Nie tylko Ekstraklasa

/ 6 zdjęć
Zdjęcia i foto: Nie tylko Ekstraklasa Tenis stołowy sochaczew
+1

Kilka lat temu cykl Grand Prix Sochaczewa cieszył się wielkim powodzeniem. Frekwencja na każdym turnieju była bardzo wysoka i maksymalnie wyniosła 77 osób. Niestety cykl składający się z turniejów klasyfikacyjnych i Wielkiego Finału został z niejasnych przyczyn zawieszony. Organizowane były jednostkowe turnieje cieszące się umiarkowanym zainteresowanym.

Postanowiono reaktywować imprezę, która niegdyś ściągała do Sochaczewa wielu bardzo dobrych zawodników i zawodniczek. W sezonie 2019/2020 zostanie rozegranych dziewięć turniejów klasyfikacyjnych (jeden w miesiącu). W czerwcu odbędzie się Wielki Finał oraz turniej pocieszenia.

W niedzielę odbył się pierwszy turniej cyklu. Jak na początek nie było źle. Przy stołach stanęło osiemnastu zawodników i dwie zawodniczki. Rywalizacja była bardzo zacięta i stała na dobrym poziomie. Turniej Open wygrał faworyt – Mateusz Selerski. II turniej klasyfikacyjny odbędzie się 26 października. Już dzisiaj organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do wzięcia udziału w tych zawodach.


Wyniki turnieju


Dzieci U-15

1.Igor Murasicki (Mińsk Mazowiecki) 20


Kobiety

1.Karolina Kukawska (Sochaczew) 20

2.Julia Jarzyńska (Tęcza Budki Piaseckie) 15


Open

1.Mateusz Selerski (Tęcza Budki Piaseckie) 20

2.Radosław Jurzyk (Tęcza Budki Piaseckie) 15

3.Jacek Malinowski (Sochaczew) 10

4.Rafał Malinowski (Sochaczew) 8

5.Stanisław Głowacki (Tęcza Budki Piaseckie) 7

6.Adam Ertman (Transluk Łomna) 6

7.Janusz Duch (Wyszogród) 5

8.Marcin Dudziec (KS Wąsewo) 4

9.Marek Korzemski (Żyrardów) 3

10.Tomasz Chrzanowski (Sochaczew) 3

11.Nikodem Zofczak (Tęcza Budki Piaseckie) 3

12.Łukasz Wyrębkowski (Mała Wieś) 3

13.Mariusz Selerski (Tęcza Budki Piaseckie) 2

14.Piotr Szepiećko (Sochaczew) 2

15.Dawid Wilamowski (Sochaczew) 2

16.Marek Albinowski (Kampinos) 2

17.Andrzej Lenart (Sochaczew) 1


Smutna informacja dotarła z WKS Sochaczew. Niestety drużyna przestała istnieć, a jej zawodnicy zasilili już składy innych klubów. W ich barwach startują w licznych turniejach. Dwóch z nich wzięło udział w Mistrzostwach Polski Amatorów, które odbyły się w Poczesnej koło Częstochowy. Z brązowym medalem z zawodów wyjechał Maciej Jar (obecnie Wkra Sochocin). Adam Ertman (obecnie Transluk Łomna) w eliminacjach wygrał dwa pojedynki, a trzy przegrał i na tej fazie zakończył udział w turnieju. Lekkim pocieszeniem dla niego może być zwycięstwo z Michałem Muszyńskim (Burza Rogi – III Liga). Zawodnikiem, który zdobył piąte miejsce w mistrzostwach.

Maciej Jar i Adam Ertman wystartowali również w turnieju z cyklu Grand Prix Mszczonowa. W kategorii Open. Maciej był pierwszy natomiast Adam wywalczył ósme miejsce. 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy