezmyślności kolejnych władz powiatu, które znowu wyciągają swoje chciwe ręce po następną część mienia szkoły. Wcześniej sprzedano pola gospodarstwa szkolnego za marne grosze, zlikwidowano i zajęto część internatu pod siedzibę starostwa, zlikwidowano stołówkę oraz kuchnię i zajęto pomieszczenia pod salę konferencyjną i biura Zespołu Administracyjnego. Teraz jest ponoć pomysł na następną część byłego internatu, wykorzystywaną obecnie przez szkołę. Apeluję do absolwentów Ogrodnika i wszystkich przyjaciół szkoły, nie bądźmy obojętni na zaborcze zakusy władz powiatowych wobec tak zasłużonej dla całego regionu szkoły. NIE dla niszczenia Ogrodnika – pisze na FB Jerzy Żelichowski, wieloletni pracownik Ogrodnika, były wiceburmistrz Sochaczewa i radny powiatowy.

Jeszcze mocniej komentuje sprawę radny powiatowy Przemysław Gaik, dla którego decyzja starostwa podyktowana jest również polityczną chęcią poniżenia dyrektora Ogrodnika.

- Widać znaczną rozbieżność pomiędzy deklaracjami pani starosty, a tym, co faktycznie robi. Ta decyzja, jeżeli się urzeczywistni, oznacza realny przyrost kosztów administracji, poza tym dla samej szkoły jest skrajnie nieprzyjazna, ponieważ spowoduje przenikanie się przestrzeni urzędowej i szkolnej. Nie wyobrażam sobie interesantów urzędu krążących po korytarzach szkoły. Oznacza to zakłócanie zajęć i może mieć negatywny wpływ na komfort i bezpieczeństwo uczniów, poza tym wpłynie na ograniczenie możliwości rozwoju szkoły w przyszłości. Jest to dalece nierozważne działanie. Z drugiej strony nie mogę powiedzieć, żebym był zaskoczony, bo czego innego można się spodziewać po pani staroście, która osobiście wpada do dyrektora tej szkoły z alkomatem, ta pani od początku się kompromituje. W mojej ocenie chodzi tylko o to, by po raz kolejny poniżyć dyrektora szkoły. Z alkomatem się nie udało, to teraz pani starosta wymyśliła coś takiego. No cóż, tego typu postępowanie pokazuje typowo PiS-owską mentalność – mówi radny Gaik.

Nie ulega wątpliwości, że bez względu na faktyczne przyczyny decyzji o przejęciu części mienia szkoły przez starostwo, władze powinny jeszcze raz się nad nią zastanowić. Najważniejsze jest bowiem dobro placówki, jej uczniów, ich rodziców oraz rady pedagogicznej. Warunki lokalowe to jedne z istotniejszych gwarancji rozwoju, ich pogarszanie może oznaczać regres placówki. 

 

 figa 

 5
Oceń
(4 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (69)

medika_amedika_a
+1
a co to urzędnikom mało miejsca w ich dotychczasowej siedzibie ? ale bezczelność ! (2015-11-18 13:12)
zybizybi
0
Czy to w ramach realizacji programu Bliżej ludzi czy wypełnienia hasła Damy radę... zepsuć wszystko? Aktualna przewodnia siła narodu jedzie po bandzie, tak na krajowym jak i lokalnym gruncie. A co na to wierny elektorat? (2015-11-18 13:34)
Kamil78Kamil78
+1
A może by tak Starostwo pobudowało sobie siedzibę na polach czerwonkowskich??? Wszyscy byliby zadowoleni bo każdy z tej masy potrzebnych urzędników maiłby swój własny gabinet. Skoro władze miasta i powiatu to to samo towarzystwo wzajemnej adoracji to przecież nie byłoby problemu z dogadaniem się...

(2015-11-18 13:34)
lukzatlukzat
+1
Nie ma się co dziwić. Przykład idzie z góry. Prezydent łaskawca. Nowy nieskalany rząd. (2015-11-18 14:14)
adam11111adam11111
-1
A może Pani Figa i inni spytają kto przeniósł starostwo do ogrodnika i zniszczył internat. Może spytajcie kto zajmował pomieszczenie dla genialnego etatowego członka zarządu w poprzedniej kadencji. Może spytajcie ilu dyrektorów i kierowników było zatrudnionych w ogrodniku. Teraz Panie Jerzyk naprawia się to co zostało zepsute i Pan powinien o tym wiedzieć. Wali Pan w Miasto Powiat, które dawało Panu i Pana rodzinie utrzymanie ale teraz kiedy społeczeństwo powiedziało Panu nie to wali Pan w swoje byłe gniazdko. To Pan podobno podnosił rękę za powołaniem etatowego członka zarządu powiatu w poprzedniej kadencji to Pan był jedenastym, który aprobował niegospodarność poprzedniej władzy i te pseudozatrudnienia. Trochę pokory Panowie i Panie. I niech Pan mi nie zarzuca Panie Jerzyk że jestem jakimś poplecznikiem burmistrza starosty. Jestem mieszkańcem naszego pięknego miasta, który będzie krytykował również złe decyzje samorządów. (2015-11-18 17:01)
tadeusztadeusz
+2
Użytkowniku ''adam11111'' bez pana Żelichowskiemu obecna władza nie mogłaby wykonać większości inwestycji które wykonała z pieniędzy pozyskanych przez ekipę którą godnie reprezentuje p.Jerzy do dnia dzisiejszego... można wyliczyć tych zasług co niemiara... tak więc groteskowa próba ponownego odświeżania starych kotletów na których wypłynęła władza novoosiecka jest co najmniej groteskowa... minął długi rok po wyborach władz samorządowych... ten rok upłynął pod znakiem zapytania niewyjaśnionych likwidacji sprawnie działających wydziałów... wieloetatowych zatrudnień... podnoszenia wynagrodzeń dyrektorskich i naczelniczych... dziwnych remontów po remontach i dalszych remontach po następnych remontach... szastania naszymi pieniędzmi pod hasłem ''Razem dla Sochaczewa'' Każda sfera działalności obecnego samorządu urąga samorządności i jej idei... tak więc mamy wielkie prawdopodobieństwo iż niedługo kolejne wybory samorządowe na których ocenimy pracę obecnych notabli... będzie mi bardzo miło kiedy po raz kolejny grupka wspierających się z urzędu radnych PiS / SFS zapuka do moich drzwi próbując nakłonić mnie do oddania na nich głosu... oj czekam niecierpliwie hehehe intencje obecnej władzy są jednoznaczne do granic możliwości uprzykrzyć życie opozycji bez patrzenia na konsekwencje i koszty jakie to za sobą niesie...
(2015-11-18 19:33)
tadeusztadeusz
+1
''adam11111'' poprzednia władza czyli ekipa p.Korysia i p.Ciury wykazała się pozyskaniem pieniędzy na remont ul.Staszica... to jak ten remont wykonują novoosieccy to inna para kaloszy... ale te novoosieckie kalosze brzydko zaczęły pachnieć... Burmistrz osiecki podniósł podatki po to by ją wyremontować i do tej pory nie doczytałem się nigdzie gdzie jest ulokowana ta olbrzymia kwota pieniędzy w całości... ale czytam dalej... to poprzednia władza pozyskała pieniądze na remont placówki szkolnej z Unii i doprowadziła do jej pięknego obecnego wyglądu... obecna novoosiecka władza w Starostwie jak widzę wyciąga ręce po pomieszczenia które należą się dzieciom aby nie mogły się w ciszy i spokoju kształcić... nieładnie pani Starosto nieładnie... (2015-11-18 19:45)
doratadorata
+1
Prawdą jest że pomieszczenia w byłym internacie są i tak wynajmowane obcym ludziom za grosze, więc po co płacić za wynajem pomieszczeń dla geodezji kiedy można zagospodarować pomieszczenia w BUDYNKU STAROSTWA. Ponadto niże demograficzne spowodowały, że uczniów w szkole jest dużo mniej i szkoła nie ma już tak dużych potrzeb lokalowych. I w najbliższej przyszłości nie zapowiada się, żeby sytuacja się zmieniła........ nawet zbliżająca się kolejna reforma nie poprawi sytuacji, ponieważ wskaźniki demograficzne są spadkowe a czasy świetności OGRODNIK ma już za sobą.
A poprzednia władza już i tak szykowała się do takich samych zmian przygotowując podjazdy i wejścia dla interesantów więc w czym problem..... (2015-11-18 20:00)
jerzyk2205jerzyk2205
0
Dziękuję radnym powiatowym: Urszuli Pawlak i Przemysławowi Gaikowi, że podczas ostatniej sesji powiatowej poruszyli temat, którym żyje zbulwersowana społeczność Ogrodnika, gdy tymczasem Starostwo robi swoje przygotowania bez rozgłosu.

Rada Pedagogiczna wystosowała pismo do starosty z negatywną opinią na temat powiatowych zamierzeń, ale decydenci powiatowi najwyraźniej chcą ją zignorować. Wizyta wicestarosty na zwołanym specjalnie posiedzeniu Rady Pedagogicznej nie rozwiała obaw nauczycieli o przyszłość szkoły. Dyrekcja po wspomnianym incydencie z alkomatem jest zastraszona, nie może ignorować poleceń starostwa. Trudno się dziwić. Ale nauczyciele, świadomi dalszych konsekwencji dla przyszłości szkoły, gremialnie są przeciwni powiatowemu pomysłowi. Na początku listopada pojawiła się na faceboku strona "NIE-dla niszczenia Ogrodnika" - protest z prośbą o poparcie i udostępnianie. Jako były długoletni pracownik i sympatyk szkoły popieram w pełni tę obywatelską dezaprobatę, a absolwentów i sympatyków zasłużonego Ogrodnika jest w powiecie spore grono. Wierzę, że los ich szkoły nie jest im obojętny i wyrażą swoją dezaprobatę dla poczynań powiatu. To będzie akcja poparcia dla szkoły z okazji 60 rocznicy działalności szkoły. Powinna zrobić wrażenie zwłaszcza na wicestaroście, który kilkanaście lat temu sam organizował taki protest wśród pracowników, rodziców i sympatyków swojej szkoły w obronie jej przyszłości. Czyżby dzisiaj punkt widzenia zależał od punktu siedzenia?

https://www.facebook.com/NIE-dla-niszczenia-Ogrodnika-1477399819234719/
(2015-11-18 20:13)
adam11111adam11111
0
Tadziu czy to prawda że twój bliski był etatowym członkiem zarządu?
Czy to prawda że on właśnie afirmował pracę Domu Pomocy Społecznej?
Czy to prawda że ten sam Pan wpływał na zatrudnienia w Szpitalu przez co utrudniał jego pracę ?
Te same pytania do Jerzyka, który jako jedenasty głosował za etatowym członkiem zarządu za podobno ponad 11000zł miesięcznie?
Ponadto Panie Jerzyku jako tzw "profesjonalista" akceptował wielu wicedyrektorów w Ogrodniku i kilku kierowników i właśnie ich pensje kładły finanse? Nie zaprzeczy Pan tego ze wybrali Pana niestety na radnego powiatowego a w tej kadencji powiedzieli Panu mieszkańcy dość i wskazali drogę do ukochanego przez Pana Płońska.
Wielkie miał Pan "zasługi" zarówno dal miasta jak i powiatu a teraz z zazdrości pisze Pan te głupoty i namawia innych. Bez honoru i ambicji. Tadziu czy to prawda że szykowałeś się na wysokie stanowisko w mieście po wygraniu wyborów przez twojego bliskiego? Na koniec może mieszkańcy Płoska zainteresują się "osiągnięciami" Pana Jerzyka w Socho i w poprzednich kadencjach powiatu. Warto chociaż i tak mają swoje zdanie na Pana temat. A o ciurze i korysiu to lepiej nie pisać szkoda słów. Czekam na odpowiedź a mieszkańcom życzę obiektywnego spojrzenia.
(2015-11-18 21:30)
jerzyk2205jerzyk2205
+1
Nie gram w szachy z gołębiem. :)
(2015-11-18 21:45)
adam11111adam11111
0
Prawda w oczy kole Panie Jerzyk. Następnym razem będzie więcej pytań do Pana i Tadzia. Tylko odpowiedzcie. Pozdrowionka. (2015-11-18 21:53)
jerzyk2205jerzyk2205
0
Udzieliłem już odpowiedzi Panie adam11111. Niewielkim wysiłkiem, podobnie jak postawieniem plusa, można ją sobie rozszerzyć. Innej proszę się nie spodziewać. (2015-11-18 22:10)
adam11111adam11111
0
Tadziu i Jerzyku nie odpowiedzieliście na żadne pytanie. Dlaczego? (2015-11-19 08:07)
wbienkowbienko
+2
@adam11111
Pewnie dlatego, że jak mawiał pisarz Sofronow "... mądremu wystarczą dwa słowa, a głupiemu to i referatu mało ..." :) (2015-11-19 08:21)
adam11111adam11111
0
Widzę, że kolejny przyjaciel poprzedniej kadencji powiatu się odezwał. (2015-11-19 08:33)
plastekplastek
+1
adam11111;Takie same pytania możesz zadać sobie pod kątem popieranej przez ciebie obecnej władzy:wymiana na swoich lepiej opłacanych,szukanie do bólu dyr.DPS Młodzieszyn odpowiedniego dla obecnej ekipy,popis z parkingiem przy szpitalu i odszkodowanie,utrzymanie b.drogiego P.dyr.szpitala,nowe stanowisko dyr.Centr.Kultury powielające już zajmowane przez P.Pędziejewską,nie wspominając o wykonaniu ostatnich inwestycji i ich nadzorze.W ten sposób można wszystkich szkalować,pytanie tylko co to da poza czczą pisaniną bez efektów dla mieszkańców. (2015-11-19 08:50)
adam11111adam11111
-2
Od szpitala to to z daleka. Gdybyś miał o nim wiedze to nie pisałbyś głupot, Tak wybitni specjaliści jacy pracują bądź przyjmują aktualnie to nie powstydzi się żaden dobrze pracujący szpital w Warszawie. Jak trudne i skomplikowane operacje są tutaj przeprowadzane. Panie plastyk dobremu specjaliście i Dyrektorowi należy się odpowiednia zapłata. To obecny Pan Dyrektor zatrudnił wybitnych specjalistów w naszym szpitalu, którzy ratują życie i dbają o nasze zdrowie.
Proszę przemyśleć te moje uwagi. Pozdrawiam. (2015-11-19 09:05)
plastekplastek
0
Nie ten rząd wielkości,proszę wybaczyć moją ignorancję tacy świetni fachowcy nie pracują w powiatowych szpitalach typu Sochaczew.Dobry populizm ale nie na ten grunt.Również pozdrawiam i więcej obiektywizmu zalecam nawet przy obronie kolegów. (2015-11-19 09:19)
adam11111adam11111
-2

Moją dyskusję z Panem kończę mimo spokojnego tonu Pana wypowiedzi. Dyskusja z taką osoba to przyjemność. Zapewniam pana, że dyrektor ani lekarze nie są moimi kolegami. JESTEM WDZIĘCZNYM PACJENTEM. Zachęcam Pana do sprawdzenia moich informacji o wybitnych specjalistach w naszym szpitalu. Pozdrawiam. (2015-11-19 09:41)
Obywatel85Obywatel85
+3
Jak czytam te wypowiedzi użytkownika adama aż same do głowy przychodzą skojarzenia z bajeczkami pana Osieckiego ;)

ps: Specjaliści..............trzeciej kategorii i to w większości,ale przynajmniej pasują do reszty specjalistów z urzędu. (2015-11-19 10:47)
MelonMelon
+2
Słowem Damy Radę, Wszystko Zepsuć. A to dopiero początek ich wyczynów, proszę przygotować się na więcej.

(2015-11-19 12:27)
zybizybi
0
Komentarz usunięty ze względu na naruszenie regulaminu. (2015-11-19 13:10)
zybizybi
0
adam11111 - może tak więcej na temat a mniej personalnych ataków i przerzucania się grzecznościami. Sięganie do przeszłości ogrodnika też nie ma sensu w momencie gdy praktycznie ważą się losy jego przyszłości. Odbieranie szkole pomieszczeń, to odbieranie jej perspektyw rozwoju i ograniczanie konkurencyjności, a demografia - dorioto - to nie jedyny czynnik, który decyduje o ilości uczniów w szkole średniej. Poza tym, w tej chwili jest niż wśród tej grupy wiekowej, ale podstawówki są przepełnione i za chwilę ta masa powędruje dalej. A w świetle planów likwidacji gimnazjów oraz prorodzinnej polityki nowego rządu takie poczynania naszych włodarzy wydają się, stać w sprzeczności z programem centrali (2015-11-19 13:14)
adam11111adam11111
0
Facet a może spytaj wielkiego dyrektora jak zrobił nabór do pierwszych klas, dlaczego w technikum jest bodajże 12 dzieci. Po co sale jak ta wspaniała rada pedagogiczna wraz z wielkim nie potrafiła zachęcić dzieci do Ogrodnika. Dlaczego nabór w bieżącym roku potrafiły zrobić i Chopin i Iwaszkiewicz i Osiemdziesiątka a tylko biedny świetnie zarządzany Ogrodnik nie potrafił. Jeśli dalej będzie ten dyrektor i część rady pedagogicznej to może być ogromna ilość dzieci to i tak Ogrodnik będzie pusty. Może popytajcie jak to robił poprzedni dyrektor, kiedy dzieci było multum a w sporcie Ogrodnik był pierwszy w powiecie. Era nieudaczników powinna się zakończyć...... (2015-11-19 13:42)
zybizybi
+2
To zdaje się była pierwsza rekrutacja w wykonaniu nowego dyrektora, prawda? Uważasz (facet), że jedno niepowodzenie jest wystarczającym argumentem, żeby odbierać tej szkole przestrzeń i szanse na przyszłość?
A skoro era nieudaczników powinna się skończyć, to ja widzę w tym mieście kilka większych przykładów ignorancji w zarządzaniu publicznymi finansami. (2015-11-19 15:19)
plastekplastek
+3
I wyszło szydło z worka,teraz już wiemy kto jest problemem Pan dyrektor z innego poparcia politycznego.Jak zwykle trzeba wsadzić swojego.Czystki ciąg dalszy. (2015-11-19 16:15)
kachna59kachna59
+3
I o to właśnie chodź ! Plastek masz 100% rację Pani starosta ma alergie na pana dyrektora i pewno już "rozpisała cichy" konkurs na jego następcę ! Z naborem z powodów demograficznych problem był w każdej szkole. Jedna z sochaczewskich szkół ma wielkie szczęście, że mocno jej sprzyjają członkowie zarządu powiatu. Ogrodnik, który jest dla niej konkurencją NIESTETY NIE ! (2015-11-19 16:52)
jerzyk2205jerzyk2205
+6
Niestety to kolejny przykład jak mogą postępować decydenci bez dostatecznej znajomości administracji publicznej i doświadczenia w rozwiązywaniu problemów samorządowych.

Ten pomysł jest równie szkodliwy, co wcześniejsze podcinające szkole skrzydła. Zlikwidowanie gospodarstwa szkolnego pozbawiło szkołę zaplecza dydaktycznego. Do dzisiaj starostwo nie pomogło szkole zagospodarować pustostanów. Zamiast wciskać się do szkoły z biurami, lepiej zaadaptować niektóre z nich pod przyszłe biura. Porzedni Zarząd snuł takie plany. Ale teraz ruszyła sprzedaż mienia powiatowego. Pewnie łatwiej je sprzedać?
Dobrze, że dzięki poprzedniemu zarządowi szkoła jest już po liftingu i termomdernizacji. Przynajmniej wygląda przyzwoicie.

Szkoła jako jedna z nielicznych w kraju miała perspektywiczny kierunek - hodowlę koni. Jakiś czas temu znaleźli się wizjonerzy wśród radnych, którzy nie widzieli dla tego kierunku przyszłości. Nie chcieli pomóc szkole zainwestować w kilka zwierząt i przystosowanie niezbędnych obiektów. Zlikwidowali niezbędną część internatu, kuchnię i stołówkę, a w efekcie małego naboru również hodowlę koni. Dzisiaj szkoły w których funkcjonuje ten kierunek cieszą się dużym zainteresowaniem młodzieży, a agroturystyka i konie to coraz większa atrakcja i miejsca pracy dla absolwentów.

Postawa Rady Pedagogicznej Ogrodnika świadczy, że nauczyciele nie godzą się na taką politykę oświatową, że środowisko ma ambicje rozwojowe. Szkoła ma sprawdzonych partnerów zagranicznych, ale po dwudziestu kilku latach współpracy i wymiany młodzieżowej nie ma na nią grosza. Placówka nie ze swojej winy ma problemy finansowe. Brakuje jej środków na podstawowe potrzeby. Czy to nie przyczynia się do spadku prestiżu szkoły i mniejszego naboru?

Co do dyrektora, to jest absolwentem tej szkoły i pamiętam go jako ucznia. Zna więc placówkę od dawna. Nie obawiam się o jego więź emocjonalną ze szkołą i troskę o jej rozwój.

Na jesieni minęła 60 rocznica istnienia szkoły. Przeszła prawie bez echa, jeśli nie liczyć cennego pomysłu uczniów, którzy dla upamiętnienia tej okazji w obecności starostów posadzili na terenie przed budynkiem szkoły symboliczny dąb "Feliks" w konotacji z patronami szkoły.
Czy zabór części budynku jest prezentem rocznicowym? (2015-11-19 19:30)
mopsekomopseko
+1
adam11111

Ale o kogo chodzi, bo się pogubiłem. (2015-11-19 20:25)
użytkownik22316użytkownik22316
-2
Darmozjady drapią się między sobą a my musimy na to tyrać. Może ta Hydra zje w końcu własny ogon. (2015-11-19 20:46)
kacperskyykacperskyy
+2
jerzyk piszesz ze starostwo robi przygotowania "po cichaczu", powiem wiecej, do tego nie do końca zdradza swoje chytre plany, gdyz - jak sie nieoficjalnie dowiedziałem (popularne slowo w tym artykule :) ), że chcą rowniez zrobic biura na pierwszym pietrze - co bulwersuje jeszcze bardziej, gdyz aktualnie na tym pietrze znajdują się sale lekcyjne! (2015-11-20 08:14)
plastekplastek
+2
Może niech zagospodarują budynek który ma zwolnić Sąd po wybudowaniu nowej siedziby na polach czerwonkowskich notabene niegdyś Ogrodnika. (2015-11-20 11:16)
RotorRotor
+2
Wszystko wskazuje na to że po cichu chce się zwyczajnie tę szkołę zlikwidować, a to są pierwsze kroki ku temu. Ludzie nie widzicie tego to jest tak oczywiste i proste że aż boli. Słowem "Jarosław Polskę Zbaw", poco młodzież ma się uczyć, wystarczy że się pomodli.
(2015-11-20 12:10)
adam11111adam11111
-2
Panie Jerzyk jaki nauczyciel taki dyrektor. Niech Pan się nie chwali, że tak "wybitnego" dyrektora Pan wychował. Jeszcze raz powtarzam tragedia szkoły zaczęła się w poprzedniej kadencji Powiatu kiedy Pan był jedenastym i akceptował Pan te wszystkie zatrudnienia w Ogrodniku jak i w powiecie przede wszystkim etatowego członka zarządu. Kiedy pan w końcu przestanie mieszać w naszym mieście i powiecie. Skończ Waść wstydu oszczędź. (2015-11-20 12:54)
PedrosPedros
+2
Nikomu nie potrzebne darmozjady potrzebują pomieszczenia aby pozorować w nich nikomu nie potrzebne działania....
Niestety smutna prawda jest taka, że do polityki garną się nieudaczniki, którzy nie poradzili by są w prawdziwym biznesie czy w komercyjnej firmie. I mamy taką jakość zarządzania. Im niżej to schodzi tym jest gorzej.
I na takim poziomie powiatowym już darmozjady nie biją się o stołki w PGNIG czy ORLEN tylko o stołki w salach lekcyjnych. Za ojczyznę! (2015-11-20 13:13)
plastekplastek
+3
adam11111 to zaczyna być żałosne ,więcej merytoryki mniej populizmu lub nie pisać bzdur. (2015-11-20 13:39)
wbienkowbienko
0
@plastek, nie wymagaj :).
@adam11111 od momentu zarejestrowania się na tym forum ma jeden cel - personalne ataki na @jerzyka2205 i na wszystkich, którzy mają inne zdanie. Z braku argumentów posługuje się tylko słownym błotoobrzucaniem i racją "mojszą". (2015-11-20 15:37)
plastekplastek
+1
Przypomina to retorykę znanego nam forumowicza. (2015-11-20 15:47)
dragon36dragon36
0
darmozjady tam gdzie siedzą to za dużo ich a nie jeszcze szkoły się zachciewa,a poszły do łopaty . (2015-11-20 15:51)
wbienkowbienko
+1
@plastek
Takie samo skojarzenie miałem :) (2015-11-20 16:28)
RotorRotor
+1
Tej władzy szkoły są zawadą i nie po drodze jest z nimi wyraźnie.
(2015-11-20 16:44)
plastekplastek
+1
Reasumując szkoły zbędne są w tym kraju,ponieważ większość młodych obywateli (w tym nie pełnoletni)deklaruje chęć wyjechania z Polski.W obecnej sytuacji politycznej raczej utwierdzą się w tym postanowieniu.Zostaną tylko donosiciele,służby i agendy tzw.bezpieczeństwa oraz tzw.wierni kościołowi. (2015-11-20 16:59)
Obywatel85Obywatel85
+2
Spokojnie jeszcze będą wracać gdy ciapate dziadostwo zacznie bardziej ,,wybuchowo,, eksponować swoją obecność :) (2015-11-20 23:08)
AniaAnulaAniaAnula
0
a może komendę powiatową policji przeniesiemy do ogrodnika? Od razu bezpieczeństwo uczniów by się poprawiło ;-) dlaczego tylko starostwo?

Nie- dla niszczenia OGRODNIKA ! (2015-11-22 08:45)
RotorRotor
0
Mówię wam ta szkoła jest do zamknięcia, ta władza zrobi wszystko by tego dokonać.
(2015-11-22 12:32)
tadeusztadeusz
0
użytkownik ''Adam 11111'' prywatnymi wycieczkami i personalną nienawiścią jak mniemam spowodowaną strachem o swoją pozycję starał się zmienić temat dyskusji... wracając jednak do tematu urzędników starostwa którzy pragną zabrać dzieciakom i ich nauczycielom przestrzeń... swobodę... komfort... na rzecz własnej przestrzeni uważam za wyrafinowane i podłe działanie... Urzędnik drodzy novoosieccy notable jest po to aby służyć mieszkańcom... wam zaś wydaje się że mieszkańcy mają wam służyć... Bardzo brzydko (2015-11-22 14:18)
adam11111adam11111
0
Tadziu to etatowy członek zarządu powiatu poprzedniej kadencji zabierał Ogrodnikowi ok. 150 000zl rocznie. Zaprzeczysz? Chyba nie. Bo dobrze wiesz kro to robił. A może to twój bliski? A teraz gadasz takie głupoty i mieszasz ludziom. Chore. (2015-11-22 19:08)
tadeusztadeusz
0
Pochlebiasz mi ''adam11111'' jednak całkowicie się mylisz w swoich domysłach... widzę że wypełnia cię charakterystyczny dla nowoosieckich urzędników strach przed osobą Przemka Gaika... Słusznie... wasze złe decyzje niszczą nie tylko ideę samorządu ale również zaczynacie niszczyć przyszłość i możliwość edukacji naszych dzieci opartą na fundamencie wielu pokoleń które wyszły z Ogrodnika... (2015-11-22 21:47)
RotorRotor
+1
Kolejna już powiatowa placówka planowana do likwidacji. Władza zaczęła podgryzać fundamenty szkoły, czyli zasoby lokalowe, pewnie zaraz zaczną się czystki wśród kadry. Widać już prawdziwy zamiar tej nieudolnej władzy.

(2015-11-23 11:28)
JazlowiakJazlowiak
+1
Ktos może pamięta kto i kiedy wynajął mieszkania w bursie (podobno bardzo tanio) co powoduje, że cała szkoła świątek i piątek jest ogrzewana? (2015-11-23 13:09)
TaraTara
-2
Pokoje w szkole są wynajmowane właśnie na I piętrze i to o te pomieszczenia głownie chodzi............. i nikomu nie przeszkadza, że obcy ludzie kręcą się po szkole pośród sal lekcyjnych. Jedna nawet jest przez ścianę z "takim pokojem gościnnym" - a tak swoja drogą to ciekawe jak by tam w czasie lekcji ludzie zaczęli sex uprawiać .............

Zapraszam do dyskusji..............
Tara (2015-11-23 13:56)
plastekplastek
+1
Mam pytanie jak można nie ogrzewać części budynku,gdy jego reszta jest użytkowana ,szczególnie w przypadku internatu ogrodnika.Co taki zabieg miał by dać,jakie korzyści z niedogrzewania części obiektu stanowiącego całość.Swoją drogą skutecznie rozmydliliście temat postu. (2015-11-23 14:11)
GrabiecGrabiec
0
Tara konkretnie, kto wynajmuje te pomieszczenia? (2015-11-23 15:39)
JORDKASJORDKAS
0
Gratulacje dla Starostwa!
Ten cały zgiełk, świadczy tylko o tym, jak celne posunięcie planuje nowa władza. Bo tak już jest, że czym bardziej racjonalne działania, tym jazgot większy !
A teraz trochę faktów:
1. Internat już dawno został zlikwidowany,
2. Starostowie poprosili dyrektora szkoły o przedstawienie kilku wariantów propozycji odnośnie możliwości przeniesienia zajęć do głównego budynku szkoły, biorąc pod uwagę ilość pustych sal lekcyjnych ( czyli ilości sal i godzin w jakich w tych salach nie ma prowadzonych zajęć. A tych wolnych sal jest mnóstwo ! ) oraz zapewnienie bezpieczeństwa uczniom i brak zaburzenia procesu dydaktycznego.
Niestety, dyrektor nie zrobił nic, tylko na drugi dzień zwołał radę pedagogiczną aby schować się za jej plecami ( sam nie podpisał tej opinii rady ). W normalnej sytuacji dziwnym wydawałoby się to, że rada tak ostro i nieprzychylnie wypowiedziała się o planach starostwa nie odnosząc się do żadnych konkretów ( np. ile sal ma być przeniesionych do głównego budynku, jak ma wyglądać nowy plan lekcji, itd. ). Ale w tym przypadku przecież żadnych konkretów jeszcze nie było, więc należy sadzić że nie o dobro szkoły tak naprawdę chodziło.
3. Intencją starostwa jest, aby ograniczyć koszty funkcjonowania samorządu powiatowego jak też usprawnienia obsługi mieszkańców, poprzez przeniesienie wydziału geodezji z ulicy Ziemowita, gdzie nie ma parkingu a pomieszczenia dotychczas zajmowane wymagają znacznych nakładów na remonty, co jest wynikiem zaniedbań poprzedniej władzy. Usprawnienie obsługi mieszkańców to również danie możliwości aby wydział geodezji był w pobliżu wydziału architektury, gdyż bardzo często zdarza się tak, że załatwienie jakiejś sprawy w wydziale architektury wiąże się z koniecznością wizyty również w wydziale geodezji.
4. Inne oszczędności, to po przeniesieniu geodezji likwidacja jednego okienka kasowego, bo w tej chwili są dwa ( na Ziemowita i Piłsudskiego ), oraz zlikwidowanie konieczności ogrzewania w weekendy całego kompleksu budynków. Dziś z racji mieszkających tam osób, mogących bez ograniczeń poruszać się po terenie szkoły ( i dodatkowo mogących przyjmować gości ) i płacących śmiesznie niskie opłaty niepokrywające kosztów, trzeba ogrzewać całość ( a tak na marginesie, to ciekawe jak na te mieszkania w kontekście szeroko rozumianego bezpieczeństwa uczniów zapatrują się dziś odpowiednie służby ? )
5. Korzyści dla uczniów, to przede wszystkim brak konieczności przechodzenia na zajęcia z jednego do drugiego budynku i nowe, wyremontowane sale lekcyjne.
A teraz prośba do tych wszystkich, którzy tu i na fb. sieją ferment. Wasze działania spowodują, że w kolejnych latach nabór do tej szkoły będzie jeszcze mniejszy, bo rodzice i potencjalni uczniowie z tego całego zamieszania zapamiętają tylko to, że „ źle coś złego dzieje się w tej szkole i lepiej omijać ją z daleka”.

I jeszcze pytanie do pana Jerzego Żelichowskiego „głównego obrońcy” majątku szkoły. Czy mógłby Pan przybliżyć mieszkańcom w jakich okolicznościach i za jaką cenę nabył Pan na własność mieszkanie, które chyba też kiedyś stanowiło mienie szkoły ?
(2015-11-23 22:48)
jerzyk2205jerzyk2205
0
@jazłowiak

Panie Pawle, proszę o solidarność ze szkołą, której patronują wrześniowi bohaterowie. Chyba daje się Pan wkręcać, nie mając rozeznania.
Wynajem pokoi to stara sprawa, zaczął się wkrótce po likwidacji internatu, kiedy starostwo postanowiło pomóc szpitalowi i policji w zatrudnieniu młodych lekarzy i policjantów. Rotacyjnie, ale chyba jeszcze mieszkają. Kwaterowano tam też pracowników, którzy realizowali inwestycję termomodernizacyjną. Szkoła w tych przypadkach nie miała i nie ma nic do powiedzenia.

Ogrzewanie świątek i piątek? Te pomieszczenia nie mają nic wspólnego z ogrzewaniem całej szkoły. W obiektach ZSR CKU są dwa kotły c.o. Jeden przy sali gimnastycznej ogrzewa główny budynek szkoły, a drugi w piwnicy byłego internatu ogrzewa sale lekcyjne i pozostałe pomieszczenia drugiego budynku, w tym również wszystkie pomieszczenia starostwa. Starostwo nie ma własnych mediów, korzysta ze szkolnych.

Ta powiatowa zaborczość wobec mienia Ogrodnika została zahamowana przez poprzednie cztery lata. Szkoła zaczęła nabierać estetycznego wyglądu. Teraz nowi decydenci szukają oszczędności, tylko nie u siebie. Chcą przenieść geodezję, która funkcjonuje we własnych obiektach, do pomieszczeń szkolnych? Racjonalne?
Zapewne nie wie Pan, że sala konferencyjna starostwa, zanim dojrzała do tej funkcji, pełniła często funkcję świetlicy szkolnej. Modernizowano obiekt szkolny, który ze stołówki adaptowano częściowo pod wydział komunikacji, a resztę pod świetlicę. Dzisiaj sporadycznie korzysta z niej młodzież mimo, że jak pamiętam z wglądu w dokumenty w UM, do 2010 roku formalnie były to pomieszczenia szkolne. Podobnie było z likwidowaną kuchnią internatu. Część zaadaptowano pod pracownię do zajęć z żywienia, a część pod biura Zespołu Administracyjnego Szkół, co nie zmieniało przeznaczenia obiektu (istotne z punktu widzenia przepisów budowlanych). (2015-11-23 23:01)
TantalTantal
0
Zastanawiałem się właśnie Panie Jerzy, kto zwróci uwagę na to, że ten budynek jest nadal internatem szkoły, bo przecież do tej pory nikt nie wykonał projektu i nie dokonał zmiany sposobu jego użytkowania, co jest niezmiernie ważne właśnie z punktu widzenia przepisów budowlanych tj. kategorii tego obiektu.
Jest to jeden z najlepiej ocieplonych budynków właśnie z tego powodu, że jest to internat szkoły, czyli obiekt przeznaczony na stałe przebywanie ludzi. Pani architekt z Gdańska, autorka projektu ocieplenia zastosowała styropian grubości 15 cm z λ = 0,04 przez co uzyskała całkowity współczynnik przenikalności ściany zewnętrznej Uc = 0,23 (patrz projekt na sochaczew-powiat.bip). Termomodernizacja wykonywana była w 2013 r., obowiązywały, zatem wymagania WT2008, czyli całkowita przenikalność ściany zewnętrznej Uc (2015-11-24 01:30)
TantalTantal
0
cd.
czyli całkowita przenikalność ściany zewnętrznej Uc (2015-11-24 01:35)
TantalTantal
0
(przepraszam, ale mam problem ze znakiem mniejsze równe, nie wiem dlaczego obcina tekst po tym znaku)

czyli całkowita przenikalność ściany zewnętrznej Uc mniejsze równe 0,3. Wykonawca zastosował nieco lepszy styropian z λ = 0,038 przez co uzyskano przenikalność całkowitą ściany zewnętrznej Uc=0,22. Wymagania WT2014 określają całkowitą przenikalność ściany zewnętrznej na Uc mniejsze równe 0,25. Zostały spełnione, zatem już nowe przepisy, chociaż w chwili wykonywania termomodernizacji jeszcze nie obowiązywały. Ten budynek jest jak „termos”, raz dostarczone ciepło jest długo w nim utrzymywane i tylko niewielkie dogrzewanie pozwala utrzymać w nim komfortową temperaturę dla przebywających w nim ludzi. Nie dajmy się zwariować, że trzeba go ciągle mocno ogrzewać. I teraz już wiemy, dlaczego niektórzy mają na niego tak wielką ochotę i chcą powolutku pozbawić szkołę kolejnego obiektu!!! (2015-11-24 01:41)
RotorRotor
0
Teraz już ewidentnie widać zamiary zmierzające do zwinięcia tej szkoły, tylko co w takim razie zamierzają zrobić z kadrą. Czy potraktują ich jak pracowników wcześniej likwidowanych placówek ?
(2015-11-24 11:11)
jerzyk2205jerzyk2205
0
Starostwo chce przenieść powiatową geodezję do budynku szkoły, bo zdaniem starosty p. Gonty, "pomieszczenia zajmowane obecnie przez wydział wymagają dużych nakładów i remontów". Czy zamiast je remontować, lepiej sprzedać?

Podczas sesji powiatowej p. Gonta powiedziała: "Jestem bardzo zaskoczona postawą rady pedagogicznej, ponieważ wysyła do nas jedynie słowa krytyki, pouczania, jakie to jest niebezpieczne, jakie zagrożenie, nie mając pojęcia o co chodzi".
Nauczyciele doskonale wiedzą o co chodzi. Pracują w szkole zawodowej, w której oprócz sal do zajęć teoretycznych potrzebne są pomieszczenia do zajęć praktycznych, dobrze wyposażone w pomoce dydaktyczne. To nie szkoła podstawowa, gdzie ilość sal można ograniczyć i oszczędzać na czym się da.

Nie dziwi brak zaufania do pomysłów powiatowych, skoro świetlica szkolna jest już coraz bardziej, a może już tylko, salą konferencyjną starostwa. :( (2015-11-25 20:55)
adam11111adam11111
0
Skończ Waść - wstydu oszczędź. Co Pan powie na obniżki cen ciepła. Panu przez tyle lat to się nie udało. A teraz Pan milczy. Chyba taniej u nas jak w Płońsku. Przyjemnych dojazdów do Płońska zimą. Pozdrowionka i dobrego samopoczucia. (2015-11-25 21:05)
jerzyk2205jerzyk2205
0
Powtarzam, co napisałem wcześniej, nie gram w szachy z gołębiem. Google to trafnie klaruje. (2015-11-25 21:38)
jerzyk2205jerzyk2205
0
Ostatnio znajomy przyznał, że google pomógł mu rozszyfrować rolę gołębia szachisty. :)

Projekt termomodernizacji budynków ZSR CKU był realizowany z programu NFOŚiGW. Trwałość projektu wynosi 5 lat. Czy starostwo chcąc zmienić przeznaczenie obiektu szkolnego pod biura geodezji rozważało ryzyko utraty dotacji? Czy stać powiat na takie oszczędności? (2015-11-29 22:07)
RotorRotor
0
Przecież to Pisiolone - Melepety, co im tam publiczne pieniądze, jak będą musieli zwrócić to zwrócą, zwolnią z pracy kilkudziesięciu nauczycieli i kaska się znajdzie. Przecież nie ze swoich zwrócą ?
(2015-11-30 09:48)
BotoksBotoks
0
Widocznie mają na to przyzwolenia swoich społecznych mentorów i cichych popleczników ?


(2015-11-30 16:44)
Reage77Reage77
0
Taki pytanie, bo w końcu nie wiem, internat zlikwidował obecny zarząd powiatu czy poprzedni wynajmując pomieszczenia jakimś lokatorom?
W całości mieszkali uczniowie czy nie?
Czy to o czym mówił w radio Pan Tadeusz Głuchowski to prawda czy nie? (2015-12-01 10:36)
RotorRotor
-1
Utrzymanie Powiatów kosztuje budżet państwa ponad 40 miliardów zł. Już są przymiarki nowej władzy do likwidacji tego szczebla samorządu, gdyż starczy na obietnice wyborcze. I stąd pewnie ten pośpiech i niefrasobliwość władzy pisu. W myśl zasady, po nas to chociażby potop. Jakie to małe i krótkowzroczne. Placówka z tak wieloletnią tradycją ma być wygaszona i zlikwidowana. Kadra pewnie jeszcze nie zdaje sobie z tego sprawy, że właśnie ich sprawa staje się przesądzona.


(2015-12-01 11:16)
Reage77Reage77
0
Ludzie mieli dość baksterów typu Tusk, Kopacz, Bury i pokazali im środkowy palec.
Proste. Pogonili cwaniaków i złodziei dając jednocześnie mandat PiSowi.
Czemu nikt nie mówi jak jest?
Mnie osobiście dziwi, że tak niewiele osób dało sobie szansę Pawłowi Kukizowi.
Czy mamy już tak ograniczone społeczeństwo?
(2015-12-01 11:33)
RotorRotor
0
I jak obiecali tak robią, słowem jakie będzie młodzieży chowanie taka RZeczPOSPOLITA ? jeszcze bardzie pospolita.


(2015-12-01 13:41)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy