Nie tylko Ekstraklasa

/ 6 zdjęć
Zdjęcia i foto: Nie tylko Ekstraklasa Tenis stołowy sochaczew
+1

Kilka lat temu cykl Grand Prix Sochaczewa cieszył się wielkim powodzeniem. Frekwencja na każdym turnieju była bardzo wysoka i maksymalnie wyniosła 77 osób. Niestety cykl składający się z turniejów klasyfikacyjnych i Wielkiego Finału został z niejasnych przyczyn zawieszony. Organizowane były jednostkowe turnieje cieszące się umiarkowanym zainteresowanym.

Postanowiono reaktywować imprezę, która niegdyś ściągała do Sochaczewa wielu bardzo dobrych zawodników i zawodniczek. W sezonie 2019/2020 zostanie rozegranych dziewięć turniejów klasyfikacyjnych (jeden w miesiącu). W czerwcu odbędzie się Wielki Finał oraz turniej pocieszenia.

W niedzielę odbył się pierwszy turniej cyklu. Jak na początek nie było źle. Przy stołach stanęło osiemnastu zawodników i dwie zawodniczki. Rywalizacja była bardzo zacięta i stała na dobrym poziomie. Turniej Open wygrał faworyt – Mateusz Selerski. II turniej klasyfikacyjny odbędzie się 26 października. Już dzisiaj organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do wzięcia udziału w tych zawodach.

17.Andrzej Lenart (Sochaczew) 1

Smutna informacja dotarła z WKS Sochaczew. Niestety drużyna przestała istnieć, a jej zawodnicy zasilili już składy innych klubów. W ich barwach startują w licznych turniejach. Dwóch z nich wzięło udział w Mistrzostwach Polski Amatorów, które odbyły się w Poczesnej koło Częstochowy. Z brązowym medalem z zawodów wyjechał Maciej Jar (obecnie Wkra Sochocin). Adam Ertman (obecnie Transluk Łomna) w eliminacjach wygrał dwa pojedynki, a trzy przegrał i na tej fazie zakończył udział w turnieju. Lekkim pocieszeniem dla niego może być zwycięstwo z Michałem Muszyńskim (Burza Rogi – III Liga). Zawodnikiem, który zdobył piąte miejsce w mistrzostwach.

Maciej Jar i Adam Ertman wystartowali również w turnieju z cyklu Grand Prix Mszczonowa. W kategorii Open. Maciej był pierwszy natomiast Adam wywalczył ósme miejsce.