Niedoszły samobójca w centrum miasta

Zdjęcia i foto: Niedoszły samobójca w centrum miasta  Czarna kronika sochaczew

W sobotni wieczór 30 listopada do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie zadzwonił człowiek, który informował o zamiarze targnięcia się na swoje życie. Dzięki działaniu dyżurnego udało się odnaleźć mężczyznę w centrum miasta.


Zdecydowane działania dyżurnego oraz funkcjonariuszy policji doprowadziły do szybkiego  odnalezienia człowieka, który informował o tym, że chce odebrać sobie życie. Każde zgłoszenie tego typu jest traktowane priorytetowo. Dyżurny nie zna stanu psychicznego człowieka, który  dzwoni, zatem działanie musi być szczególnie ostrożne, gdyż rozmowa może zdecydować o losie desperata. 


Jak informuje mł. Asp. Agnieszka Dzik - Zaraz po otrzymaniu informacji od dyspozytora numeru alarmowego, dyżurny skontaktował się z mężczyzną. W trakcie rozmowy uzyskał dość lakoniczną informację o miejscu w którym się znajduje. Liczyła się każda minuta, dlatego asp. szt. Tomasz Zobaczyński wysłał patrol i jednocześnie kontynuował rozmowę w taki sposób, by zyskać na czasie. Gdy odwodził mężczyznę od samobójstwa, w tym samym czasie policjanci przeczesywali rejon Podzamcza i sochaczewskich bulwarów. Kilkanaście minut później dotarli do desperata. 35 – latek został przewieziony do szpitala. Teraz jest już pod opieką lekarzy.


Policjant, który wcielił się w rolę psychologa i negocjatora to asp. szt. Tomasz Zobaczyński. W Policji służby prawie 20 lat, a od kilkunastu jest dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie. Życzymy naszemu koledze dalszych sukcesów w służbie.


Źródło: mazowiecka.policja.gov.pl

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy