Nie przestrzegali zasad kwarantanny, teraz zapłacą wysokie kary

/ 2 komentarzy
Zdjęcia i foto: Nie przestrzegali zasad kwarantanny, teraz zapłacą wysokie kary Kradzieże, oszustwa, korupcja sochaczew

Na terenie powiatu sochaczewskiego doszło do kolejnych przypadków złamania obowiązkowej kwarantanny. Objęte nią były osoby, które wróciły do kraju z zagranicy, a po zmianie przepisów również zamieszkujący wspólnie członkowie ich rodzin. Wobec nich toczy się postępowanie w sprawie o wykroczenie. Na osoby, które nie zastosowały się do obowiązkowej kwarantanny nałożono kary administracyjne.


W ubiegłym tygodniu policjanci pojechali na kontrolę do 23 - letniego mężczyzny, który przyjechał do Sochaczewa z Niemiec. Mundurowi dwukrotnie podejmowali próby sprawdzenia, ale mężczyzny nie było. Trzecia próba okazała się udana, sochaczewianin wracał właśnie do domu. W lekceważący sposób wyjaśnił policjantom, że nie ma zamiaru przestrzegać zasad kwarantanny. Funkcjonariusze poinformowali go o konsekwencjach prawnych. Następnie przesłano materiały do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, który nałożył na mężczyznę karę administracyjną.


Kolejny przypadek dotyczy kobiety, która odbywa kwarantannę z powodu powrotu z zagranicy członka rodziny, który z nią mieszka. Mieszkanka Sochaczewa wczoraj złamała kwarantannę wychodząc na zakupy. Gdy policjanci przyjechali do jej domu i zadzwonili z prośbą, by podeszła do okna, kobieta najpierw twierdziła, że jest w toalecie i nie może wykonać polecenia mundurowych. Po chwili przyznała się, że nie ma jej w domu, ponieważ wyszła do sklepu. W jej sprawie również toczy się postępowanie, a sanepid nałożył na nią karę administracyjną.


Przypominamy, że każda osoba objęta obowiązkową kwarantanną nie może opuszczać miejsca jej odbywania.
KPP Sochaczew 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (2)

robroyrobroy
+2
łapanki jak za Niemca w wojne,ale kiedy okaże się po kwarantannie że nie ma wirusa-anulują grzywnę 30.000 zł? normalnie zrobić test na chorobę,ale nie-bo jest bezobjawowy,ukryty,nierozwinęty.Żony chłopaków z TIR ,utrzymujących w kraju ten krwiobieg ,dowożąc zywność i inne niezbędne do życia artykuły mają przechlapane (2020-04-21 13:21)
linulinu
+2
Policja chwycił sie kolejnej linki sukcesów... Wczesniej była marihuana w ilosciach 1 fifka i 5 lat wyroku, masa sukcesu. Teraz skuteczność a`la wirus... Dawać mandaty bo na 500 nie starczy... żal.pl Nastały natomiast złote czasy dla złodzieji innej masci cwaniaków, bo kto ich teraz skontroluje, jak Błaszczaki muszą z wirusami walczyć ?

(2020-04-22 07:29)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy