Niedziela z parowozem Px49 - podsumowanie

/ 12 zdjęć
Zdjęcia i foto: Niedziela z parowozem Px49 - podsumowanie Historia i tradycja sochaczew
+7

Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie rozpoczęło cykl niedziel tematycznych w ramach Wakacji z wąskotorówką. Pierwsze spotkanie 26.07.2015 r. zostało poświęcone parowozowi Px49–1794, który został wyprodukowany w Pierwszej Fabryce Lokomotyw "Fablok" w Chrzanowie.


Główną atrakcją imprezy było  zwiedzanie, zwyczajowo nieudostępnianej, budki maszynisty parowozu. W trakcie prezentacji Px49–1794, zwiedzający mieli okazję poczuć klimat pracy załogi parowozu i przekonać się, że obsługa lokomotywy parowej nie należała do najprostszych. Oprócz Px49–1794 uczestnicy spotkania mogli zwiedzić wagon motorowy MBd1–130 z wagonem osobowym 1AW, w którym na najmłodszych czekały kolejowe kolorowanki. Oprócz tego goście Muzeum mogli liczyć na zwiedzanie całego skansenu i sal wystawowych z przewodnikiem. Chętni mogli sprawdzić swoją wiedzę w Muzealnej Grze Terenowej. Na śmiałków, którzy wypełnili wszystkie jej zadania czekały interesujące nagrody. Młodszym i starszym ogromną frajdę dawały darmowe przejazdy drezyną. Mimo niesprzyjającej aury, w trakcie 3 godzin imprezy bawiło się prawie 100 osób.


Serdecznie dziękujemy i już zapraszamy na kolejne spotkanie 9 sierpnia, które tym razem będzie poświęcone Salonce Jaruzelskiego


Więcej zdjęć z imprezy w naszej Galerii!


Foto: M. Kazur

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy