Niedziela na Placu Kościuszki: Festiwal Twórczości Wszelakiej

W najbliższą niedzielę, 17 lipca, na Placu Kościuszki znowu będzie kolorowo, wesoło i smacznie... W ramach cyklu imprez pod wspólnym hasłem „Sochaczewskie Lato 2011” zapraszamy na Festiwal Twórczości Wszelakiej. Od 15.00 do 19.30 na Placu Kościuszki: ekspozycje malarzy, rzeźbiarzy, rękodzieło artystyczne, pokazy wyrobu biżuterii, pisania ikon, szydełkowania i wiele innych atrakcji. Na scenie letniej nie zabraknie występów zespołów.
- Chcemy propagować osoby i działania twórcze z terenu miasta, skonsolidować ze sobą twórców rękodzieła artystycznego, przedstawić ich artystyczne dokonania mieszkańcom Sochaczewa. Także twórcy chcą dotrzeć do najszerszej grupy odbiorców, pokazać sposób wytwarzania artykułów rękodzielniczych, oraz umożliwić ich zakup – wyjaśnia ideę Festiwalu Agata Kalińska, kierownik Referatu Kultury, Sportu i Organizacji Pozarządowych w UM.
Festiwal będzie się składał z dwóch trzonów. Pierwszy z nich to tworzenie i kreowanie artykułów rękodzielniczych z możliwością obserwowania procesu twórczego. Drugi to sprzedaż wyborów rękodzielniczych. Swoje umiejętności i dzieła pokażą rzeźbiarze, malarze, fotograficy, garncarze. Specjalne stoisko uruchomi Klub Nauczyciela, gdzie będzie można m.in. pograć w szachy, wziąć udział w warsztatach tworzenia origami, obejrzeć wystawę fotograficzną. Na Placu pojawi się także wioska indiańska, a tam zwyczaje, ozdoby, stroje…
Zainaugurowany zostanie także projekt artystyczny pt. OKNO SZTUKI, którego pomysłodawcą jest Marcin Hugo – Bader. Będzie to cykliczna prezentacja twórczości artystycznej - aranżacja wnęki okiennej twórczymi projektami. Pierwsze okno zaaranżuje Sławomir Burzyński.

O 16.00 na scenie letniej wystąpi zespół ludowy, o 17.00 zagra Sochaczewska Orkiestra Dęta, o 18.00 akordeonista Marek Gwiazda związany z Chórem Nauczycielskim VIVACE z Sochaczewa, natomiast ok. 18.45 dobrze już znana sochaczewskiej publiczności grupa „Del Arte” (dawniej Alter Ego).
- Ponieważ 10 lipca pogoda nam nie sprzyjała, przedstawiciele stowarzyszeń sportowych zdecydowali, że pojawią się na Placu Kościuszki jeszcze raz, 17 lipca. Na pewno będzie wspólny aerobik prowadzony przez Ewę Osińską, pokaz nordic walking, prezentacja działań Klubu Maratończyka AKTYWNI – dodaje A. Kalińska.
Zachęcamy wszystkie osoby, twórców ozdób, biżuterii, przedmiotów użytkowych, plastyków, malarzy, aby wzięli udział w Festiwalu i pokazali swoje dzieła szerszej publiczności. Chętni proszeni są o kontakt z Referatem Kultury, Sportu i Organizacji Pozarządowych UM.

Pomysłodawczynią projektu pod nazwą Festiwal Twórczości Wszelakiej i jego współorganizatorem jest artysta plastyk Kamila Karasek, tworząca m.in. ozdoby i biżuterię …z filcu.


 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Lokalizacja wydarzenia
  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy