Nielegalne składowisko trujących odpadów koło Rybna

Zdjęcia i foto: Nielegalne składowisko trujących odpadów koło Rybna  Komunikaty sochaczew

Nielegalne składowisko odpadów w Jasieńcu koło Rybna ujawnili inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Wśród odpadów znajdować się miały trujące chemiczne substancje czy też palety z przeterminowaną żywnością. 


Jak podaje dziennik se.pl z informacji z WIOŚ na terenie Jasieńca koło Rybna w powiecie sochaczewskim w dwóch halach magazynowano odpady. Niebezpieczne substancje znajdowały się również na zewnętrznym placu. 

Jak dowiadujemy się z informacji w dwóch halach, a także na placu zewnętrznym miały znajdować się 1864 palety z mauzerami o pojemności 1000 l, dodatkowo metolowe beczki o pojemności 200 l umieszczone po 4 sztuki na paletach. To nie koniec jednak złych informacji. Na terenie miały znajdować się również rozlewiska z nieokreśloną substancją, która posiadała chemiczny zapach oraz palety z zepsutą żywnością. 


Dziennik se.pl informuje, iż podjęto działania wyjaśniające. Pobrano próbki wody oraz z gleby. Wstępnie ustalono również, że odpady mogą być związane z procesami drukarskimi. 


Foto poglądowe: WIOŚ.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy