Nie miał prawa jazdy, a w bagażniku trzymał maczetę

Zdjęcia i foto: Nie miał prawa jazdy, a w bagażniku trzymał maczetę Kradzieże, oszustwa, korupcja sochaczew

19-letni mieszkaniec Żyrardowa nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami i poruszał się autem, które nie miało aktualnych badań technicznych. Grozi mu do 5 lat.

Policjanci z sochaczewskiej drogówki chcąc zatrzymać do kontroli drogowej młodego mieszkańca Żyrardowa, zupełnie nie spodziewali się, że z chwilę będą zmuszeni ruszyć za nim w pościg. 19-latek nie miał najmniejszego zamiaru się zatrzymać i znacznie przyśpieszył, nie reagując na wyraźne sygnały policjantów. Po krótkim pościgu funkcjonariuszom udało się zatrzymać samochód. 

Kierowca nie posiadał prawa jazdy, a pojazd którym się poruszał nie miał aktualnych badań technicznych. W bagażniku zaś policjanci znaleźli maczetę. 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, kierowca, który świadomie zmusi policjantów do pościgu i nie zatrzyma się mimo stosowania przez nich sygnałów dźwiękowych i świetlnych, popełnia przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności. 

19-latek został ukarany mandatem za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień. Teraz jeszcze odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej.


(źródło KPP Sochaczew)

M.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy